Skyscraper City Forum banner
1 - 2 of 2 Posts

·
Registered
2,125 Posts
orman haline getireceğiz. Bunu da söyledik. Bir park orman haline getireceğiz dedik.
nedense laf cambazligi diye düsünüyorum:( kelimelerle oynuyorlar-hep yapiyorlar. Kesin isletmeli bisey olur-ParkOrman gibi! Ya da Orman temali AVM...Harbiden inanmiyorum, tüm övdükleri, söyle böyle yapacaz dedikleri dandik oluyor. Atasehir de Sinan in gözbebegini yeniden insaa etmeleri gibi. Yada Tarihe saygimizdan Kisla yi yapcaz demelri gibi. Ancak Inssatin baslamasina günler kala AVM oldugunu itiraf etmek zorunda klmislardi

·
Registered
2,125 Posts
Benim gecen seneki ucuslarim.

Izmir den Ürgüp e gitmek icin Istanbul a oradan Kayseri ye. Kayseri den Bodrum a gecmek icin bu sefer Kayseri den Sabiha Gökcen e ve oradan Bodrum a (Ankara opsiyonu da vardi). Bodrum dan Köln e dönmek icin yine Istanbul'a ve oradan Köln'e.

Yani Izmir, Kayseri ve Bodrum yapmak icin toplam alti ucus.

Diger Büyük ulasal sirketlerde Merkez Liman odakli ama THY kadar degil. LH nin ana limani Frankfurt ama Münih, Düsseldorf da Hub olarak kullaniliyor. Diger sehirlerden de yurtdisi ucuslari bolca var (genelde Avrupa ici hatlar-tek tük overseas ve asya). Köln den mesela kendi ucuzcu sirkeytiyle Asya ve karayip seferleri basliyor. THY bu konuda LH yi örnek alabilir. Ama LH nin her büyük limanda uluslararasi rakipleri var United , American, Arab sirketleri gibi. Hepsi D.dorf, Münih ve digerlerine ucuyorlar.

(THY nin diger limanlara odaklanmasini engelleyen söyle bir TEKEL i var ama:
Yurtdisi ucuslarinda güclü olan ulusal Rakibleri yok, yurt didina istesende istemesende THY yi kullanicaksin, bu da THY nin sucu degil-ic Pazarin daha gelismekte olmasindan kaynaklaniyor, yani THY olmayan yolcu rekabetinden dolayi Izmir-New York seferi sunmak zorunda degil, eger AIR BERLIN gibi bir türk sirketi Izmir den New York seferi sunsa THY bir sekil rakib olur oraya.)

Gelismesi icin büyük sirketlerin diger türk limanlarina ucus baslatmalari gerek aksi takdirde THY faaliyete gecmek zorunda degil

(tek satirlik mevzuyu nasil bu kadar tekrarlayip uzatmisim)

1 - 2 of 2 Posts