SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 23 Posts

·
Lodzermensch
Joined
·
3,990 Posts
^^

Po pierwsze, to co mnie, mieszkańców, turystów czy konserwatora obchodzi to, że robią sobie restrukturyzację ?!!! Niech robią co chcą włącznie z tym, co obiecali - odbudową budynku, który zrównali z ziemią !!

Po drugie właśnie jakby chodziło o sam remont, to już trudno. Można poczekać. Ale rozwalili budynek więc MUSZĄ go odbudować !!

A po trzecie, to ja uważam, że nie mieli zamiaru go odbudowywać a ta restrukturyzacja nałożyła się na to całkowicie przypadkiem. No bo jaka normalna firma rozwala budynek a kilka miesięcy później nie rozpisała nawet przetargu na wykonanie jej odbudowy ! I kto normalny kupuje za kilka milionów zł zabytkową kamienicę, żeby ją rozwalić i zbudować od nowa ?!!!

Zresztą ta inwestycja od początku mi się nie podobała, bo jednak wątpię, żeby ją odbudowali z cegieł, zrobili stropy jak oryginalne etc. Więc tak czy owak to nie byłaby ta sama kamienica tylko zapewne betonowy kloc ze styropianowymi ozdobami. Teraz przez kilka lat będziemy mieli dziurę na głównej ulicy. Takie coś jest w Łodzi standardem ale na Piotrkowskiej ? To już jest poniżej pewnego poziomu. Mam nadzieję tylko, że konserwator podejmie odpowiednie działania i wyciągnie konsekwencje w stosunku do PGE.
 

·
Lodzermensch
Joined
·
3,990 Posts
^^ A ktoś się łudzi, że ta kamienica tam stanie ?
Jeśli sprzedadzą działkę a tam stanie cokolwiek, to i tak będzie sukces.

Tak poza tym to pamiętam, że jak PGE kupowało kamienicę to napisane w gazecie było, że miasto ma prawo pierwokupu po cenie sprzedaży tej działki/kamienicy w wypadku, gdyby PGE jej nie wyremontowało o chciało działkę/kamienicę sprzedać. Wszystko tylko zależy od tego, czy z tego prawa skorzysta, a jeśli tak, to co z tym dalej zrobi.
 

·
Lodzermensch
Joined
·
3,990 Posts
Zaznaczono przy tym, że gdyby budynek nie został odbudowany, a PGE chciało sprzedać działkę, prawo pierwokupu gruntu przy Piotrkowskiej 58 będzie należało do gminy Łódź. Jest to niestety jedyne zabezpieczenie. Nawet jeśli kamienica nie zostanie odbudowana [...], nie będzie się to wiązało z żadnymi karami ani ze strony miasta, ani wojewódzkiego konserwatora zabytków.
Brawo konserwator :bash:
Powinien odpowiedzieć za to, że się nie zabezpieczył. Bo niby co jest kryterium, że inwestor jest poważny ? Jego widzimisię ?
 

·
Lodzermensch
Joined
·
3,990 Posts
Jeśli budynek nie powstanie do końca roku, wojewódzki urząd ochrony zabytków zmusi firmę do wykonania tego, do czego się zobowiązała. - Pozwolenie na rozbiórkę było warunkowe - zgodziliśmy się na wyburzenie kamienicy i jednocześnie nakazaliśmy jego rekonstrukcję do końca 2011 roku - mówi Wojciech Szygendowski, wojewódzki konserwator zabytków.
Chociaż tyle. Totalna beznadzieja.
 

·
Lodzermensch
Joined
·
3,990 Posts
Tak naprawdę to nie ma znaczenia. Co kogo obchodzi, co PGE miało tam ulokować, i co ulokuje tam teraz. Liczy sie odbudowa. Zobowiązali się odbudować, kamienicę wyburzyli, więc powinni ją odbudować. Wszystko jedno gdzie przenieśli siedzibę. Nie można sobie po prostu rozwalać zabytku na głównej ulicy a potem odmówić odbudowy, bo budynek przestał Ci być potrzebny.
 
1 - 20 of 23 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top