SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 22 Posts

· Registered
Joined
·
18,669 Posts
Z tego, co pamiętam, to rząd PiS, z przyczyn politycznych, ulokował siedzibę PGE w Lublinie. Dla Łodzi sprawą honoru powinno być przeniesienie siedziby tego koncernu do Łodzi. W końcu to w naszym województwie znajduje się największa w Europie elektrownia węglowa, wraz z potężną kopalnią węgla brunatnego.
 

· Registered
Joined
·
18,669 Posts
Jakoś nie wszystko na Piotrkowskiej 89 jest wynajęte.
Nie szkodzi, nie musi być, by biurowiec przynosił dochody.

Jakby ten interes był tak opłacalny, to już od dawna byłyby chociażby sprzedane i wyremontowane narożne kamienice na Piotrkowska/Zielona.
Nie są one dobrym przykładem, ponieważ dopiero ostatnio zdecydowano o wystawieniu jednej z nich na sprzedaż, a jest to kamienica, w która trzeba bardzo dużo zainwestować i częściowo (nieistniejącą już część) odbudować. Takie budynki zazwyczaj długo czekają na chętnego inwestora. Tak więc to kwestia czasu.

A niestety, rynek powierzchni biurowych w Łodzi jest nasycony (zobaczcie ile wolnej powierzchni jest w nowowybudowanych biurowcach - Forum, UBP, zaraz dawny Philips będzie pusty, kamienica OPG na Jaracza stoi pusta).
Odważne stwierdzenie na temat intensywnie rozwijającego się rynku. Powierzchnia biurowa najwyższej klasy podwoiła się w Łodzi w ciągu ostatnich dwóch lat, co tydzień słychać o nowych dużych najemcach Łódź zaczyna gonić Wrocław. Lodz One naprzeciwko Galerii Łódzkiej to dowód na tezę zupełnie odwrotną do Twojej - zwalnia się i zostaje wystawiona na sprzedaż, bo dotychczasowy najemca przeprowadza się do nowego, wielokrotnie większego biurowca Green Horizon (który nie powstałby, gdyby było źle, jak piszesz). Na ostateczne potwierdzenie mojej tezy przypomnę, że niedługo ruszają kolejne wielkie inwestycje biurowe, w tym Airport Business Center i Cross Point 2.

Póki konserwator nie będzie w stanie wyegzekwować ich z umowy, to nic nie ruszy. To jego urząd trzeba naciskać, a nie PGE.
Jeśli powstanie społeczny nacisk na PGE, to i urząd będzie odważniejszy. Zresztą zaczął już działać w tej sprawie.
 

· Registered
Joined
·
18,669 Posts
Świetne!!! Piszmy do mediów, wysyłajmy im tę stronę, promujmy ten link. Gdy gazety o tym napiszą - będzie szansa na sukces!

Mam propozycję, aby pod logo PGE dopisać, iż jest to jeden z największych producentów i dostawców energii elektrycznej w Polsce oraz jedna z największych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej, właściciel największej na świecie elektrownia wytwarzającej energię elektryczną z węgla brunatnego - Elektrowni Bełchatów, koncern, który ma w planach budowę elektrowni jądrowych, posiada kapitał zakładowy 17 300 900 000,00 zł, dostarcza energię elektryczną dla około 5 milionów użytkowników. Roczna produkcja energii elektrycznej wynosi ponad 154 TWh[2], co stanowi około 40% krajowej produkcji. Moc zainstalowana wynosi 13,1 GW.

Oraz, aby bardziej widoczna na stronie była informacja o możliwości zmiany dostawcy. Proponuję też umieszczać link wraz z krótką informacją w sygnaturkach. Ja zrobię to w wolnej chwili.
 

· Registered
Joined
·
18,669 Posts
To są dane dla klienta indywidualnego. Z firmowymi ofertami może być zupełnie inaczej.
Ale indywidualni mogą zmienić, więc PGE ma się czego obawiać.

ps. Piotrkowska 58 powinna mieć chyba założony temat off topic ;)
Rozmawiamy na temat, więc nie widzę sensu.

Niesamowicie bawi mnie ilość osób, które wciąż mylą sprzedawcę i dostawcę energii :lol:
Po pierwsze - "osoby" są policzalne, więc "liczba", a nie "ilość". Po drugie - nie mylą. PGE to jeden koncern.
 

· Registered
Joined
·
18,669 Posts
Jedna z sąsiednich kamienic należy do miasta? Jeśli tak, miasto mogłoby zatrudnić artystów by na bocznej ścianie namalowali wizerunek tej kamienicy, wraz ze stosownym napisem nt. PGE. Kłułoby to PGE w oczy dopóty, dopóki graffiti nie zostałoby zasłonione przez... odbudowaną kamienicę :)
 
1 - 20 of 22 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top