Skyscraper City Forum banner
1 - 10 of 10 Posts

·
Registered
5,274 Posts
Ani to żaden antyłódzki spisek, ani też etap planowego wyniszczania zabytków Łodzi. Po prostu prywatyzacja przekreśliła lekko chorobliwe ambitne plany. ZE Łodź-Teren to niegdysiejszy państwowy regionalny monopolista a teraz niewielki oddział dużej firmy. Na cholerę im siedziba w zabytkowej kamienicy skoro mają wiele nieruchomości.
Żadna kpina z miasta, po prostu biznes.
Więc proszę o niepierd*&%nie bez sensu.
A na odbudowę kamienicy musimy zaczekać, jak jakiś zapaleniec odkupi to od PGE.

·
Registered
5,274 Posts
Płacze i zgrzytanie zębów słyszę. A ja piszę i powtarzam - biznes jest biznes - spółka miała niezrozumiale ambitny plan ulokowania biur w zrewitalizowanej kamienicy, po prywatyzacji ktoś z góry na to popatrzył i spuścił łódzki projekt do kanału. Jest to dla mnie absolutnie zrozumiałe. Nikt nie patrzy na tkankę, pierzeję, szczerbę czy wyrwę - na to uwagę zwracamy my - forumowicze, i nieliczni przechodnie. Natomiast z perspektywy biurka członka zarządu, monitora laptopa, tabeli amprtyzacji i ostatniego bilansu to wygląda ta inwestycja jak każda inna liczba, mniej lub bardziej psująca obraz aktywów.

Rewitalizowane na biura kamienice to temat nadal kłopotliwy, patrzcie na historię kamienic przy Próżnej w Warszawie czy naszą kamienicę Siemensa. Z tego moje słowa o "zapaleńcu", na tyle bogatym i zdeterminowanym, by to zrealizować.

Moją reakcję wzbudziły nieco histeryczne reakcje kilku forumowiczów. Zwracam jedynie uwagę, że zarówno w przypadku Hiltona jak i tytułowej kamienicy warunki ekonomiczne inwestora zmieniły się na tyle (całkiem dramatycznie), że projekty odeszły w niepamięć. Warunki te w równej mierze uderzyły w miasto.

·
Registered
5,274 Posts
PGE miało, zdaje mi się, ambitny plan rekonstrukcji zabytkowej kamienicy; nie tylko fasady, ale też klatek schodowych itd.
A Budomal od początku zastrzega, że nowy budynek ma mieć fasadę identyczną, o wnętrzach nie ma mowy.
Strasznie jestem ciekaw, co z tego wyniknie ...

1 - 10 of 10 Posts