SkyscraperCity banner

1 - 20 of 206 Posts

·
Banned
Joined
·
268 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Bornova Şehir Stadyumu(Doğanlar)35’in üzerinde amatör spor kulübünün bulunduğu Bornova, yeni bir stadyum kazanıyor. Otoyollara yakınlığı ve ulaşım kolaylığı nedeniyle Doğanlar’daki 26 dönümlük alan stadyum yeri olarak seçildi. Bornova Belediyesi Şehir Stadyumu olarak yapılması ve kullanımı düşünülen, ihtiyaç duyulduğunda İzmir ölçeğinde yapılacak olan futbol müsabakalarında da kullanılabilecek olan Doğanlar Stadyumu, 10 bin kişi seyirci kapasiteli planlandı. Doğanlar Stadyumu, 26 bin metrekarelik bir alana yapılacak. Ayrıca salon sporlarının da gerçekleştirilebileceği alanlar oluşturulacak.

-----------------------------------------------------------------------

Altındağ Kapalı Spor Kompleksi

İçinde yarı olimpik yüzme havuzunun da bulunduğu Işıkkent Spor Tesisleri’nden sonra Altındağ’da 2 bin 500 kişilik bir spor kompleksinin de temelini atıyoruz. 2011 yılında olduğu gibi 2012 yılında da 50 milyon liralık yatırım bütçesi ile Türkiye’ye örnek gösterilen Bornova Belediyesi, çevre mahallelere de en az merkezdeki kadar hizmet götürüyor. Toplam 14 bin 200 metrekare inşaat alanına sahip, 5 bin 200 metrekare kapalı alanlı, 2 bin 500 izleyici kapasiteli Altındağ Spor Salonu’nun da 2013 yılı sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Basketboldan voleybola, yüzmeden hentbola kadar her dalda iddialı sporcular yetiştiren Belediyemiz yeni yapılacak spor salonuyla daha çok yurttaşa sağlıklı ve sporla iç içe yaşam imkanı sunacak.

Üç katlı planlanan tesiste dört tribünlü 2 bin 500 kişilik spor salonu ile tek tribünlü 250 kişilik antrenman salonu bulunacak. 2 bin 500 kişilik spor salonunda engelli izleyiciler için düzenleme yapılacak. Bu salonda 115 kişilik basın ve 120 kişilik VIP tribünleri yer alacak. Salonda dört adet yangın çıkışıyla birlikte içlerinde birer kafeterya bulunan VIP salonu ve basın salonu, ikisi engelli kullanıcılara ait olmak üzere dört adet soyunma odası, üç adet kondisyon ve fitness salonu, iki hakem, dört antrenör, birer adet teknik komiser, acil müdahale, gözlemci, FIBA ve doping odaları, seyirciler için kafeterya yer alacak. Bunlara ek olarak 250 kişilik antrenman salonuna ait iki adet soyunma odası, iki adet antrenör ve iki adet hakem odası, acil müdahale odası, kafeterya ve tuvaletler ile bina geneline hizmet edecek olan personel için soyunma odaları ve depolar yer alacak. Tesisin bodrum katı otopark olarak düzenlenecek.
 

·
Banned
Joined
·
268 Posts
Discussion Starter #2
İzmir'e Yeni Bir Stadyum Geliyor

Bornova Belediyesi’nin projesini hazırladığı Doğanlar Stadyumu’nun ihalesi yapıldı. Teknik standartları ve ulaşım kolaylığı bakımından İzmir’in en önemli spor alanlarından biri olacak olan Doğanlar Stadyumu 550 günde tamamlanacak.
İzmir’in futbolda hak ettiği yere gelmesi için altyapı olanaklarının artırılması ve yeni stadyum yapılmasıyla ilgili tartışmalar ve değerlendirmeler sürerken, Bornova Belediyesi UEFA standartlarındaki Doğanlar Stadyumu’nun yapımı için düğmeye bastı. Bornova Belediyesi, Ankara Caddesi üzerindeki Naldöken Kavşağı’ndan kolaylıkla ulaşılabilen 10 bin seyirci kapasiteli yeni stadın ihalesini gerçekleştirdi. İhalenin önümüzdeki bir ay içinde sonuçlanması bekleniyor.

Doğanlar Hurdacılar Sitesi’nin karşısındaki 1410, 1412 ve 1607 sokaklar arasında kalan 21 bin 658 metrekare alanda yapılacak UEFA standartlarındaki Doğanlar Stadyumu’nda 186 araçlık otopark da bulunacak. 4 adet sporcu soyunma odası, 2 hakem odası, 4 antrenör odası, 2 ilkyardım odası, saha amiri odası, gözlemci odası, doping kontrol noktası, idari ofisler, personel soyunma odası bulunacak.

Ayrıca temizlik ve malzeme odaları, seyirci tuvaletleri, seyirci fuayesi ve kafeteryası, basın fuayesi, basın toplantısı salonu, televizyon ve radyo anlatım odaları da yer alacak. Doğanlar Stadyumu’nda engellilerin spor karşılaşmalarını izleyebilmesi için de altyapı düzenlemeleri yapılacak. İhale şartnamasine göre 550 günde tamamlanması planlanan stadyumun yüzde 10’u 2013’de yüzde 80’i 2014’te kalan yüzde 10’luk bölümü de 2015 yılında tamamlanacak. 

·
Moderator
Joined
·
28,068 Posts
10,000 kisilik olmasi imkansiz gibi
 

·
Moderator
Joined
·
28,068 Posts
20 sirali tribünler

Alsancak
-1. kat 22 sira ve 24 sira
- Karsi taraf 22 sira
 

·
Registered
Joined
·
2,351 Posts


10 bin kişilik Doğanlar Stadı ihale itiraz süreci sonuçlandı. Kazanan firma ile sözleşme imzalandı ve 4 Aralık 2013'te işe başlandı. İşin bitiş tarihi 6 Haziran 2015. İhale bedeli 9 milyon 777 bin tl.2.500 kişilik Altındağ Spor Salonu inşaatı 12 Ağustos 2013'te başladı. İşin bitiş tarihi 4 Kasım 2014. İhale bedeli 15 milyon 239 bin tl.
 

·
Registered
Joined
·
224 Posts
Bornova Belediyesi haber girmiş.

Bornova’ya 10 bin kişilik stadyum

Doğanlar Stadı'nın tribün temelleri atıldı

Bornova Belediyesi'nin projesini hazırladığı Doğanlar Stadyumu'nda yapım çalışmaları başladı. Teknik standartları ve ulaşım kolaylığı bakımından İzmir'in en önemli spor alanlarından biri olacak olan Doğanlar Stadyumu'nun tribün temelleri atıldı. Stad 550 günde tamamlanacak. Stadın yapımına İzmir Büyükşehir Belediyesi de yüzde 50 oranında katkı sağlıyor.Bornova Belediyesi UEFA standartlarındaki Doğanlar Stadyumu'nun yapımında proje ve ihale süreçlerini tamamladıktan sonra yapım işlerini de büyük bir hızla başlattı. Bornova Belediyesi, Ankara Caddesi üzerindeki Naldöken Kavşağı'ndan kolaylıkla ulaşılabilen 10 bin seyirci kapasiteli yeni stadın tribün temelleri atıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin de yapım bedelinin yüzde 50'sini karşılayacağı Doğanlar Stadyumu 550 günde tamamlanacak.Doğanlar Hurdacılar Sitesi'nin karşısındaki 1410, 1412 ve 1607 sokaklar arasında kalan 21 bin 658 metrekare alanda yapılacak UEFA standartlarındaki Doğanlar Stadyumu 2015 yılı başında tamamlanacak. Doğanlar Stadyumu'nda engellilerin spor karşılaşmalarını izleyebilmesi için de altyapı düzenlemeleri yapılacak.Spor alt yapısına yatırım

Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, 5 yıldır ilçede amatör ve profesyonel spor dallarına verdikleri desteklerin karşılığını şampiyonluklar ve madalyalarla aldıklarını söyledi. Her yıl binlerce Bornovalıya spor imkanları sunarak vatandaşların sağlıklı bir yaşam sürmelerine de katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyleyen Başkan Sındır, "İzmir'in en önemli ihtiyaçlarından birisi de yeni ve modern bir futbol stadı idi. İzmir'in yeni stadyumunun Bornova'da olması gerektiğine karar verdik ve harekete geçtik. Ulaşım bakımından en kolay olacak noktayı seçip alanımızı belirledikten sonra proje ve ihale çalışmalarını tamamladık. Yeni stadyumumuzun inşaat çalışmaları başladı ve hızla sürüyor" dedi.


https://www.bornova.bel.tr/index.ph...stadyum&catid=39:duyurular&Itemid=243&lang=tr
 

·
Registered
Joined
·
224 Posts
Altındağ Spor Salonu yükseliyor

Bornova Belediyesi'nin prestij projeleri arasında yer alan Altındağ Spor Salonu'nunun inşaatı yükselmeye başladı. Toplam 20 bin metrekare alanda yapımı süren tesiste 2 bin 500 kişi izleyici kapasiteli çok amaçlı salon bulunacak.İlçede yaşayan herkesin spor yapmasını sağlamak için projeler üreten Bornova Belediyesi, Altındağ Spor Salonu'nun yapımını başlatarak büyük bir adım daha attı. İçinde yarı olimpik kapalı ve açık havuzların bulunduğu Işıkkent Spor Tesisleri'nden sonra 10 bin kişilik Doğanlar Stadyumu ile Altındağ Spor Salonu'nun yapımını sürdüren Bornova Belediyesi spor altyapısında yeni bir dönem açıyor.Yapımı devam eden toplam 20 bin metrekare inşaat alanına sahip, 2 bin 500 izleyici kapasiteli spor salonu, İzmir'in en görkemli tesisleri arasına girecek. 3 katlı olacak tesiste 4 tribünlü 2 bin 500 kişilik spor salonu ile tek tribünlü 250 kişilik antrenman salonu bulunacak. 2 bin 500 kişilik spor salonunda engelli izleyiciler için düzenleme yapılacak, 130 kişilik basın ve 165 kişilik VIP tribünleri yer alacak. 12 Ağustos 2013'te yer teslimi yapılan, 15 ayda tamamlanması planlanan Altındağ Spor Salonu 15 milyon 239 bin liraya malolacak.İlçede 7'den 70'e herkesin spor yapabilmesi için projeler ürettiklerini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, "Herkesin spor yapmasını sağlamak için hem fiziki anlamda yatırım yaparak, hem de spor kursları düzenleyerek olanaklar oluşturuyoruz. Amacımız bu olanaklardan herkesin yararlanabilmesini sağlamak. Basketbol, voleybol, hentbol, futbol, yüzme, tekvando gibi dallarda sporcularımız yurt çapında şampiyonluklara imza atıyorlar. Altındağ'da yapacağımız spor salonundan sporda yeni başarılar elde edeceğimize inanıyorum" dedi.


http://www.bornova.bel.tr/index.php...seliyor&catid=39:duyurular&Itemid=243&lang=tr
 

·
Registered
Joined
·
2,351 Posts
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila; sorunları çözmek, başlamış yatırımları tamamlamak ve yeni projeleri hızla hayata geçirmek için sahaya indi. Doğanlar Stadyumu ve Altındağ Spor Salonu’nun inşaatlarında incelemelerde bulunan Atila Bornovalılara ilk müjdesini verdi. 10 bin kişilik Doğanlar Stadyumu’nun bir yıl içinde tamamlanacağını ifade eden Atila, Altındağ Spor Salonu’nun yapımını da bazı değişikliklerle hızlandırıp, daha ekonomik bir şekilde halkın hizmetine sunulacağını açıkladı.

Doğanlar Stadı
Doğanlar Stadyumu ve Altındağ Spor Salonu’nun projelerini ve inşaatlarını inceleyen Başkan Atila, inşaatların hızla tamamlanacağını söyledi. Yapımı devam eden projelerin eksiklerini yüksek mimar olmanın da avantajı ile kontrol ederek yeni çözümler üreteceklerini söyleyen Atila, “İncelemelerimize Doğanlar Stadyumu’ndan başladık. Yaklaşık 10 bin kişilik stadyum bir senede tamamlanacak. Hızlı ve sağlıklı bir şekilde tamamlanması için kontrollerimiz devam edecek” dedi.

Altındağ Spor Salonu
Egedesonsöz
 

·
Registered
Joined
·
827 Posts
Karşılıında belediye semtin göbeğindeki stat arazisine çökmeyecekse destekliyorum stat inşaatını. Metro da yok. doğanlar otobüsyle, otogar dolmuşlarıyla gider gelir 10bin kişi.
 

·
Registered
Joined
·
2,351 Posts


Fotoğrafları bugün İBB Altyapı Daire Başkanı Buğra Gökçe ve Bornova Bld. Başkanı Olgun Atilla twitter sayfalarından yayınlamış. Stat inşaatı yavaş gidiyor anlaşılan, hızlansalar iyi olur
 

·
Registered
Joined
·
2,351 Posts
Haziran’da tamam
137 yıl önce Türkiye’deki ilk futbol maçına ev sahipliği yapan Bornova, şimdi yeni bir stada kavuşuyor. Büyükşehir ve Bornova belediyelerinin işbirliğinde yapımı devam eden Doğanlar Stadyumu Haziran ayında tamamlanacak. UEFA standartlarındaki tesiste engellilerin spor karşılaşmalarını rahatlıkla izleyebilmesi için gerekli altyapı düzenlemeleri de olacak.


İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Bornova Belediyesi işbirliğiyle yapılan ‘Bornova Doğanlar Stadyumu’ inşaatı hızla devam ediyor. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, spor kompleksinin kentin önemli bir ihtiyacını karşılayacağını söyledi. Başkan Kocaoğlu, stadyumun hayata geçmesiyle Bornova ilçesinin spor alanında çıtasını yükselteceğini kaydetti.

Doğanlar Hurdacılar Sitesi’nin karşısındaki 1410, 1412 ve 1607 sokaklar arasında kalan 21 bin metrekarelik alanda inşa edilen stat, UEFA standartlarında olacak. Teknik standartlarının yanısıra, Ankara Caddesi üzerindeki Naldöken Kavşağı’ndan kolaylıkla ulaşılması bakımından İzmir’in en önemli spor alanlarından biri olacak Doğanlar Stadyumu’nun yaklaşık 10 milyon liralık maliyetini İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Bornova Belediyesi ortaklaşa karşılıyor. İlk etapta 6 bin 630 seyirci kapasiteli stadın ihtiyaca göre genişletilmesi planlanıyor. İnşaat seviyesi yüzde 30’lar düzeyinde olan Doğanlar Stadyumu’nun batı tribünü betonarme inşaatı tamamlandı. Doğu tribününün betonarme imalatı ise Eylül ayında bitecek. Betonarme inşaatının tamamlanmasının ardından çatıya çelik konstrüksiyon çatı kaplama malzemesi döşenecek. Kaba inşaat bittikten sonra tribün koltukları monte edilecek, aydınlatmalar yapılacak, otopark ile çevre ve yol düzenlemeleri gerçekleştirilecek. Statta engellilerin spor karşılaşmalarını rahatlıkla izleyebilmesi için gerekli altyapı düzenlemeleri de olacak. Geçtiğimiz Şubat ayında temeli atılan stadyumun 2015 yılının Haziran ayında tamamlanması planlanıyor.

Futbol Türkiye’de ilk kez Bornova’da oynanmıştı
Tarihçiler, Türkiye’de ilk futbol maçının Bornova çayırlarında oynandığını belirtiyor. Futbolu ülkemize ilk getirenler, Osmanlı İmparatorluğu’nun belli başlı ticaret limanlarındaki kentlere yerleşen İngilizler olmuş. Osmanlı topraklarında ilk futbol maçının 1875’te Selanik’te oynandığı biliniyor. 1877 yılında ise İzmir’in Bornova çayırlarında futbol maçlarının yapıldığı tarih kayıtlarında yer alıyor. Bornova semtine yerleşmiş ve pek çoğu tütün ve pamuk ticaretiyle uğraşan İngiliz aileleri arasında Bornova çayırlarında futbol müsabakaları oynanmaya başlamış. Bu ünlü aileler arasında Lafontaine’ler, Giraud’lar, Whittall’ler ve Charnuad’lar ön planda yer alıyor. Daha sonra futbol, İngiliz ailelerin İstanbul’a taşınması üzerine 1895’te Kadıköy ve Moda’da oynanmaya devam etmiş.

http://www.izmir.bel.tr/HaberDetay/10648/tr
 
1 - 20 of 206 Posts
Top