Skyscraper City Forum banner
21 - 40 of 153 Posts

·
Registered
4,405 Posts
..
YAHOO, international Business Times

London’s Heathrow Airport was Europe’s busiest airport hub once again in 2014, attracting 73.4 million passengers, a 1.4 percent increase from 2013, reports Bloomberg News. Heathrow was followed by Paris Charles de Gaulle Airport and Germany’s Frankfurt Airport. These top three spots have remained unchanged over the past few years, but there’s a new city in the fourth place spot: Istanbul. Its Ataturk Airport nudged Amsterdam Airport Schiphol to fifth place in 2014, as both travel to and through Turkey has surged.

Heathrow’s 1.4 percent growth was the most sluggish of the four, however. Charles de Gaulle drew 2.8 percent more passengers in 2014 than the previous year. Frankfurt had growth of 2.6 percent. Istanbul’s Ataturk Airport, however, saw a whopping 11 percent increase in 2014, up to 57 million from 51 million in 2013.

The numbers are not surprising; they reflect how more airlines are choosing Istanbul for a transfer hub, as well as the growth of Turkey’s national flag carrier, Turkish Airlines, which saw a 14 percent increase in passengers in 2014. Turkish Airlines Chairman Hamdi Topçu told Bloomberg in December that the airline was taking advantage of lower costs to slash fare prices in an attempt to increase the airline’s market share.

“Growth has been enormous in Turkey for years, but this will mark a changing of the guard,” airline analyst Hans-Peter Wodniok told Bloomberg last April. “West European airports are losing transit passengers, which are the most lucrative as they spend the most in airport shops, and it’s even worse for airlines, who are losing customers entirely.”

·
Moderator
30,841 Posts
Discussion Starter · #26 ·
Sabiha Gökçen'de küreme araçları harıl harıl çalışırken Atatürk'e inecek uçaklara tur attırılıyor: http://www.iststatus.com/

Atlasjet uçağı an itibarıyla Bursa üstüne 6 tane kocaman tur atmış.

Yazık valla.

Hatta Sabiha Gökçen'de çalışan küreme araçlarının nereleri kürediklerini de görebilirsiniz, çok eğlenceli izlemek.

·
Registered
2,332 Posts
Thy'de bütün long haul ve Avrupanın uç kesimlerine yapılanlar ile yurt içi seferleri iptal edildi. 6 bin 500 kişi otellere yerleştirilmiş. Air Canada'nın Toronto İstanbul seferi yapan uçağı Atina'ya indirildi. İzmir'de apronda yer kalmamış Bodrum'a Antalya'ya hatta Adana'ya yönlendirilen uçaklar var.

·
Moderator
30,841 Posts
Discussion Starter · #28 ·
Çok saçma bir durum,
Sabiha Gökçen'de baya az iptal var, gördüğüm kadarıyla hiçbiri Pegasus değil, birkaç tane THY, bir tane de Sunexpress gördüm geriye doğru yüklediğimde veriyi ama tabi bu sabah falan nasıldı bilmiyorum. Şimdi çatır çatır inip kalkıyor uçaklar.

Kar küreme aracı falan mı yok Atatürk'te nasıl bir şey bu.

Bu arada tamam iki havaalanına düşen yağış farklı ama bu kadar dramatik bir sonucu olmamalı.

Bu da Sabiha Gökçen'in küreme aracı, demin 3 tane aktifti,

·
Moderator
30,841 Posts
Discussion Starter · #30 ·

·
Registered
1,202 Posts
Ben dün Atatürk havalimanındaydım, tam anlamıyla bir kaos vardı. Tüm seferler iptal edilmiş, transfer masasında kavga gürültüler, check in'le bagajını aşağıya kaptıranlar geri alamıyor, onlar da çığlık çığlığa. Otel rezervasyon bankosunun önünde yüzlerce metre kuyruk vardı. Bizim bagajlar uçaktan gelemedi bile, 4 saat bekledim, sonunda kayıp formu doldurdum, eğer çalınmazsa eve göndermelerini bekliyorum.

Kısacası, THY ve TAV sınıfta kaldı. Öyle uçak sipariş etmekle olmuyor bu işler. Geçmiş olsun.

·
Moderator
30,841 Posts
Discussion Starter · #33 ·
Sorun kesinlikle bu iki şirketten kaynaklanıyor,
ben hayatımda bu kadar kolay sefer iptal edildiğini görmedim, rüzgâr çıksa iptal edecekler.
TAV'a da hiç yakışmadı.

·
Moderator
30,841 Posts
Discussion Starter · #35 ·
hadi ya, peki niye bu iki havaalanı arasında dağlar kadar fark oldu ki?
bilerek temizlememiş olabilirler belki.

·
Moderator
30,841 Posts
Discussion Starter · #38 ·
Ben göreve geldiğimde başlık yoktu, önceki hükümetlerin suçu :D

Şaka şaka, muhtemelen inşaası yapılırken SSC ortada olmadığı için pek bir şeyi yok.

• Like
Reactions: Cadîr

·
Moderator
30,841 Posts
Discussion Starter · #40 ·
21 - 40 of 153 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.