Skyscraper City Forum banner
421 - 440 of 570 Posts

·
Registered
Joined
·
925 Posts
Niestety, ale tylko tak można coś uzyskać.

Górnicy, stoczniowcy itp. palą opony, robią burdy i jak mieli "ciepłe posadki" tak dalej mają. Kibole pokrzyczą, postraszą i mają stadiony. A my sobie gadamy a kamienicy i tak nie mamy. :/
PGE zamalowuje swoje zobowiazania? Miasto powinno isc podobna droga i przypomniec PGE o jego zobowiazaniach i ustawic na miejskim chodniku wielka plansze z wizualizacja odbudowanej kamienicy i scanem umowy w ktorej PGE zobowiazalo sie do jej odbudowy. Nalezaloby dodac kilka ogolnych stwierdzen o nierzetelnosci firmy i sciagnac dziennikarzy na konferencje prasowa.
 

·
łódź cannot into airport
Joined
·
4,966 Posts
Widzę, że PGE chce przestać kojarzyć się z tą kamienicą. To oznacza wojnę. Łodzianie sprawią, że ta kamienica będzie śnić się zarządowi PGE po nocach.
Oczywiście, już przestraszyli się tych tysięcy Łodzian którzy przestali płacić za dostarczanie energii elektrycznej.
 

·
Registered
Joined
·
8,186 Posts
Masz pomysł zaproponuj, nie masz po co się odzywasz?
 

·
Moderator
Joined
·
4,615 Posts
Tak to już obecnie wygląda. Mam nadzieję, że zasłonięcie tego banneru o odbudowie nie polepszy w żaden sposób PRu PGE a tylko go pogorszy. Wciąż czekam na wyciągniecie jakichś konsekwencji przez miasto w tej sprawie ale nie wiem czy to nie czekanie na marne.

 

·
Registered
Joined
·
29,273 Posts
Uwaga - ruszyło się. Tzn. konserwator.

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,...biecuje_kamienicy_przy_ul__Piotrkowskiej.html
Co dalej z dziurą? Wojewódzki konserwator spotkał się wreszcie z przedstawicielem spółki. Zanim ewentualnie nakaże odbudować kamienicę, poczeka jeszcze na pisemne wyjaśnienia. Możliwe, że PGE porozumie się z miastem i gmina odzyska nieruchomość. Można wtedy poszukać dla niej nowego właściciela, bardziej skłonnego do zainwestowania przy ul. Piotrkowskiej. Tylko ile trzeba będzie na niego czekać?
Tylko to mi się nie do końca podoba. PGE (absolutnie nie ŁZE, jak twierdzi Gajewska - ŁZE nie ma z całą "inwestycją" nic wspólnego) zobowiązało się odbudować kamienicę. Musi to zrobić. Szukając nowego inwestora może okazać się, że odbudowy kamienicy nie sfinansuje nikt z zewnątrz. Po co to robią?
 

·
łódź cannot into airport
Joined
·
4,966 Posts
Nie tego. Antyreklamy, o jakiej ich firmie jeszcze się nie śniło.
O tak, przed chwilą reporterom udało się zrobić fotkę wprost z biura PGE:Masz pomysł zaproponuj, nie masz po co się odzywasz?
Pisałem wielokrotnie - atakowanie PGE jest bez sensu, mają totalnie gdzieś co sobie GW napisze. Jedynie WKOZ może na nich coś wymóc (posiada niezbędne środki prawne). I to właśnie jego instytucja powinna być atakowana, przypominam jest już lipiec a termin odbudowy minął wraz z końcem grudnia.
 

·
Registered
Joined
·
865 Posts
O tak, przed chwilą reporterom udało się zrobić fotkę wprost z biura PGE:Pisałem wielokrotnie - atakowanie PGE jest bez sensu, mają totalnie gdzieś co sobie GW napisze. Jedynie WKOZ może na nich coś wymóc (posiada niezbędne środki prawne). I to właśnie jego instytucja powinna być atakowana, przypominam jest już lipiec a termin odbudowy minął wraz z końcem grudnia.
Tylko, że jak mieszkańcy będą mieć sprawę w d...e i ostro nie zaprotestyją, to twój wszechmocny WKOZ też palcem nie kiwnie. PGE trzeba bezwzględnie napiętnować a od urzędników wymagać działania.
 

·
kontestator
Joined
·
426 Posts
a tak przy okazji to Art. 494 Kodeksu Spółek Handlowych stanowi:
§ 1. Spółka przejmująca albo spółka nowo zawiązana wstępuje z dniem połączenia we wszystkie prawa i obowiązki spółki przejmowanej albo spółek łączących się przez zawiązanie nowej spółki.
§ 2. Na spółkę przejmującą albo spółkę nowo zawiązaną przechodzą z dniem połączenia w szczególności zezwolenia, koncesje oraz ulgi, które zostały przyznane spółce przejmowanej albo którejkolwiek ze spółek łączących się przez zawiązanie nowej spółki, chyba że ustawa lub decyzja o udzieleniu zezwolenia, koncesji lub ulgi stanowi inaczej.
(...)

tak więc niech pani rzecznik przestanie gadać bzdury o nie przejęciu zobowiązań...

jeśli ktoś ma czas to może niech napisze do WKZ wniosek o udzielenie info w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej, komu i na jakich warunkach wydano pozwolenie na rozbiórkę budynku przy piotrkowskiej 58, oraz wniosek w tym samym trybie o udostępnienie drogą elektroniczną kopii decyzji administracyjnej wydanej w tej sprawie - wtedy będziemy mieli jasność co i jak
 

·
Registered
Joined
·
1,437 Posts
No ale nie mylcie zobowiązań ustnych, podawanych przez kogoś komuśtam ze zobowiązaniami umownymi....

Czy PGE podpisało z miastem umowe-zobowiązanie, ze wybuduje taką kamienicę i nic nigdy nie zmieni tych planów?
 

·
kontestator
Joined
·
426 Posts
a od kiedy to umowa nie może być ustna..., poza tym w przedmiotowym przypadku zgodnie z posiadanymi informacjami zostało wydane zezwolenie na rozbiórkę pod warunkiem odbudowy a tu już wchodzimy w stosunki administracyjnoprawne

EDIT a zgodnie z cyt. wyżej przepisem w przypadku przejęcia mamy doczynienia z sukcesją administracyjnoprawną, poza tym tutaj nie był ktoś tam gdzieś tam komuś tam, tylko grupa PGE (jeden z jej członków) z państwowym kapitałem i miasto Łódź czyli nasza wspólnota samorządowa, co więcej PGE wielokrotnie publicznie oświadczało, że budynek odbuduje - tak więc póki co nie jest nadużyciem stwierdzenie wobec nich, że są oszustami
 

·
Registered
Joined
·
1,437 Posts
Oszustami są, ale nie ma takiej kategorii prawnej ;)) Tak samo jak umowa, teoretycznie może byc ustna ale dobrzy prawnicy bez problemu to zbiją...
 

·
Registered
Joined
·
3,436 Posts
Oszustami są, ale nie ma takiej kategorii prawnej ;)) Tak samo jak umowa, teoretycznie może byc ustna ale dobrzy prawnicy bez problemu to zbiją...
Tak samo jak udowodnią, że jest wiążąca. Prawo nie zawsze jest jednoznaczne i sztuką jest je odpowiednio zinterpretować, a w tej sprawie pomaga to, że wielokrotnie w mediach publicznych ŁZE zobowiązywało się odbudować kamienicę.
 

·
Registered
Joined
·
29,273 Posts
Nie ŁZE, tylko PGE Dystrybucja Łódź-Teren, czyli dawny ZEŁT. Nie to żebym się czepiał, ale zawsze mogą to wykorzystać przeciwko nam. Nie popełniajcie tak podstawowych błędów.
 

·
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Joined
·
7,710 Posts
PGE nie odbuduje kamienicy na Piotrkowskiej
Polska Grupa Energetyczna nie zamierza odbudować kamienicy przy Piotrkowskiej 58 w Łodzi.

Budynek został wyburzony 5 lat temu. Wtedy spółka zobowiązała się go odbudować, ale do tej pory nie dotrzymała słowa.

- Jesteśmy przekonani, że kamienica zostanie odbudowana, nie wiemy tylko, kto dokona tej odbudowy. Myślimy też o sprzedaży gruntu. Na ten moment ani kamienica ani grunt nie wpisują się w działalność dystrybucyjną spółki Dystrybucja S.A. – tłumaczy dyrektor łódzkiego oddziału PGE, Witold Filipiński.


Rzecznik łódzkiego magistratu, Marcin Masłowski uważa, że tak wielką firmę jak PGE, stać na wypełnienie swoich zobowiązań.

W ostateczności miasto może odkupić teren, ale na pewno nie nastąpi to w tym roku.

-Miasto ma na liście priorytetów odkupienie bardzo dużo nieruchomości pod inwestycje, które są niezbędne – dodaje Masłowski.


Miasto nie może domagać się odszkodowania od PGE za nie odbudowanie kamienicy, ponieważ teren należy do spółki.


ŁC/PS

http://radiolodz.pl/serwis/index.php?id=11&idd=18583
 
421 - 440 of 570 Posts
Top