Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 272 Posts

·
Registered
82 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Düğüm çözülüyor demişler 29 hazirandan sonra esas düğümü görücez gibime geliyor

·
Banned
7,982 Posts
Bu ne yaa sikip atmışlar resmen. Napcaz 4 milyon insan sadece izban ve metroyla mı yolculuk edicez? 2 ay sonra eski sisteme dönerler zaten, isyan çıkar yoksa valla.

·
Registered
82 Posts
Discussion Starter · #5 ·
metroyu kullandırmaya çalışıyorlar ama seferlerin sıklaşması gerek ve gece metronun olmaması bir çok öğrencinin parasını yakacak

·
Registered
821 Posts
En radikal ve çağdaş değişiklik gece seferlerini arttırmakla olur. Bu bi kenara dursun. Zihniyet değişmediği sürece sefer değiştirsen de bir şey değişmez.

Benim en çok kullandığım sefer olan 970 numaralı hat. Okula giderken kullanıyorum. Hatay'dan Tınaztepeye kadar dolu gidiyor. Gerek yoktu o otobüs hattının o kadar uzun olmasına. Keza 3yol'a bile ulaşacak olanlar kullanıyor sabahları. yoğunluğa sebep oluyor. Buna çözüm olur. Tam inceleyemedim. Ama tutucu bir şekilde kesin yanlıştır şeklinde bakmamak lazım. Bekleyip, gözlemleyip öyle yorumlama taraftarıyım.

Dediğim gibi önce zihniyet değişsin şu eshotta. Sonra gece seferleri falan derken gerisi gelir.

·
Registered
1,491 Posts
Aslında raylı sisteme adaptasyon için gerçekleştirilen bir yöntem ki bu durumu tramvay hatları devreye girdikten sonra yapsalardı daha iyi olurdu... aynı viyana'daki gibi :) Orda kaldığım sürece tramvay metro s-bahn (izban'ın almanca versiyonu) hepsi kordineli olarak işliyor. İzmir bi 5 yıla bu sisteme adapte olur...

·
Registered
2,529 Posts
Ben de raylı sistemler bittikten sonra yapılsın düşüncesindeydim ama öncesinde yapılırsa da aksaklıkları daha erkenden çözmek adına daha verimli olur böylece tramvay metro vs. bitince sistem rayına oturmuş olacak...

·
Registered
1,491 Posts
Kesinlikle ki bu şekilde adamlar ara arterler için yeni raylı projeler ya da ring hatlar oluşturabilecek... Ya bişey dicem İzmir'in sabrı deneniyormuşçasına böyle projeler ortaya çıkıyor ve gerçekten sürdürülebilirlik açısından zaman gerektiriyor :D O nedenle zaman diyelim :)

·
Agh burzum-ishi krimpatul
1,412 Posts
Ya siz cidden banliyö ne demek bilmiyorsunuz herhalde.
Metro hızı beklemeyin kardeşim İZBAN'dan. Banliyö bu banliyö. Bütün demiryolu kendisine ait değildir. Yapacağı hız bellidir. Ayrıca hantal veya yavaş olduğu da yok.
Güneyden kuzeye en hızlı taşıma aracı şu an.
Arabanla bile bu hıza erişemezsin. Hantal diyorsun, kağnı diyorsun.

·
Registered
1,491 Posts
Şurası bi gerçek ki trafiğe takılmadan en hızlı şekilde izmirin en kuzeyinden güneyine ulaşabileceğiniz en sağlıklı sistem İZBAN. Tabi yoğunluk olması farklı bi konu...

·
Moderator
30,733 Posts
biri belediyenin biri özel sanırım?

• Like
Reactions: Zaz965

·
ProjeIzmir
2,321 Posts
ESHOT İBB'nin bir dairesi. İZULAŞ ise İBB ve ESHOT'un kurduğu bir anonim şirket. Vakti zamanında özelleştirme amacıyla kurulmuş, ama daha sonra bu plan rafa kalktı. Şimdi ESHOT'u destekleyecek şekilde faaliyet yapıyor. Mülki olarak iki kurum da İBB'ye ait diyebiliriz.

·
Registered
329 Posts
Bu arada bir bilgi paylaşayım hemen. :)
İzulaş trafik sigortası ihalesinde körüklü Volvo'larda mevcut. İhaleye göre Volvo'ların trafik sigortası 2017 Şubat ayına kadar uzatılıyor...
Ben bu sene hurda olurlar diye düşünüyordum ama görünüşe göre gelecek kış da sefere çıkacaklar.

·
Registered
329 Posts
Mavi Volvolar mı? Nedense en sevdiklerim onlar benim, hurda olmasınlar :eek:hno:
Evet onlar. Bende dahil olmak üzere bir çok kişi Volvo'ları seviyor. Hatta duyduğum söylentilere göre geldikleri ilk yıllarda kimi insanlar durakta beklerken başka araç geldiği zaman binmeyip, Volvo geliyorsa ona binermiş. :lol:
Şu an yaşına göre bir çok araçtan daha sağlam aslında. Gönül isterki daha bakım yapılıp hizmet versin ama filonun yaş ortalaması önemli. En fazla 2 yıl daha çalışırlar, o da kışın. Malum klimasız araç kalmıyor yazın ,bu nedenden dolayı da Volvo'lar yazın sefere verilmiyor.

1 - 20 of 272 Posts