Skyscraper City Forum banner
381 - 400 of 411 Posts

·
Moderator
5,665 Posts
Ya iyi de o arazide eskiden antrepolar vardi, denizden hic gorunmuyordu bu cami. Zaten kruvazörler gelince orada sürekli gemiler park edecek (yine eskiden oldugu gibi) bu çekimin yapildigi yerden hic bir zaman görünmeyecek aslinda o cami orada o binalar olsa da, olmasa da... Yani Istanbul burasi nereye bir dokunursaniz dokununda, onun onunde arkasinda bir tarihi bina bulur belirli bir acidan onu bozdugunu söyleyebilirsiniz.

Ben açıkçası bu projeyi cok kotu bulmuyorum. Yapılan binalar oldukça alcak. Hatta yıkılan antrepolardan da alcak sanirim. Sahilden uzaktan bakinca hic goze batan bir yapi. Uyum sagliyor cevresine bilemiyorum.
Görüşünüze saygı duyuyorum fakat size katılmıyorum. Ne çevresiyle uyumlu ne de İstanbul boğazına yakışıyor... Tarihi bölgelere böyle projeler yapılmasına dayanamıyorum. Belki de sorun bendedir bilmiyorum...

·
Moderator
30,858 Posts
Minarelere dikkat edersen biraz soldan bu, tam karşıdan baktığında antreponun arkasında kalıyor olması lazım.
Ben de projeyi kötü bulmamakla beraber Baybars'ın düşüncesini de anlıyorum.
Orta yol olarak iki bina arasındaki boşluk arttırılabilirdi ve çatıdaki şaftlar olmayabilirdi.

• Like
Reactions: Arkitekt Wars

·
Moderator
30,858 Posts
381 - 400 of 411 Posts