SkyscraperCity Forum banner
1 - 18 of 18 Posts

·
Registered
Joined
·
5,937 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
ESENLER SPOR KÖYÜ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Esenler Belediyesi, Kemer Stadı’nın yıkım çalışmalarını başlattı. Esenler, çalışmaların sonunda sadece yeni bir stadyuma değil, alana açılacak spor kompleksleriyle bir Spor Köyü'ne de kavuşacak.

Esenler Stadyumu ile birlikte Esenler Spor Köyü’nün de çalışmaları başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve İBB ile ortaklaşa hayata geçirilecek projeyle Esenler Spor Köyü, toplam 200 bin metrekare alana inşa edilecek. Sporcu eğitim merkezi dahil, spora ve sporcuya dair her şeyin eksiksiz yer alacağı Esenler Spor Köyü’nde sosyal alanlar da unutulmadı. Çocuk parkları ve sosyal tesisleri ile tüm sporseverlere hitap edecek merkez, 7’den 77’ye spor yapmak ve eğlenceli vakit geçirmek isteyen tüm vatandaşlara hizmet edecek.

AMATÖR KULÜPLERE YER

Ömrünü tamamlayan Esenler Stadı’nın yıkım çalışmalarına da başlandı. Stat, toplam 4 bin 650 metrekarelik alanda inşa edilecek. Yeni stat, 5 bin 500 seyirci kapasiteli ve FİFA normlarında olacak. Altında bin 500 araçlık otoparkı, 3 ayrı müsabakanın yapılabileceği kapalı spor salonuna da sahip yeni stadyum, devasa bir kültür meydanına kavuşacak. Stat, çok amaçlı salonları, eğitim odaları, soyunma odaları ve hakem odaları ile tam donanımlı hizmet verecek. Tesiste ilçedeki tüm amatör spor kulüplerine de yer ayrıldı. Spor köyünün inşası için başlatılan yıkım çalışmalarında bölgede bulunan ağaçlar da özel makinelerle başka yerlere taşınarak toprakla buluşturuluyor.

Kemer Stadı'nda yıkım çalışmaları başladı:

Kaynaklar:

http://www.esenler.bel.tr/icerik/32/2367/esenlere-spor-koyu.aspx

https://twitter.com/esenlerbelediye/status/478798181300731904
 

·
Fenerbahçe
Joined
·
1,010 Posts

·
Registered
Joined
·
5,937 Posts
Discussion Starter · #10 ·

·
Registered
Joined
·
5,937 Posts
Discussion Starter · #11 ·

·
Registered
Joined
·
5,937 Posts
Discussion Starter · #12 ·

·
Registered
Joined
·
5,937 Posts
Discussion Starter · #15 ·
ESENLER SPOR KOMPLEKSİ İSTANBULLULARIN HİZMETİNDE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbullulara spor yapabilecekleri yeni alanlar kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda tadilata alınarak baştan aşağı yenilenen Esenler Spor Kompleksi yeniden hizmete açıldı. 11 branşta hizmet verecek tesiste ayda 60 bin kişiye spor yapma imkanı sunulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2009 yılında İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan ve 2016 yılına kadar Esenler Belediyesi tarafından "Kemer Spor Kompleksi' olarak hizmet veren tesiste geniş çaplı bir tadilat çalışması gerçekleştirdi. Baştan aşağı yenilenen tesis yeni yüzü ve yeni branşlarıyla İstanbulluların hizmetine sunuldu.

YENİLENEN TESİS 11 BRANŞTA SPOR SEVERLERİN HİZMETİNDE
Bakım ve onarıma alınan Esenler Spor Kompleksi’nin spor salonu ve yüzme havuzu dahil birçok bölümü yeniden yapıldı. Yapılan çalışmalar kapsamında yüzme havuzu, spor salonu, uzak doğu sporları için yeni alanlar, stüdyo derslikler ve okçuluk salonları tesise kazandırıldı.
İnşaat çalışmaları tamamlanıp çevre düzenlemesi yapıldıktan sonra gerekli testlerden başarıyla geçen İBB Esenler Spor Kompleksi; yüzme, basketbol, voleybol, tekvando, karate, okçuluk, step-aerobik, pilates, fitness, güreş ve fittoman branşlarında bireysel ve takım halinde spor yapanlara hizmet verecek.

ESENLER VE ÇEVRE İLÇELERİN TESİS İHTİYACINI KARŞILAYACAK
Esenler Spor Kompleksi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin diğer spor tesisi ve kompleksleri gibi haftanın yedi günü hizmet verecek. Tüm branşlar için kayıtların başladığı tesis, tam kapasite hizmet vermeye başladığında ayda 60 bin kişiye spor yapma imkanı sunacak. Tesis yalnızca Esenler'in değil Bayrampaşa, Bağcılar ve Güngören gibi çevre ilçelerin de yeni spor tesisi ihtiyacına önemli ölçüde cevap vermiş olacak.
Esenlerin yenilenen spor tesisinden hizmet almak isteyen spor severler www.spor.istanbul web sitesi üzerinden ön kayıt olabilecekleri gibi Kemer Mahallesi, 939. Sokak'taki adresine giderek de hem kayıt hem de tüm branşlar ve seanslarla ilgili detaylı bilgi alabilecekler.

YIL İÇİNDE YENİ TESİSLER AÇILACAK
Yılda 7 milyon kişinin spor yaptığı, 300’ün üzerinde kurum, dernek ve STK’nın hizmet aldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mevcut spor tesislerinin yanında, çalışmaları devam eden Sultangazi 75. Yıl Yüzme Havuzu, Şile Spor Kompleksi, Beyoğlu Cemal Kamacı Spor Kompleksi ve Şenlikköy Stadı gibi birçok spor tesisi ve kompleksinin yıl sonuna kadar açılması bekleniyor. Söz konusu çalışmaların da tamamlanması ile birlikte İstanbul’un sporda dünyanın en gelişmiş şehirlerinin başında yer alması hedefleniyor.
https://www.ibb.istanbul/News/Detail/34427

http://www.spor.istanbul/spor-tesisleri/size-en-yakin-tesis?tss=Esenler Spor Kompleksi

(Görselleri büyütmek için üzerlerine tıklayın.)

 

·
Registered
Joined
·
5,937 Posts
Discussion Starter · #18 ·
Geçtiğimiz günlerde zemin için bir değişim işlemi başlamıştı.

Süreç halihazırda devam ediyor.

Önceki saha tam yapay yani sentetik çimliydi.

Şu anki görüntüdeki sentetiklere doğal çim ekimli hibrit usülde.

774039


http://instagr.am/p/CH7NFAhnAfO/
 
1 - 18 of 18 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top