Skyscraper City Forum banner
1 - 16 of 16 Posts

·
Moderator
POWINNO WYJŚĆ INACZEJ
28,190 Posts
Mnie martwią te ocieplone ściany... ale nie załamuję się jeszcze.

·
Moderator
POWINNO WYJŚĆ INACZEJ
28,190 Posts
Sprawdziłem, przetargu na budowę jeszcze nie ma.

·
Moderator
POWINNO WYJŚĆ INACZEJ
28,190 Posts
PGE robi konsolidację, o tym wiadomo. Nie wiem, czy odbudują czy nie odbudują, tak czy owak 5 milionów co roku w kasie miasta oddanych Warszawie szkoda.

·
Moderator
POWINNO WYJŚĆ INACZEJ
28,190 Posts
A Łódź winna walczyć, by centrala ta mieściła się u nas
... i w powstaniu listopadowym. A, to już było. No ale walczyć powinna... była. No bo to też już było. Jedno i drugie przegrane.

@ Adolf - nie w Bełchatowie, a w Rogowcu. Poza tym większość w Warszawie, na czele z energetyką pozawęglową. Choć istotnie większość kompetencji łódzkiej spółki przejdzie do Lublina, to większość wpływów do Warszawy.

·
Moderator
POWINNO WYJŚĆ INACZEJ
28,190 Posts
"Nie rozumiem dlaczego mielibyśmy umawiać się na jakieś kary. Mamy do czynienia z poważnym inwestorem, proszę się nie martwić, budynek zostanie odbudowany – tłumaczy wojewódzki konserwator zabytków."

Mam pytanie do łódzkich urzędników:

Po czym poznają "poważnego inwestora"? Po poważnym wyrazie twarzy? Po jedwabnym krawacie? Dużym samochodzie?

·
Moderator
POWINNO WYJŚĆ INACZEJ
28,190 Posts
Też sprzedajcie mi coś za półdarmo, jestem poważną małpą. Mam nawet krawat.

·
Moderator
POWINNO WYJŚĆ INACZEJ
28,190 Posts
Mój komentarz jest dokładnie taki, subtelna krakowska blondynka z artykułu to Cwana Koza - kupiła za półdarmo lub darmo. Dlaczego? Bo w mieszkaniu byli niepłacący lokatorzy, dlatego było darmo. Teraz chce się ich pozbyć na koszt Łodzian i sprzedać drogo. Innymi słowy prywatny zysk Cwanej Kozy ma polegać na transferze problemu gdzie indziej na cudzy koszt - tu podatnika miasta Łodzi.

To nie jest inwestor, to roszczeniowy napinacz udający przedsiębiorce pod czerwono-czarnymi sztandarami kapitalizmu bolszewickiego.

·
Moderator
POWINNO WYJŚĆ INACZEJ
28,190 Posts
Przecież to poważny inwestor. Ścianę nawet ocieplił.

·
Moderator
POWINNO WYJŚĆ INACZEJ
28,190 Posts
Zamknąć wątek, skoro ma służyć wyłącznie narzekaniu?

·
Moderator
POWINNO WYJŚĆ INACZEJ
28,190 Posts
W szczególności jak się przejmuje grunt obciążony hipoteką, lub nakazem odbudowy - to się przejmuje z hipoteką, lub nakazem odbudowy. Czyli jak się przejmuje majątek, to i zobowiązania jakie obciążają ten majątek.

·
Moderator
POWINNO WYJŚĆ INACZEJ
28,190 Posts
Nic nie mylą. To jedynie spółka zależna w ramach grupy.

Można powtórzyć akcję zrzutkową "krata browca dla fachowca" jako "gdzie pierzeja od złodzieja?".

1 - 16 of 16 Posts