Skyscraper City Forum banner
1361 - 1380 of 1752 Posts

·
Agh burzum-ishi krimpatul
Joined
·
1,422 Posts
Video çok güzel de, ormanların anasını düzmüşler. Tamam bazı yerlerde alet-edevat koymak, işçi konteynırı yerleştirmek ve yolları açmak için ağaçları kesmek gerek de, çok geldi benim gözüme. Resmen gereksiz katliam yapılmış. Doğayı korumak bu kadar mı zor bir şey yaparken. Köprü açılınca aynen ilk sayfadaki renderlar gibi dibine kadar ormanla kaplasınlar.
 

·
Registered
Joined
·
1,151 Posts
geçtiğimiz günlerden

by Kerim Türkoğlu (wowturkey.com)

aralarda hep kesilmiş ağaçların olduğu fotolar insanın canını biraz sıkıyor haliyle. denizden çekilen fotoğraflar daha güzel hem de etraftaki çirkinlikleri unutturuyor.

bakalım şu iki sevgili ne zaman kavuşacak birbirine.:) merakla bekliyoruz!...
 

·
GALATASARAY
Joined
·
8,066 Posts
Körpü Köprü olarak müthis.
Komumu kötü.
Ama yanliz köprü yapilsa, cok kötü olmaz aslinda. Tek sart: Yanliz yollar yapilicak ve her 2-3 Kilometrede üstü kapatilicak (agacli/yesilikli Tünneler). Ama ne imar cikicak, Havalimani yapilmayacak, ...

En iyisi ama yapilmasayi veya baska yere yapilsaydi veya tünnel yapilsaydi.

Bu fikire ne diyorsunuz?


Tek begenmedim sey: Adalara cok yakin!
 

·
Moderator
Joined
·
30,858 Posts
olmaz, hem fizibilite olarak imkânsız hem de olmamalı.

gerekli yük, hakkını verecek bir ro-ro sistemiyle taşınabilir.

zaten üçüncü köprüden sonra bu projeye hiç ihtiyaç yok bence.

bundan sonrası tünellerin çağı olmalı.
 

·
Agh burzum-ishi krimpatul
Joined
·
1,422 Posts
3. Köprünün etrafını imara açmamak yeterli olacaktır şimdilik. İstanbul'un ciğerleri oralar ve artık İstanbul'u bu kadar şişirmeye de gerek yok. Ülkemizde 80 tane daha il var, az oralara da yatırım yapılsın. Köprü, tünel, yol değil. Artık teknoloji ve fabrika görmek istiyorum ben kendi adıma..
 

·
Registered
Joined
·
2,125 Posts
En maksimum rant yaratilabilecek Konum secilerek yapildi bu köprü. Kuzey ormanlari bilerek secildi. Ingiltere, hollanda, danimarka ve belcika nin tümünden fazla Tür,cesit barindiran bölge. Zamaninda"oralara dogru yönelmek istanbulun ölüm fermani olur" dediginde rte hakliydi.


O yillar aliyansi disinda serveti olmayan Fakir para gördü ve tüm ilkelerini teker teker birakti. Kendi lafini tekrarlayana vatan haini muamelesi yapiyor. Köprü güzel ama islevi ve konumu yanlis! Yüzde üc olan Transit gecislere yapiliyor. Hicbir istanbullunun yararina yapilmiyor, yalakaligi ile ünlenen müteahhitlere kiyak cekiliyor ve onlarda rüsvet ve payortakligi ile rte ye tesekkür ediyorlar. Digelimki iki köprüde dolu ve bir kadiköylü sisliye gidecek arabasiyla.eger 3. köprüyü kullanirsa git Gel bulgar hududuna kadar km yapmis olacak
 

·
GALATASARAY
Joined
·
8,066 Posts
Karadeniz'e giden Gurbetciler, Güneye dindenlerden daha fazla degildir.
Trakia dan (Guberciler, Yunanistandan ve Bulgaristandan gelen Tirlar, Istanbul'un Avrupa Yakasindan, ...) Güneye (Izmir, Antalya, Adana, Mersin, Ege Bögesi, Konya, ...) giden herkez Canakkale Körpüsünden gece cok daha avantajli.
Istanbul'a sokmasin Trafigi.
Edirne Kapsini (ve Trakiadaki bütün Sinir Kapilarindan) dügün Otoyolarlan Canakkale'ye bagla ve sonuc müthis olurdu.
 
1361 - 1380 of 1752 Posts
Top