SkyscraperCity Forum banner
1 - 17 of 17 Posts

·
łódź cannot into airport
Joined
·
5,609 Posts
Poza tym nawet jakby PGE Łódź-Teren pozostała w Łodzi to czemu miałaby budować tę kamienicę? Uzyskają masę wolnej przestrzeni biurowej po zwolnieniach w obecnym budynku, rozbudowa nie będzie potrzebna.
 

·
łódź cannot into airport
Joined
·
5,609 Posts


:lol: :lol:

Przy Piotrkowskiej miała być kamienica...
"Harmonogram prac przewiduje, iż w roku 2010 ukończony zostanie stan surowy pod dachem, natomiast do końca 2011 roku budynek zostanie w pełni wykończony i oddany do użytku" - informuje jedna z tablic wiszących na resztkach ściany frontowej dawnej kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej 58.


W tym miejscu miał stanąć gmach (należący do oddziału Łódź-Teren spółki PGE Dystrybucja) z 1,8 tys. metrów powierzchni biurowych, których brakuje w macierzystej siedzibie firmy ulokowanej na tyłach działki przy ul. Piotrkowskiej.

Dawna kamienica (powstała w latach 80. XIX wieku) została, niemal w całości, zrównana z ziemią na początku ubiegłego roku. Ostatni lokatorzy wyprowadzili się trzy lata temu. Spółka PGE Dystrybucja odkupiła działkę z budynkiem od miasta w 2007 r. Rozpoczęcie wznoszenia nowej siedziby zapowiadano na wrzesień 2010 r. Tymczasem działka nadal jest pusta.
http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/...j-miala-byc-kamienica,id,t.html?kategoria=660
 

·
łódź cannot into airport
Joined
·
5,609 Posts
Tak, najlepiej przetnijmy jeszcze linie przesyłowe i odetnijmy prąd w mieście, bo PGE w wyniku perturbacji z oddziałami nie jest w stanie wybudować kamienicy :lol: W jakiej rzeczywistości żyjecie. :lol:
 

·
łódź cannot into airport
Joined
·
5,609 Posts
Pani Gajewska ma najwyraźniej problemy z logicznym myśleniem lub też udaje.
Czytając Twój post mam wrażenie, że to raczej Ty masz duże problemy z logicznym myśleniem.

To, że nie wybudują makiety "zabytku" nie jest wynikiem ich złośliwości, tylko zwykłego, niefortunnego zbiegu okoliczności. Łódzki oddział miał się rozrosnąć, ale niestety pech chciał że został przeniesiony do innego miasta. Tyle. A, że konserwator jest na tyle nieudolny, że nie może wyegzekwować umowy... Cóż. :)
 

·
łódź cannot into airport
Joined
·
5,609 Posts
Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by np. wynająć w tej kamienicy biura innym firmom. Zobowiązali się, powinni więc kamienicę odbudować.
Bo jak powszechne wiadomo, biura w kamienicy to niesamowicie intratny biznes... :)
 

·
łódź cannot into airport
Joined
·
5,609 Posts
Jakoś nie wszystko na Piotrkowskiej 89 jest wynajęte. Jakby ten interes był tak opłacalny, to już od dawna byłyby chociażby sprzedane i wyremontowane narożne kamienice na Piotrkowska/Zielona. A niestety, rynek powierzchni biurowych w Łodzi jest nasycony (zobaczcie ile wolnej powierzchni jest w nowowybudowanych biurowcach - Forum, UBP, zaraz dawny Philips będzie pusty, kamienica OPG na Jaracza stoi pusta).

Póki konserwator nie będzie w stanie wyegzekwować ich z umowy, to nic nie ruszy. To jego urząd trzeba naciskać, a nie PGE.
 

·
łódź cannot into airport
Joined
·
5,609 Posts
Cały czas atakujecie PGE (i co zabawne, wciąż mylicie podmioty), a nie atakujecie konserwatora który nie może wyegzekwować umowy. PGE ma gdzieś te protesty i tylko właśnie konserwator może wymóc na nich odbudowę.
 

·
łódź cannot into airport
Joined
·
5,609 Posts
Widzę, że PGE chce przestać kojarzyć się z tą kamienicą. To oznacza wojnę. Łodzianie sprawią, że ta kamienica będzie śnić się zarządowi PGE po nocach.
Oczywiście, już przestraszyli się tych tysięcy Łodzian którzy przestali płacić za dostarczanie energii elektrycznej.
 

·
łódź cannot into airport
Joined
·
5,609 Posts
Nie tego. Antyreklamy, o jakiej ich firmie jeszcze się nie śniło.
O tak, przed chwilą reporterom udało się zrobić fotkę wprost z biura PGE:Masz pomysł zaproponuj, nie masz po co się odzywasz?
Pisałem wielokrotnie - atakowanie PGE jest bez sensu, mają totalnie gdzieś co sobie GW napisze. Jedynie WKOZ może na nich coś wymóc (posiada niezbędne środki prawne). I to właśnie jego instytucja powinna być atakowana, przypominam jest już lipiec a termin odbudowy minął wraz z końcem grudnia.
 
1 - 17 of 17 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top