Skyscraper City Forum banner
401 - 420 of 3749 Posts

·
Registered
3,466 Posts
kimine göre ksk kimine göre göztepe çok karışık içinde altaylısıda çok var bucalısıda bana görede kskli çok gibi geliyor. kuzey yaka ksk güney yaka göztepe ama altayla buca felan bölmüyormu ? ksk de bölücek başka takım yok o kadar büyük

·
Registered
222 Posts
İzmir'de ne yazık ki en çok İstanbul takımları tutulur. İzmir takımları arasındaki sıralama ise
1-Göztepe
2-Karşıyaka
3-Altay dır.

Kabul etmek gerek ki Göztepe taraftarı Karşıyaka'dan çok daha fazla. Göztepe'nin Güzelyalı, Balçova, Narlıdere, Karabağlar, Buca, Tepecik, Bornova gibi pek çok farklı yerde taraftar potansiyeli var. Karşıyaka'nın hinterlandı daha dar.

·
Registered
222 Posts
İstanbul takımı konusunda hemfikiriz. Yalnız İzmir takımları konusunda verilere dayalı konuşsak daha faydalı. KSK hinterlandında 1 milyona yakın nüfus var. Göztepe taraftarı daha fazla bile olsa "çok" daha fazla değildir.
Valla resmi veriler yoktur bu konuda. Tamamen şahsi gözlemler, maçlardaki seyirci sayıları vs. tahmin.

·
Registered
3,466 Posts
bellide olmaz ksk nin akıbeti ama göztepeli ile eşittir belki ama denilidğili gibi güneyde geneli göztepeli :D bornova karışık ama gs li fb li bjk li de daha fazla dediğiniz gibi.

·
ProjeIzmir
2,330 Posts
İzmir taraftar haritası:

Lejant:

Kırmızı-Yeşil: Karşıyaka
Sarı-Kırmızı: Göztepe
Siyah-Beyaz: Altay
Sarı-Mor: Bucaspor
Eflatun-Lacivert: Altınordu
Mavi-Beyaz: İzmirspor
Yeşil-Mavi: Yeni Bornova

Yerleşim olmayan yerler ile yerleşim olduğu halde baskın bir taraftar profili olmayan yerler gri bırakılmıştır.

Amatör çalışmadır, subjektiftir, baştan söyleyeyim :)

·
Registered
222 Posts
Ben şunu çok rahat iddia edebilirim ki Buca'da Bucasporludan, Alsancak'ta Gaziemirlide Altaylıdan daha çok Göztepeli vardır. Harita baya yanlış. Altay ve Bucaspor'un hiçbir yerde baskınlığı olamaz. Altınorduyu falan saymıyorum bile.

Altay'ın semti Alsancak falan derler ama Kıbrıs şehitlerinde GözGöz Store var mesela en basitinden. Gayet de güzel iş yapıyor.

·
ProjeIzmir
2,330 Posts
Alsancak'ta baskın profil Altay'dır bunu tartışmaya bile gerek yok. Orada GözGöz mağazasının bulunması Alsancak'ın herkesin gelip geçtiği bir yer olmasından ve de Alsancak ahalisinin uygar insanlar olmasından ileri geliyor. Kemeraltı esnafı da komple Altaylı'dır. Ayrıca bir dönem Gaziemir'de yaşamış biri olarak kesinlikle orada İzmir takımı tutanların çok büyük bir kısmının Altaylı olduğunu söyleyebilirim.

Her ne kadar parlak günleri geride kalsa da (gerçi Altınordu gümbür gümbür geliyor) Basmane'de Altınordu, Eşrefpaşa ve Bahçelievler'de İzmirspor hala sevilir desteklenir.

·
Registered
222 Posts
Alsancak'ta baskın profil Altay falan değildir bal gibi de tartışılır. Altay ve Bucaspor hiçbir yerde baskın olacak kalibrede tribünler değildir. Altınordu gümbür gümbür gelse de bir taraftar varlığı yok şuan için. Ciddi manada söylüyorum bunu küçümsemek anlamında değil, taraftar olarak İzmir'de kaale alınacak iki tribün vardır Göztepe ve Karşıyaka. Altay'a sempati duyan esnafları falan kast etmiyorum, mesele ciddi anlamda orada söz sahibi olmak. Gaziemir'de de tesisleri olduğu için bir varlığı var ama öyle baskın bir varlık yok. Biz de gidip geliyoruz bu yerlere, gözlemliyoruz.

·
ProjeIzmir
2,330 Posts

·
Registered
222 Posts
Buca ve Karabağlar'da Göztepe'yi listeye bile almamış. İnandırıcı bir liste değil :)

Buca ve Karabağlar Göztepe tribününün önemli omurgalarını oluşturur. Buca'da KSK ye yüzde verip Göztepeyi almaması komedi.

Aynı şekilde nergensin dediği gibi Bornova'nın fakir semtleri Altındağ, Çamdibi vs Göztepelidir zenginler KSK li :)

·
Registered
222 Posts
Göztepe İzmir'dir kardeşim kim ne derse desin. Bir kulüp bir şehre ancak bu kadar yakışabilir. Güzel günler göreceğiz, güneşli günler. Motorları maviliklere süreceğiz.

·
Registered
3,466 Posts
izmirde izmir takımları yerine istanbul takımları gerçkten utanç verici ,işte herkes kendi takımına göre konuşuyor yanlış anlamayın sakın orda %5 göztepe olsa doğru dicektiniz :) ya zaten eşit bilemedin bi kaç şey oynar iki takımda büyük takım izmir için, Karşıyaka için İzmir'den değil diyen göztepeliler gördüm hoş değil bence ya :eek:hno:

·
Registered
1,221 Posts
Şimdi şu var, Ankette Galatasaraylıyım Fenerbahçeliyim diyen adamların da bir çoğu İzmir'de tribüne gidiyor. 2 takım birden tutuyor. Onun için en doğru veri maçlardaki seyirci sayısı ortalamaları olacaktır diye düşünüyorum.

·
Geography
740 Posts
Bende tam bilmiyorum ama gözlemlerime göre İzmirde en fazla taraftarı olan Göztepe bence, Karşıyakanın ilçe takımı olması, kendilerini izmirden izmirlilerden farklı olarak görmeleri taraftar sayılarını azaltıyor, nüfusun az olduğu merkezde olmayan kuzey ilçelerinde taraftarı var. Diğer yandan Göztepe bir semt takımı bütün İzmire sahip çıkıyorlar buda Bucada bile azımsanmayacak derecede taraftarı olmasını sağlıyor. Taraftar sayısı bakımından Bornova, Balçova ve Karabağlarda diğer takımlardan ezici üstünler bunun üstüne Konak Narlıdere Buca Gaziemirde az değiller. Azda olsa bayraklıdada taraftarları var.

·
Registered
3,466 Posts
hüseyin bu dediğine ''Karşıyakanın ilçe takımı olması, kendilerini izmirden izmirlilerden farklı olarak görmeleri taraftar sayılarını azaltıyor'' tam tersi olarak canlı şahit oldum istanbulda taksimden cadde dolmuuna bindik arkadaşlarımla , a ne güzel mavişehir bostanlı gibi konuşuyoruz öndeki oturan çift dönüp a izmirlimisiniz dedi onlarda evet dedi siz neresinden dedi arkdaşım karşıyakadan dedi orası izmirden değil dedi göztepe möztepe demeye başladı laf sokmaya başladılar , çirkindi .. böyle ayırma olayları saçma geliyor genelde hep böyle göztepelilere denk geldim orası izmir değil diyorlar felan filan hoş değil ya

·
Registered
821 Posts
Arkadaşlar yapmayın. 24 yaşımdayım. Gençliğimi Göztepe'ye harcamış bir insanım. Ne hayatım boyunca bir iddaa oynadım, ne de bilyoenrin sitesine giridim. Kimse de gelip bana "Hangi takımı tutuyorsun kardeşim?" diye sormadı haliyle. Bu anketin bağlayıcılığı yoktur.

Göztepe taraftarı KSK'yı ne katlar, ne de azdır. Hemen hemen denktir. Potansiyel olarak, yani henüz Göztepe yada Karşıyakalıyım demeyip de bu iki takımı da ilerde destekleme ihtimali olan genç jenerasyndan bahsediyorum, iki takım için de oldukça fazla.

İzmir halkı o kadar "kaypak" (kusuruma bakmayın) ki şu harita da bile İzmir ile 600km mesafedeki takımların taraftarları olarak adlediyorlar kendilerini. Bir kere maça gitmemiş. Bir kere statta bağırmamış goooooooool diye. Gelip benim Mardine deplasman yaptığım taraftarlıkla aynı sayıda sayılıyor. Önemli olan bu değil. Bu şehirde kim şampiyon olursa kim 3 maç üst üste kazanırsa statlar hemen doluyor. Hemen sayı artıyor. Geçin bunları.

Demem o ki şahsi görüşümdür; Göztepe şu anda birazcık daha üstün. 1. ligde oynayıp küme düştüğümü son 2 senede çok daha fazla sayı yakaladık ksk'ya göre. Bir sezon onlar kötüydüü, bir sezon bizz küme düştük.

Sonucuma geliyorum

1000 tane KSK'lı varsa,
1001 tane Göztepeli vardır. Şahsi kanaatim oranlar bu şekilde şu an için.

Daha önemli bir konuysa;
İster KSK'lı olsun ister ALtaylı, ister Göztepeli, İster Bucasporlu. Bu şehirliyim diyip bu şehrin takımlarıyla üzülüp, sevinen bu şehrin takımlarına destek olan herkes CANdır CAN.

Edit; Bu konu sanırım yapılacak olan statların kapasiteleri ile ilgiliydi. Demek istediğim ikki takımada aynı kapasiteli statlar yapılması normal. Ancak bu sayı kesinlikle 15bin olmamalı.

401 - 420 of 3749 Posts