SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 290 Posts

·
Registered
Joined
·
24,688 Posts
Bu ne yaa sikip atmışlar resmen. Napcaz 4 milyon insan sadece izban ve metroyla mı yolculuk edicez? 2 ay sonra eski sisteme dönerler zaten, isyan çıkar yoksa valla.
 
  • Like
Reactions: Mete_izmir

·
Registered
Joined
·
81 Posts
Discussion Starter · #5 ·
metroyu kullandırmaya çalışıyorlar ama seferlerin sıklaşması gerek ve gece metronun olmaması bir çok öğrencinin parasını yakacak
 

·
Registered
Joined
·
824 Posts
En radikal ve çağdaş değişiklik gece seferlerini arttırmakla olur. Bu bi kenara dursun. Zihniyet değişmediği sürece sefer değiştirsen de bir şey değişmez.

Benim en çok kullandığım sefer olan 970 numaralı hat. Okula giderken kullanıyorum. Hatay'dan Tınaztepeye kadar dolu gidiyor. Gerek yoktu o otobüs hattının o kadar uzun olmasına. Keza 3yol'a bile ulaşacak olanlar kullanıyor sabahları. yoğunluğa sebep oluyor. Buna çözüm olur. Tam inceleyemedim. Ama tutucu bir şekilde kesin yanlıştır şeklinde bakmamak lazım. Bekleyip, gözlemleyip öyle yorumlama taraftarıyım.

Dediğim gibi önce zihniyet değişsin şu eshotta. Sonra gece seferleri falan derken gerisi gelir.
 

·
Registered
Joined
·
1,503 Posts
Aslında raylı sisteme adaptasyon için gerçekleştirilen bir yöntem ki bu durumu tramvay hatları devreye girdikten sonra yapsalardı daha iyi olurdu... aynı viyana'daki gibi :) Orda kaldığım sürece tramvay metro s-bahn (izban'ın almanca versiyonu) hepsi kordineli olarak işliyor. İzmir bi 5 yıla bu sisteme adapte olur...
 

·
Registered
Joined
·
1,503 Posts
Kesinlikle ki bu şekilde adamlar ara arterler için yeni raylı projeler ya da ring hatlar oluşturabilecek... Ya bişey dicem İzmir'in sabrı deneniyormuşçasına böyle projeler ortaya çıkıyor ve gerçekten sürdürülebilirlik açısından zaman gerektiriyor :D O nedenle zaman diyelim :)
 

·
Agh burzum-ishi krimpatul
Joined
·
1,429 Posts
Ya siz cidden banliyö ne demek bilmiyorsunuz herhalde.
Metro hızı beklemeyin kardeşim İZBAN'dan. Banliyö bu banliyö. Bütün demiryolu kendisine ait değildir. Yapacağı hız bellidir. Ayrıca hantal veya yavaş olduğu da yok.
Güneyden kuzeye en hızlı taşıma aracı şu an.
Arabanla bile bu hıza erişemezsin. Hantal diyorsun, kağnı diyorsun.
 

·
Moderator
Joined
·
32,568 Posts
biri belediyenin biri özel sanırım?
 
  • Like
Reactions: Zaz965

·
ProjeIzmir
Joined
·
2,307 Posts
ESHOT İBB'nin bir dairesi. İZULAŞ ise İBB ve ESHOT'un kurduğu bir anonim şirket. Vakti zamanında özelleştirme amacıyla kurulmuş, ama daha sonra bu plan rafa kalktı. Şimdi ESHOT'u destekleyecek şekilde faaliyet yapıyor. Mülki olarak iki kurum da İBB'ye ait diyebiliriz.
 

·
Registered
Joined
·
329 Posts
Bu arada bir bilgi paylaşayım hemen. :)
İzulaş trafik sigortası ihalesinde körüklü Volvo'larda mevcut. İhaleye göre Volvo'ların trafik sigortası 2017 Şubat ayına kadar uzatılıyor...
Ben bu sene hurda olurlar diye düşünüyordum ama görünüşe göre gelecek kış da sefere çıkacaklar.
 

·
Registered
Joined
·
329 Posts
Mavi Volvolar mı? Nedense en sevdiklerim onlar benim, hurda olmasınlar :eek:hno:
Evet onlar. Bende dahil olmak üzere bir çok kişi Volvo'ları seviyor. Hatta duyduğum söylentilere göre geldikleri ilk yıllarda kimi insanlar durakta beklerken başka araç geldiği zaman binmeyip, Volvo geliyorsa ona binermiş. :lol:
Şu an yaşına göre bir çok araçtan daha sağlam aslında. Gönül isterki daha bakım yapılıp hizmet versin ama filonun yaş ortalaması önemli. En fazla 2 yıl daha çalışırlar, o da kışın. Malum klimasız araç kalmıyor yazın ,bu nedenden dolayı da Volvo'lar yazın sefere verilmiyor.
 
1 - 20 of 290 Posts
Top