SkyscraperCity Forum banner
1 - 16 of 16 Posts

· Registered
Joined
·
1,851 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
KARTAL
31fl/34fl/36fl/ 38fl /36fl


Basında DAP Yapı

İstanbul Marina'da % 100 Prim Vaadi
Sabah / 23-04-2014 DAP Yapı'nın patronu Ziya Yılmaz, "Dünyanın en iyi karma projesi olacak" dediği İstanbul Marina'yı satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Yılmaz, "20 günde 5 bin talep" aldık. Proje kısa sürede % 100 prim yapacak" dedi.

Son dönemde Anadolu yakasında hayata geçirdiği konut projeleriyle dikkat çeken DAP Yapı, Emlak Konut GYO'nun arazisinde hasılat paylaşımına yönelik Kartal projesinin temelini atıyor. Şirketin projeden ciro beklentisi ise 2 milyar lira.

Adı İstanbul Marina olarak belirlenen ve mayısta lansmanı yapılacak denize sıfır konumdaki projede fiyatlar 200 binden başlayıp 5 milyon liraya kadar çıkacak. Projeyle ilgili bilgi veren DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 20 günden bu yana ön talep topladıkları projeye başvuruların 5 bine ulaştığını kaydetti. Metrekare birim fiyatına göre bölgenin geleceğine yönelik avantajlı fiyatlar belirlediklerini anlatan Ziya Yılmaz, "Kısa süre içerisinde projenin birebir prim yapacağını öngörüyoruz. Marina alanı bittikten sonra ise prim beklentimiz 1'e 3 olacak. Satışlarda yüzde 1'lik KDV avantajı da var" dedi.

Yıl Sonunda Satış Bitti
Satışları yıl sonunda bitirmeyi planladıklarını da anlatan Yılmaz, aynı daireye 3-4 tane yedek yazdıklarına dikkat çekerek, projenin sektöre büyük hareket getireceğinin altını çizdi.

Ziya Yılmaz, "Kartal'da manzaramız olduğu için teraslı evler yapmak istedik. 40 metrekare salon varsa aynı büyüklükte teras yaptık. Stüdyolarda bile 20 metrekare teras var" dedi.

Yabancıya Blok Satışa Karşı
Yabancı yatırımcıdan da yoğun talep aldıklarını söyleyen Yılmaz, "Suudi Arabistanlı bir grup 400 daireli bir bloku almak istedi. Ancak biz reddettik. Çünkü burası oturuma yönelik bir proje. İkinci el piyasası oluşsun istemedik" dedi.

Ziya Yılmaz, bu yıl dört yeni projenin yapımına başlayacaklarını belirterek, Taksim'de Balpeteği, Çağlayan'da ise iki ofis projesinin lansmanını yapacaklarını söyledi. Yılmaz bunun yanı sıra Dragos'ta da 36 katlı bir rezidans projesinin temelini atacakları bilgisini verdi.

emlaktasondakika.com
 
  • Like
Reactions: DelightfulDelight

· Registered
Joined
·
1,851 Posts
Discussion Starter · #2 ·
 

· Registered
Joined
·
1,851 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Fiyatların 218 bin lira ile 4 milyon 508 bin lira arasında değiştiği projede yüzde 5 peşinatla ev almak mümkün

Dap Yapı'nın 64 bin 502 metrekarelik arsa üzerinde hayata geçirdiği İst Marina projesinde satışlar devam ediyor. Lansman öncesi büyük avantajlarla satışta olan projede 1+0 ile 5+1 arasında değişen ev seçenekleri bulunmakta.

1463 konut ve 258 ticari birimden meydana gelmekte olan projede fiyatlar 218 bin liradan başlayıp 4 milyon 508 bin liraya kadar yükseliyor. Yatırım değeri 2 milyar lira olan İst Marina Evleri'nde konut almak için yüzde 5 peşinat ödeniyor.

Yüzde 75'lik bölüm için bankadan kredi çekilirken kalan bölüm Dap Yapı bünyesinde tamamlanıyor. Özel okul, özel hastane, 4 yüzme havuzu, 500 yat kapasiteli marina ve marinaya özel tüp geçit gibi birçok seçeneğin yer aldığı Kartal İstmarina projesinde lansman 12 Mayıs'ta yapılacak. Proje içerisinde cafeler, mağazalar, restoranlar, spor alanları gibi birçok seçenek bir arada sunuluyor.

İst Marina İletişim
Web: www.dapyapi.com.tr
Telefon: 444 4 346
 

· Registered
Joined
·
1,851 Posts
Discussion Starter · #7 ·
lütfen mesajlarınızı ayrı ayrı değil, tek bir post olarak atın.
Siteden anlamıyorum fazla, o yüzdendi. Bundan sonra dikkat ederim...
 
  • Like
Reactions: Erhan

· Registered
Joined
·
1,851 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Marinasi nerede aq ?
Pendik Kartal sahil yolunda.
Sahile çok yakın. Daha önce o bölgede çok zeytin ağacı vardı. Ağaçlara yazık oldu...
 

· Registered
Joined
·
1,851 Posts
Discussion Starter · #30 ·
  • Like
Reactions: Farmir

· Registered
Joined
·
1,851 Posts
Discussion Starter · #38 ·
1 - 16 of 16 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top