SkyscraperCity banner

21 - 40 of 206 Posts

·
Registered
Joined
·
2,351 Posts
Doğanlar Stadı'nın kapasitesi iki katına çıkarılıyor

Bornova Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yapımını birlikte üstlendiği Doğanlar Stadı'nın kapasitesi 6 binden 12 bine çıkarılıyor. Stat, kentin ihtiyacı da dikkate alınarak, tam anlamıyla profesyonel lig maçlarına ev sahipliği yapmaya hazır hale getiriliyor. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, İzmir takımlarını ağırlamaktan gurur duyacakları Stadı, 2015-2016 Futbol Sezonu'na yetiştirmeyi planladıklarını söyledi
Bornova Belediyesi'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Doğanlar'da yapımını sürdürdüğü stadın kapasitesi iki kat arttırılıyor. Projede 6 bin kişi olan tribün kapasitesi, 12 bine çıkarılacak. Mülkiyet ile ilgili sorunlar giderildikten sonra betonarme tribünlerin kapasitesi 10 bine yükseltilecek. 2 bin kişilik portatif tribünlerle birlikte toplam kapasite 12 bin olacak.

Canlı yayınlara uygun ışık sistemi

Profesyonel lig maçlarının oynanabilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ile temasta olan Bornova Belediyesi, gerekli diğer düzenlemeleri de yapacak. Kapasite artışının yanı sıra ışıklandırma sistemini de güçlendirerek canlı yayınlar için uygun hale getirecek. Doğanlar'da 1410, 1412 ve 1607 sokaklar arasında kalan 21 bin metrekarelik alanda inşa edilen stat, Ankara Caddesi üzerindeki Naldöken Kavşağı'ndan kolaylıkla ulaşılması bakımından İzmir'in en önemli spor alanlarından biri olacak.

2015-2016 sezonunda kullanılacak

Stadın kapasitesini kentin ihtiyacını da göz önüne alarak arttırma kararı aldıklarının dikkat çeken Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Doğanlar'da yapımı süren stadın tüm İzmir kulüplerinin hizmetinde olacağını söyledi. Profesyonel lig maçlarının oynanabileceği bir stat inşa edeceklerini belirten Başkan Atila, "Türkiye Futbol Federasyonu ve kulüplerle yaptığımız görüşmeler neticesinde projesinde değişikliğe gittiğimiz stadımız 2015-2016 sezonuna hazır olacak" dedi.


bornova.bel.tr
 

·
Registered
Joined
·
2,351 Posts
Facebookta stadyumlar sayfasında böyle bir diyalog dönmüş ama ne kadar doğru bilemiyorum. Yazan kişi inşaatın çatı işini yaptıklarından bahsediyor, doğru olabilir o yüzden.

 

·
Registered
Joined
·
1,284 Posts
uzundere bitene kadar idare eder. daha sonra yeşilova, belki altınordu vs. kullanır stadı. alsancak'ın yıkılacağı da kesin gibi bir şey zaten.
 

·
Registered
Joined
·
2,351 Posts
Balçova Yaşam Bornova 1881 oluyor

Bornova Belediyesi’yle önemli bir ortaklığa imza atmaya hazırlanan Balçova Yaşamspor, yeni sezonda “Bornova1881″ adıyla iç saha maçlarını Doğanlar Stadı’nda oynamayı planlıyor.


Ziraat Türkiye Kupası’nda aldığı flaş skorlarla adından söz ettiren 3. Lig ekibi FBM Makina Balçova Yaşamspor ve Bornova Belediyesi önemli bir ortaklığa imza atmaya hazırlanıyor. Sezon başında kulübü Balçova Belediyespor’dan satın alarak yeniden bir yapılanmaya giden FBM Makina, şimdi de kulübü Bornova’ya taşıma projesiyle gündeme geldi. Uzun süredir profesyonel arenadan uzak kalan Bornova’yla işbirliğine girecek Balçova Yaşam, Bornova Belediyesi’nin katkılarıyla yeni sezonda iddialı bir kulüp yaratacak. İlk iş olarak isim değişikliğine gidecek Balçova Yaşam’ın yeni adı Türkiye’de futbolun oynandığı ilk yer olan Bornova’nın önemine ithafen “Bornova1881″ olacak.

Doğanlar’da oynayacaklar

Bornova kulübü olarak 2015-16 sezonuna başlayacak yeni oluşum, maçlarını da yeni sezona yetişecek Doğanlar Stadı’nda oynamayı planlıyor. Bu sezon Kemalpaşa Ulucak Stadı’nda taraftar desteğinden mahrum kalan Balçova Yaşam, “Bornova1881″ adıyla kulübü şehir merkezine taşıyarak Bornovalı futbolseverlerin büyük taraftar desteğini alacak. Bornova’daki amatör spor kulüpleriyle görüşerek onların da onayını alan kulüp yetkilileri stat sorunu yaşayan Göztepe, Altınordu, Altay ve Karşıyaka’nın önüne geçerek Doğanlar Stadı’nın öncelikli kullanım hakkına sahip olacak. Bornova Belediyesi ve Futbol Federasyonu’yla arasındaki prosedürleri çözmeye çalışan Balçova Yaşamspor’un yeni sezondan itibaren, yeni ismi ve yeni stadında görücüye çıkması bekleniyor.

http://gazetedokuzeylul.com/?p=2571
 

·
Geography
Joined
·
752 Posts
^^ Kale arkasına tribün yapılacak mı kesin olarak ?
2. fotoğrafta bir yerleri kazıyorlar gibi duruyorda
 

·
Registered
Joined
·
2,351 Posts

·
Registered
Joined
·
632 Posts
Bari şu karşılıklı iki tribünü eşit uzunlukta yapsalardı birisi daha kısa. Ancak bildiğim kadarıyla o kısa tarafta mülkiyet sorunu var. Kapasitesi büyütülünce bir şeye benzer inşallah.
Fotoğraflar yeni mi ? Taç çizgisi ile ilk koltuk arasındaki mesafe alsancak kadar herhalde 15 metre vardır.
 

·
Ghost Rider
Joined
·
4,263 Posts
Cidden bu ne ya koskoca İzmir'den bu mu çıkıyo yazıklar olsun. Google earthden bakınca tribünlerin ne kadar saçma olduğu belli oluyo biri küçük biri büyük. Ayrıca birbirine tam paralel de değil gibi görünüyor..

Neyse 10-15 binlik bi stadı tartışmaya bile gerek yok.
 
21 - 40 of 206 Posts
Top