SkyscraperCity Forum banner
401 - 420 of 420 Posts

·
Moderator
31,064 Posts
geçen gün gittim,
malzeme kalitesi fena değil,
ancak işçilik genel olarak vasat,
özellikle yer döşemelerindeki işçilik korkunç!
muhtemelen etap etap kapatıp baştan döşeyecekler yoksa olmaz yani.

·
Registered
1,905 Posts
Galataport'la ilgili videolar hep sahil kısmındaydı. Bu sefer parkı da ilk kez görüyoruz. Bence çeşme, park ve saat kulesi çevre düzenlemesi güzel olmuş. Parkla ilgili bu düzenlemeye dair yeşil alan azaltılıyor diye eleştiren birisi vardı. Evet, yeşil alan bir parça azalmış ama işlevsel hale gelmiş. Eskiden o çeşmenin ilerisine, parkın derinine giden var mıydı? Saat kulesinin yakınına gidebilen? Saat kulesi, cami, çeşme, hepsi daha görünür ve erişilebilir olmuş. Bence İBB üzerine düşeni iyi yapmış.

·
Registered
629 Posts
Katiliyorum. Bence kullanilan tas vs. de oldukca guzel ya da cesme yanina yapilan merdivenler oturmak icin ideal olmus. oyun parki da cok guzel gorunuyor. Estetik acidan oldukca guzel belki meydanda daha fazla bank olabilirdi onu eksik gordum bir tek

·
Let's learn to survive!
5,705 Posts
İstanbul'un atıl bir bölgesi en turistik yerlerden birine dönmüş. Zaten Karaköy'un geleceği çok parlak. Efsane sokaklarına yenileri eklenmiş.

·
Registered
1,905 Posts
Açıldıktan sonra insan kalabalığı varken gördüğüm ilk drone görüntüleri. Caminin ve saat kulesinin önünü boş bırakıp denizden görülmesini sağlasalarmış güzel olacakmış.

·
Registered
66 Posts
seviyorum bu tayfayı!
herhalde bi 10 yıldır skyscraper'a girip çıkıyorum ama "seyirci" sıfatıyla.
sanırım daha aktif olmak güzel olacaktır. sharing is caring ne de olsa.
diğer malum sitede üyeliğim var... ama hayat görüşü olarak bu taraf bana yakın olanı. ;)
grafik tasarım/görsel iletişimciyim. uzun yıllar yurt dışı (daha çok amerika/ingiltere) ve nerdeyse 20 senedir Istanbul.
nasıl bir hastalıktır yahu bu şehircilik/development "nerd"lüğü yahu! 😆
like minded people'larla güzel olur herhalde.
PS: nedense İzmir'e karşı özel bir ilgim var.
here goes!

·
Registered
8,353 Posts
seviyorum bu tayfayı!
herhalde bi 10 yıldır skyscraper'a girip çıkıyorum ama "seyirci" sıfatıyla.
sanırım daha aktif olmak güzel olacaktır. sharing is caring ne de olsa.
diğer malum sitede üyeliğim var... ama hayat görüşü olarak bu taraf bana yakın olanı. ;)
grafik tasarım/görsel iletişimciyim. uzun yıllar yurt dışı (daha çok amerika/ingiltere) ve nerdeyse 20 senedir Istanbul.
nasıl bir hastalıktır yahu bu şehircilik/development "nerd"lüğü yahu! 😆
like minded people'larla güzel olur herhalde.
PS: nedense İzmir'e karşı özel bir ilgim var.
here goes!
Hoşgeldiniz :)

·
Registered
650 Posts
https://www.turizmaktuel.com/haber/dev-kruvaziyer-istanbul-a-1036-turist-getirdi

Dev kruvaziyer İstanbul'a 1036 turist getirdi.

294 metre uzunluğunda 7 katlı Bahama Adaları bayraklı "Norwegian Jade" isimli dev kruvaziyer gemisi, çoğunluğunu Amerikalı turistlerin oluşturduğu 1036 yolcu ile Galataport Limanı'na bugün, 6 Nisan 2022'de, yanaştı.

06/04/2022 13:52

Pandemi sürecinin hafiflemesi ile sekteye uğrayan kruvaziyer turizmi hız kazandı. 2022 yılında Türkiye'ye 900 kruvaziyer gemisi ile 1,5 Milyon yolcunun gelmesi bekleniyor. O gemilerde bir tanesi de bugün sabah saatlerinde İstanbul'a demirledi.

294 metre uzunluğunda 7 katlı Bahama Adaları bayraklı "Norwegian Jade" isimli dev kruvaziyer gemisi, çoğunluğunu Amerikalı turistlerin oluşturduğu 1036 yolcu ile Galataport Limanı'na yanaştı.

2022 yılında Galataport Limanına daha 200 kruvaziyer gelmesi bekleniyor.

Yolcular akşama kadar İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerine gezecek. Gemi, akşam saatlerinde Yunanistan'ın Mikonos Adasına hareket edecek. 2022 yılında Galataport Limanına daha 200 kruvaziyer gelmesi bekleniyor. Geminin limana yanaşması esnasında Eminönü'nde bulunan turistler geminin fotoğrafını çekti.

Gemideki yolculardan Elizabeth Capaldi, "İskoçya Glaskow'dan geldik. Yolculuk çok güzeldi, akşama kadar burada kalıp Mikanos'a gideceğiz" diye konuştu.

Büyük Britanya'dan geldiğini dile getiren Garry Kevin ise, "Santorini'den buraya geldik. Turumuz Roma'dan başladı. Yolculuk güzeldi. İngiltere'deki Türkiye reklamları çok ilgi çekici. Deniz ve ziyaret yerleri çok güzel gözüküyor. Yakında Türkiye'yi tekrar ziyaret edebilirim" dedi.

401 - 420 of 420 Posts