SkyscraperCity Forum banner
241 - 260 of 570 Posts

·
Registered
3,442 Posts
^^ Heh..sorry, mój błąd :doh: zmyliło mnie to, że chodzi jednak o budynek na terenie miasta i nie zauważyłem, że kolega miał na myśli jednak Wojewódzkiego KZ.

·
Registered
4,044 Posts
PGE dostanie za chwilę ponad 3mld PLN ekstra w gotówce (pieniądze od Solorza, za Polkomtel, którego PGE jest współwłaścicielem).

Może z nimi zrobić co chce, to ekstra kasa.

·
Registered
17,676 Posts
^^ Ciekawe czy spodziewają się nakazu odbudowy. Bo jeśli tak to rozsądnym z ich strony byłoby wznowienie prac na Piotrkowskiej 58. Wtedy można łatwiej negocjować z konserwatorem o karach za zniszczenie zabytku.

·
Registered
4,044 Posts
no to zobaczcie jak oni sami potrafią to robić. Zwracam uwagę na zbieżność sytuacji. Nie mają żadnych skrupułów, doskonale wiedząc, że sami czynią tak samo. Zakpili sobie. Ja tylko spytam, gdzie jest władza Łodzi.

PGE chce 0,5 mld odszkodowania od Alstomu

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA wystawiła konsorcjum firm Alstom notę obciążeniową z tytułu nieterminowej realizacji budowy. Nota opiewa na blisko 0,5 mld zł.

Spółka z grupy PGE wystawiła firmom Alstom Power Systems SA (Francja), Alstom Power Sp. z o.o. (Polska) i Alstom Power Systems GmbH (Niemcy) - tworzącym konsorcjum - notę wzywającą do zapłaty w ciągu 14 dni kwoty 257,6 mln zł oraz 44,3 mln euro. Roszczenie wynika z faktu naliczenia przez PGE kar umownych. Powodem ich naliczenia było opóźnienie w realizacji budowy bloku energetycznego 833 MW w elektrowni Bełchatów. Zgodnie z umową z 20 grudnia 2004 r. realizacja kontraktu miała nastąpić do 30 kwietnia 2011 r. Faktycznie blok oddano do użytku 30 września 2011 r.

źródło: wyborcza.biz
autor: aks

http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,10723813,PGE_chce_0_5_mld_odszkodowania_od_Alstomu.html

·
Moderator
POWINNO WYJŚĆ INACZEJ
29,337 Posts
Zamknąć wątek, skoro ma służyć wyłącznie narzekaniu?

·
ZBANOWANY
571 Posts
Zamknąć, wszyscy wiedzą, że na razie (perspektywa min. roczna) nie ma szans na zaplombowanie tej dziury w zębie panny Piotrkowskiej

·
Padawan entropii
3,454 Posts
Ja bym poczekał do stycznia, bo WKZ się odgrażał, że zgodnie z jakąś tam umową w przyszłym roku wyda nakaz odbudowy. Nie pamiętam teraz szczegółów, ale było już o tym w tym wątku.

·
Registered
14,316 Posts
Ale ten post z tą karą dla Alstomu może być ciekawą inspiracją dla mediów. Może zaczną więcej pisać o tym skandalicznym olaniu inwestora. Wszak na razie uchodzi mu to wszystko płazem, bo się w gruncie rzeczy mało mówi. Gdyby tak lokalna wybiócza uruchomiła podobną telenowelę, jak z A2 i Chińczykami czy AHE, to po kilku miesiącach mielibyśmy zbudowaną kamienice. Marzenia. Może by ktoś skrobnął do lokalnych dziennikarzy którzy zna list, by podjęli temat odbudowy i kar w związku z naliczeniem przez PGE kar na Alstom. Więc nie ma co zamykać, może raczej zmienić nazwę wątku na np. ([Łódź] 58, Piotrkowska olewanie przez PGE odbudowy kamienicy) czy coś w tym stylu. Będzie na temat

·
Buja mnie Łódź ;-)
8,990 Posts
Ale ten post z tą karą dla Alstomu może być ciekawą inspiracją dla mediów. Może zaczną więcej pisać o tym skandalicznym olaniu inwestora. Wszak na razie uchodzi mu to wszystko płazem, bo się w gruncie rzeczy mało mówi. Gdyby tak lokalna wybiócza uruchomiła podobną telenowelę, jak z A2 i Chińczykami czy AHE, to po kilku miesiącach mielibyśmy zbudowaną kamienice. Marzenia. Może by ktoś skrobnął do lokalnych dziennikarzy którzy zna list, by podjęli temat odbudowy i kar w związku z naliczeniem przez PGE kar na Alstom. Więc nie ma co zamykać, może raczej zmienić nazwę wątku na np. ([Łódź] 58, Piotrkowska olewanie przez PGE odbudowy kamienicy) czy coś w tym stylu. Będzie na temat
^^

Masz tym razem rację

·
Registered
44 Posts
Odkopię, ale tylko dlatego, że wczoraj włóczyłem się z moim szefem (gość z Lublina) po Piotrkowskiej i w wiadomym miejscu zadał mi pytanie "A to, to co to jest ?". Po moich długich wyjaśnieniach pokręcił tylko z niedowierzaniem głową.
Ad rem - mamy połowę marca, może ktoś słyszał coś nowego ?

·
Registered
1,514 Posts
http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/1434221,co-z-kamienica-przy-ul-piotrkowskiej-58-ktorej-nie,id,t.html#26af9865424ecb90,1,3,5
Co z kamienicą przy ul. Piotrkowskiej 58, której nie odbudowano

Kamienica Izraela Freinda znajdująca się przy ul. Piotrkowskiej 58 miała zostać odtworzona do końca 2011 roku. Zamiast niej w samym centrum Łodzi jest dziura. Sprawą kamienicy należącej obecnie do PGE zajął się konserwator zabytków.

Wojewódzki konserwator zabytków Wojciech Szygendowski mówi, że po 10 czerwca przy ul. Piotrkowskiej 58 zostanie przeprowadzona kontrola z udziałem inspektorów i przedstawicieli centrali PGE w Lublinie, podczas której stwierdzimy, czy kamienica nie została odbudowana. Potem nakażemy właścicielowi odbudować budynek, a jeśli i to nie pomoże, przystąpimy do wywłaszczania.

Witold Filipiński, dyrektor PGE Dystrybucja SA Oddział Łódź-Teren tłumaczy dlaczego nie odbudowano kamienicy. Po deklaracji o odbudowie kamienicy centrala PGE przeniosła się do Lublina. To sprawiło, że nie są już potrzebne dodatkowe pomieszczenia biurowe, które miały powstać w odbudowanym budynku.

Wkrótce mają zapaść decyzję co dalej: czy PGE odbuduje kamienicę, czy sprzeda tę nieruchomość.

Radna miejska Urszula Janiak-Niziołek składała przed rokiem interpelację do władz Łodzi i dowiedziała się, że nie jest wykluczone, że miasto odkupi nieruchomość.

Nieruchomość należała do Łodzi do 2007 r.

·
Registered
4,284 Posts
Radna miejska Urszula Janiak-Niziołek składała przed rokiem interpelację do władz Łodzi i dowiedziała się, że nie jest wykluczone, że miasto odkupi nieruchomość.
No pięknie. Czyli wydamy sobie pewnie miliony za pusty plac. Ta sprawa już dawno powinna przenieść się do obszaru zainteresowań Rady Ministrów. PGE powinno zostać zmuszone (przez Rząd albo przez sąd, wszystko jedno) do odbudowania kamienicy a następnie wywłaszczone bez otrzymania choćby złotówki.

·
Władza l**u
9,395 Posts
Wojewódzki konserwator zabytków Wojciech Szygendowski mówi, że po 10 czerwca przy ul. Piotrkowskiej 58 zostanie przeprowadzona kontrola z udziałem inspektorów i przedstawicieli centrali PGE w Lublinie, podczas której stwierdzimy, czy kamienica nie została odbudowana.
:lol::lol::lol:

Czy to ten sam konserwator który mówił iż "PGE to poważny inwestor i nie potrzebne są żadne zabezpieczenia i kary umowne"?

241 - 260 of 570 Posts