Skyscraper City Forum banner
1 - 5 of 5 Posts

·
Registered
2,331 Posts
Denize 0 olsaydı dolgu alanla büyütülebilirdi. :(

·
Registered
2,331 Posts
Sabiha Gökçen'den kalkıyor. Atatürk'ten hiç gece uçmadım ama oluyordur herhalde.

·
Registered
2,331 Posts
Olumsuz yanı pist yetersizliğinden dolayı uçuşlarda sürekli rötar yaşanması. En son yurt dışı dönüşümde önümüzde inmeyi bekleyen 6 uçak vardı. Kayseri semalarına gidip 2 saat daha dolanmak zorunda kaldık.

Şu bir gerçek ki mevcut havalimanları İstanbul'a az geliyor.

·
Registered
2,331 Posts
Bence de 2 hub olabilir ama bu şehir tartışmasız Antalya olur. Ankara ne alaka ? Kar eden özel bir şirket bir yere teşvik olsun diye karını düşürmez. Üstelik Antalya da bizim şehrimiz değil mi ?

·
Registered
2,331 Posts
Antalya hub olamaz çünkü oranın trafiği turistik düşük marjinli trafiktir. Hub olacak şehirde iş / kamu trafiği olmalıdır. Ankara bal gibi de küçük çaplı hub olabilir.
Antalya yolcusu düşük marjinli olabilir ama Antalya'nın toplam yolcu sayısı Ankara'yı ezip geçer. Bu durumda toplam kar Antalya'da daha fazla olmaz mı ?

Ayrıca Antalya'da bu yıl G 20 zirvesi düzenleniyor. Kışın Avrupa takımlarını misafir ediyorlar. Kongre turizmi her daim canlı bir şehir. Oturup araştırmadım ama yolcu değeri olarak Ankara'yla arasında o kadar büyük bir fark olacağını zannetmiyorum.

1 - 5 of 5 Posts