Skyscraper City Forum banner
1 - 18 of 18 Posts

·
Padawan entropii
3,438 Posts
Przepraszam, ze post pod postem, ale nic się nie działo w tym temacie ostatnio, a mam sprawę:)

Na uczelni w ramach przedmiotu "Gospodarka nieruchomościami" mam przygotować prezentację, mniej więcej 45-minutową, na temat tej inwestycji, jako przykładu pozytywnego gospodarowania nieruchomością przez obecnego właściciela. W związku z tym potrzebuję dużo wszelkich materiałów:)
Mam już zapewnione coś od rzecznika prasowego PGE, jutro będę coś kombinować w WUOZ - powinni mieć jakieś materiały, choćby archiwalne, wszak ta część ulicy jest rejestrze:)

Niemniej jednak przydałaby mi się*wasza pomoc;)
Czy osoby, które zamieszczały tu swoje zdjęcia mają coś przeciwko bym wykorzystał ich zdjęcia w celach naukowych?
Czy pamięta ktoś, gdzie było zamieszczone zdjęcie makiety, czy też planu przebudowy przez Niemców kwartału, w którym znajduje się ta kamienica?

Zanim PGE w całości przejęło tę kamienicę, były prowadzone jakieś roszady nieruchomościami. Oni dostali wszystkie mieszkania tutaj, sami coś tam od siebie dali. Wiecie może, w której części UMŁ można się dowiedzieć jak to dokładnie było i które to dokładnie nieruchomości przekazało PGE?

Na razie to chyba tyle, jak wpadnę na coś jeszcze to sie popytam;)
Z góry dziękuję za pomoc:)

·
Padawan entropii
3,438 Posts
Znak wodny mi nie przeszkadza.
Jeszcze jedno pytanie mi się zrodziło w między czasie.
Ma ktoś może zdjęcia taj kamienicy jak jeszcze istniała, ale już była bez ornamentów?
Może jakieś zdjęcia wnętrz przed zburzeniem?

·
Padawan entropii
3,438 Posts
@J.T.Fly
Dzięki:)

@Jakub
Mniejsza z tym. Chodziło o to, by pokazać przykładam tej kamienicy, że jednak się da coś dobre zrobić w dziedzinie nieruchomości. Reszta tematów to TBSy, mieszkania komunalne w Łodzi itd., więc mniej pozytywne przykłady:]

·
Padawan entropii
3,438 Posts
W grudniu rzecznik PGE mówił otwarcie, że dopiero zabierają się za projekt budowlany. Póki go nie będzie projektu, nie mogą wystąpić o pozwolenie na budowę - od złożenie wniosku do wydania może minąć ok 60 dni.
Projekt wykonuje mgr inż. architektury Małgorzata Wachowicz z małżonkiem nr telefonu to 668 840 298 (numer dostany od PGE). Jeśli ktoś ma śmiałość może się dowiedzieć. Ja nie mam.
PGE jest spółką akcyjną i z tego co kojarzę nie musi w drodze przetargu wybierać firmy budowlanej. Na projekt przetargu nie było.
Ja dalej wierzę, że przed końcem lipca ruszą z budową.

·
Padawan entropii
3,438 Posts
Wspomniane już tablice informacyjne zawierające rozczulający zapis "stan surowy pod dach do końca 2010 roku". Generalnie wzbudza to rozbawienie wśród wszystkich, którzy przeczytają

A tak to wygląda od tyłu - parkingu nie ma, bo zarosło...

·
Padawan entropii
3,438 Posts
Na rozbiórkę, z jednoczesnym nakazem odbudowy, pozwolił Wojewódzki Konserwator Zabytków, który jest powoływany i odwoływany przez wojewodę, za zgodą Generalnego Konserwatora Zabytków. Tego samego Generalnego Konserwatora Zabytków, który stwierdził niedawno, że nie trzeba odbudowywać kamienicy mimo zawartej umowy.

Spółka Skarbu Państwa (ponad 61% udziałów PGE należy do państwa) nie chciała wydawać pieniędzy, to urzędnik szczebla rządowego pozwolił im tego nie robić. Proste, smutne i chore.

·
Padawan entropii
3,438 Posts
Sory że odgrzewam trupa i być może niepotrzebnie rozbudzam nadzieję, ale przyszedł mi do głowy pewien pomysł.

W 2013 r. nakaz rekonstrukcji wydany przez WKZ został uchylony przez Ministerstwo Kultury m.in. po to by nie srać do ogródka państwowej spółki. Teraz tym ministerstwem dowodzi człowiek z łódzkiej listy. Gliński już kilka razy się wykazał w kwestiach kultury i nie tylko na rzecz miasta.
Przyszło mi do głowy, że można by go zainteresować tematem skoro to na poziomie ministerstwa się ostatnio postępowanie zatrzymało. Tu pojawia się pytanie otwarte. Wiecie jak skutecznie zmolestować ministra, żeby zauważył temat?

·
Padawan entropii
3,438 Posts
Rozmawiamy sobie o froncie (moim zdaniem gdyby odjąć wszystkie "nowoczesne" dodatki, przenieść styl z prawej na lewą i zmienić kolor budynek byłby całkiem ok)
natomiast co sądzicie o tyle tzn architekturze od podwórka?
Ja tam w sumie nie mam zastrzeżeń ponieważ to co wygląda od frontu na klasyczne wcale w środku nie musi nim być.
To samo zresztą się tyczy materiałów. To co wygląda na kamienicę wcale nie musi nią być.
Budynek z klasyczną fasadą kamienicy może być przecież zbudowany również z pustaka, bloczka a nawet z prefabrykatów betonowych.
Znaczy się, że coś w tym stylu na co PGE ma już projekt budowlany (o ile mnie pamięć nie myli)?
Czy posiada ktoś z Was tę wizualizację frontu w wyższej rozdzielczości?:

·
Padawan entropii
3,438 Posts
Nie tylko "będzie pasować" co już kiedyś pasowało:

źródło

Historia degradacji pokrótce.
Niemcy ucięli czwarte piętro z mansardami w ramach tworzenia modelowego kwartału i znaczną część zdobień. Za PRL skuto resztę sypiących się zdobień. Na koniec przydarzyło się PGE, które zrobiło dziurkę i nadzieję, że coś kiedyś będzie.

1 - 18 of 18 Posts