SkyscraperCity Forum banner
101 - 120 of 154 Posts

·
The Choosen One
Joined
·
842 Posts
Driving through Istanbul (Turkey) from Galata to Atatürk Havalimanı 6.01.2016 Timelapse x4

Beyler birşey farkettiniz mi?? Adam yarım saatte Karaköy'de havalimanına gidiyor. Ne trafik'de duruyor, nede kırmızı ışıkta... adamdaki bala bak yaa.. :lol:

Dude, guess that this is your own recorded video, right? The first thing I have noticed is that you did not encounter any trafice or even stopped at any traffic light during your whole trip to the airport. This is so unusual for Istanbul... You are so damn lucky, respect :master:

Hope you enjoyed your vacation during your stay in Turkey... :)
 
  • Like
Reactions: Cadîr

·
Genuine Tatar
Joined
·
12,367 Posts

·
Registered
Joined
·
226 Posts
En büyük sorun, Türkiye'deki dis ve ic yatirimlarin genelde Marmarada cogalmasi, onun icin yurt disi ucuslari genelde domestik havaalanlarina direkt baglanmiyor.

Uzun mesafeli ucuslar mutlaka Istanbul disina tasinmali, sadece kisa vadede degil, bu sistem bütün avrupada var. En iyi örnek Almanya.
Her ilde havaalani olmasida bu sorunun cözümü degil, pek uzun sürmez, cogu havaalani kapanir, senede 200-300bin yolcu icin milyonlar harcaniyor yazik.
 

·
Moderator
Joined
·
31,063 Posts
Discussion Starter · #110 ·
Hâlâ büyüyor burası da :D
 
  • Like
Reactions: sezgin91

·
Moderator
Joined
·
31,063 Posts
Discussion Starter · #113 ·

·
Moderator
Joined
·
31,063 Posts
Discussion Starter · #114 ·
İstanbul Atatürk Havalimanı, Temmuz ayında yüzde 17,6'lık yolcu artış oranıyla Avrupa'da en yüksek orana ulaşan ikinci havalimanı oldu.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, resmi Twitter hesabından yaptığı duyuruda, ACI(Airport Council International-Uluslararası Havaalanları Konseyi)Avrupa verilerine göre, Atatürk Havalimanı'nın Temmuz ayında Avrupa havalimanları arasında yolcu artış oranının Moskova Havalimanı'nın ardından en yüksek ikinci havalimanı olduğunu açıkladı. Atatürk Havalimanı'nın Temmuz ayında yüzde 17,6'lık yolcu artış oranıyla Avrupa'da en yüksek orana ulaşan ikinci havalimanı olduğu kaydedildi.

http://dha.com.tr/ekonomi/avrupa-ikincisi-oldu/haber-1544309
 

·
Chistlehurst
Joined
·
3,138 Posts
Evet hersey guzel de donuste pasaport kontrollunden tam 1.30 saatte gectim. Sadece 4 polis memuruna karsi sirada 4-5 bin kisi bekledik. Bir ara bekleyenler protesto baslatti, alkis, islik ve yuhlamaya ragmen ekstra polis memuru gelmedi. Resmen rezalet...
 

·
Registered
Joined
·
4,727 Posts
Normalde çok sıra olsa da işlemler hızlıca yapılırdı ama OHAL'den kaynaklı ülkeye giriş ve çıkışlarda artık extradan GBT sorgusu da yapılıyor diye biliyorum, bu yüzden bütün kapılarda, havalimanlarında vs aynı sıkıntı var, insanlar saatlerce bekliyorlar.
 

·
Registered
Joined
·
764 Posts
Olmaz da siz yine de kampanyaya bir imza atın.

Atatürk Havalimanı Central Park Gibi Olmalı

İSTAM - İstanbul Tavır Merkezi
1999 depreminden sonra yapılan değişiklikle, kişi başına düşmesi gereken yeşil alan miktarı 7 metrekareden 10 metrekareye çıkarılmasına rağmen, İstanbul’da bu miktar 3 metrekareden de az durumda bulunuyor.

Bu rakam dünyanın en büyük şehir parklarından birisini bünyesinde bulunduran New York’ta 23 metrekare...

Bu alanın toplam yüz ölçümü 11,7 milyon, tamamı bölge parkına dönüştürülürse bir anda İstanbul, Kanada’daki 4 milyon 49 bin metrekarelik Stanley Park’ın önünde yer alacak.

Dünyanın en bilinen kent parklarından biri olan ve Amerikalılar’ın övünerek bahsettiği New York'taki Central Park'ı da gölge de bırakacak. Central Park, 3 milyon 410 bin metrekarelik bir alan üzerinde bulunuyor. Yapılması planlanan kent parkı, yine İngiltere Kraliyet Parkları'nın en büyüğü olan Londra’nın ünlü Hyde Parkı’nın yaklaşık dört katı büyüklüğüne ulaşacak.

Atatürk Havalimanı arazisi üzerinde 1 milyon metrekarelik bölümde iç ve dış hatlar terminalleri bulunuyor. Bu bölümlerin korunması halinde bile yaklaşık 10.7 milyon metrekarelik alanda bölge parkı yapılması söz konusu olabilecek.

Bu kampanyanın teslim edileceği kurum:
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Orman ve Su Işleri Bakanlığı
Kültür ve Turizm Bakanlığı

https://www.change.org/p/atatürk-ha...m_medium=facebook&utm_campaign=share_petition
 
101 - 120 of 154 Posts
Top