Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 411 Posts

·
Strange User
Joined
·
19,684 Posts
Current project,
213587853
http://www.dror.co/for/galataport/

___________

The photos of famous Galataport Project of Istanbul. This project will change so much in Istanbul and Beyoğlu area... :eek:kay:

It is on the Meclis-i Mebusan Avenue. As you know the budget and finance problem are overcome :) The starting the construction is the matter of time now :cheers:

 

·
re re re ra ra ra
Joined
·
4,737 Posts
This is going to be magnificent!
 

·
Strange User
Joined
·
19,684 Posts
Discussion Starter · #8 · (Edited)
Galataport’ta ihale süreci başladı

Türkiye Denizcilik İşletmeleri, İstanbul Salıpazarı’ndaki kompleksin yenilenmesi için ihaleye çıktı. Galataport projesinin üç yılda tamamlanması beklenirken, işletme süresi 49 yıl olacak

ANKARA - Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDİ), uzun süredir gündemde bulunan İstanbul Salıpazarı-Karaköy Kruvaziyer Liman Turizm Ticaret Kompleksi’nin (Galataport) yap-işlet-devret (YİD) modeli çerçevesinde yapımı için ilana çıktı.

Proje, kruvaziyer liman tesisi, en az 1 adedi 5 yıldızlı olmak üzere uluslararası zincirler tarafından işletilecek nitelikte 2 adet otel, apart oteller, dükkanlar vb. satış üniteleri, yeme içme alanları, sinema, müze vb. eğlence tesislerinin yapımı ile otopark kapalı garaj vb. yapılar ve bunlara ilişkin altyapı ile teknik mahallerden oluşan turizm merkezinin yapım ve işletimini kapsıyor.

Proje, Salıpazarı-Karaköy Liman Sahası sınırları dahilinde yapılacak. Projenin süresi 3 yıl yatırım, 46 yıl işletme süresi olmak üzere toplam 49 yıl olacak.
İhale, 24 Ağustos 2005 günü TDİ Genel Müdürlüğü’nde yapılacak. İhale dokümanı 30 bin dolar karşılığında TDİ’den temin edilebilecek. İhale için 1 milyon dolar geçici teminat alınacak
http://www.ntvmsnbc.com/news/328152.aspThe project area


The area wich will be affected by the project


The Main project
The Side projects
 

·
Super Member
Joined
·
9,181 Posts
Evet goruyorum ama eger imageshack yada photobucket kullaniyorsan oraya yuklersen belki daha cabuk acilir eger bu sirketin bandwithi normal kullanimi gecerse belki resimler gelmeyebilir.
 

·
Super Member
Joined
·
9,181 Posts
İstanbul'un çehresini değiştirecek olan İstanbul Salıpazarı-Karaköy Kruvaziyer Liman Turizm Ticaret Kompleksi (Galataport) için start veriliyor. Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDİ), uzun süredir gündemde bulunan Galataport'u yap-işlet-devret (YİD) modeli çerçevesinde yapımı için ilana çıktı.

Proje, kruvaziyer liman tesisi, en az 1 adedi 5 yıldızlı olmak üzere uluslararası zincirler tarafından işletilecek nitelikte 2 adet otel, apart oteller, dükkanlar vb. satış üniteleri, yeme içme alanları, sinema, müze vb. eğlence tesislerinin yapımı ile otopark kapalı garaj vb. yapılar ve bunlara ilişkin altyapı ile teknik mahallerden oluşan turizm merkezinin yapım ve işletimini kapsıyor

DÜNYADA İLK ÖRNEK

Yapılacak proje sonrası gemilerle Galataport'a gelen turistler, denizden iner inmez, önce limanda modern İstanbul'a, liman çıkışında da Galata Beyoğlu'na girerek, tarihi İstanbul'la kucaklaşacak. Limanın kente yakınlığı ve sahip olduğu özellikler nedeniyle dünya üzerinde tek olma özelliği taşıyacağı belirtiliyor. İstanbul'u dünya başkentleri yarışır hale getirecek 3 büyük projeden biri olan Galataport, Salıpazarı- Karaköy Liman Sahası sınırları dahilinde yapılacak. Projenin süresi 3 yıl yatırım, 46 yıl işletme süresi olmak üzere toplam 49 yıl olacak. İhale, 24 Ağustos 2005 günü TDİ Genel Müdürlüğü'nde yapılacak. İhale dokümanı 30 bin dolar karşılığında TDİ'den temin edilebilecek. İhale için 1 milyon dolar geçici teminat alınacak.


patronlardunyasi.comThe project will include:

(Harbor facility,at least one 5 star hotel,2 international hotels,Apart Hotels(suites),Shops,Food courts,Museum,Movie theathers,etc.)
 

·
re re re ra ra ra
Joined
·
4,737 Posts
When does construction begin? :D
 
1 - 20 of 411 Posts
Top