Skyscraper City Forum banner
461 - 480 of 570 Posts

·
Banned
Joined
·
2,639 Posts
Buki już zacierają ręce na zakłady - który zabytek pierwszy zostanie odbudowany : kamienica na Piotrkowskiej, willa na Zgierskiej, czy zajezdnia tramwajowa na Dąbrowskiego ?
 

·
Registered
Joined
·
14,281 Posts
Kompromitacja służb ochrony zabytków. Ten cały konserwator co podpisał tą całą umowę z PGE powinien wylecieć ze stołka za coś takiego. "Miasto odkupi" działkę, której PGE nie chce. No k... sukces jak cholera. Ciekawe za ile?
 
  • Like
Reactions: nowy1212 and Kpc21

·
Padawan entropii
Joined
·
3,454 Posts
Na rozbiórkę, z jednoczesnym nakazem odbudowy, pozwolił Wojewódzki Konserwator Zabytków, który jest powoływany i odwoływany przez wojewodę, za zgodą Generalnego Konserwatora Zabytków. Tego samego Generalnego Konserwatora Zabytków, który stwierdził niedawno, że nie trzeba odbudowywać kamienicy mimo zawartej umowy.

Spółka Skarbu Państwa (ponad 61% udziałów PGE należy do państwa) nie chciała wydawać pieniędzy, to urzędnik szczebla rządowego pozwolił im tego nie robić. Proste, smutne i chore.
 

·
Pijcie portera z BŁ!
Joined
·
18,201 Posts
Pierwsze efekty:

GK PGE
Z wielką uwagą czytamy wszystkie komentarze, jakie pojawiają się w związku z odbudową kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 58 w Łodzi. Zapewniamy, że do sprawy podchodzimy z powagą, a wszystkie Wasze głosy są dla nas istotne. Sytuacja dotycząca zagospodarowania terenu przy ul. Piotrkowskiej 58 jest złożona i wymaga gruntownych, czasochłonnych analiz i wielu konsultacji, które uniemożliwiają nam udzielenie konkretnych informacji w tej chwili.
Gdy tylko będziemy mogli przekazać konkretne dane dotyczące dalszego toku sprawy, będziemy o tym informować także na Facebooku, tak więc zachęcamy do śledzenia naszego profilu.
Dziękujemy!
 

·
made in poland
Joined
·
4,371 Posts
Srutututu. Czas "gruntownych, czasochłonnych analiz i wielu konsultacji" już był, czekamy na działania. Wczoraj tej kamienicy nie zburzyli.
 

·
Registered
Joined
·
271 Posts
Ja tak jak tam napisałem dysponuję pismami sprzed lat, w których pisali dokładnie to samo co teraz w komentarzu. Więc będę im to wyciągał ;) Chcieli PR, to muszą się też liczyć z kontrkomentarzami. Już wiele osób dzięki temu usłyszało o losie kamienicy. Działamy dalej!
 

·
Registered
Joined
·
271 Posts
http://radiolodz.pl/serwis/index.php?id=11&idd=25400

Polska Grupa Energetyczna nie odbuduje kamienicy przy Piotrkowskiej 58 w Łodzi, którą wyburzyła pod koniec 2009 roku i zobowiązała się ją zrewitalizować. Pojawiła się za to firma, która chce wyręczyć PGE.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska uważa, że jest duża szansa na przejęcie zobowiązań PGE przez innego inwestora, który chce odkupić działkę przy Piotrkowskiej 58.

- Mamy taką firmę, która jest żywotnie zainteresowana. Dziś rano omawiałam ze swoim biurem prawnym spotkanie ze wszystkimi zainteresowanymi, czyli PGE i tą firmą. Mam nadzieję, że do jakiejś transakcji dojdzie - mówi prezydent.

Tajemnicza firma chce odbudować zabytkową kamienicę.

- Jeżeli już się pojawiają zainteresowani, to jest szansa, że szybko ta przestrzeń zostanie odbudowana. Ta firma zgłosiła się do nas i jest zainteresowana wybudowaniem w ramach tego projektu, który posiada PGE. Ta firma nie chce czegoś innego, chce przejąć tą inwestycję łącznie z projektem - wyjaśnia Zdanowska.

Polska Grupa Energetyczna kupiła działkę z zabytkową kamienicą przy Piotrkowskiej 58 w Łodzi sześć lat temu.

Łukasz Czuku/Konrad Ciężki
Myślę, że może Was zainteresować ;)
 

·
Registered
Joined
·
14,281 Posts
Oby się nie okazało, że to jakaś firma krzak i to tylko pozbycie się problemu przez PGE
 
  • Like
Reactions: ww_lodz

·
Yanush Goldman Onionstein
Joined
·
7,337 Posts
Jest kupiec na Piotrkowską 58 - zgłosił się inwestor

Łódzka firma jest zainteresowana odkupieniem od PGE działki przy ul. Piotrkowskiej 58. Chce odbudować zabytkową kamienicę, która tam stała. W tym tygodniu zaczną się negocjacje, w których pośredniczyć zamierza magistrat. - Gdyby transakcja doszła do skutku, byłoby to idealne rozwiązanie - uważa Tomasz Piotrowski, doradca prezydenta Łodzi
 

·
Registered
Joined
·
3,806 Posts
Firma budowlana Budomal z Łodzi jest zainteresowana kupnem działki przy ul. Piotrkowskiej 58 i postawieniu tam budynku, którego fasada ma nawiązywać do kamienicy wyburzonej przez PGE.

Sześć lat temu PGE kupiła działkę z zabytkową kamienicą przy Piotrkowskiej 58. Pod koniec 2009 r. - zamiast ją zrewitalizować - wyburzyła. Nie ma wielkich szans, by PGE odbudowała kamienicę.

Po fali krytyki, która przetoczyła się ostatnio przez jeden z portali społecznościowych PGE poinformowało: "Sytuacja dotycząca zagospodarowania terenu przy ul. Piotrkowskiej 58 jest złożona i wymaga gruntownych, czasochłonnych analiz i wielu konsultacji, które uniemożliwiają nam udzielenie konkretnych informacji w tej chwili. Gdy tylko będziemy mogli przekazać konkretne dane dotyczące dalszego toku sprawy, będziemy o tym informować".

Tymczasem pojawił się inwestor, który chce kupić od PGE działkę i postawić tu budynek z taką sama fasadą, jak, wyburzona kamienica. Według naszych informacji tą firmą jest łódzki Budomal. - Jesteśmy jedną z firm zainteresowanych tym terenem - słyszymy w Budomalu. - Prowadzimy rozmowy na ten temat, więc w tej chwili nie jesteśmy w stanie podać żadnych szczegółów.
Okazuje się, że to Urząd Miasta Łodzi szukał rozwiązania tej sytuacji.

- Udało nam się znaleźć inwestora, który chce kupić ten teren - mówi Tomasz Piotrowski, p.o. dyrektora biura prezydenta Łodzi. - Od wakacji trwają rozmowy w tej sprawie. Prawdopodobnie w czwartek dojdzie do spotkania PGE i nowego inwestora w magistracie. Spotkanie organizuje biuro prawne UMŁ.

Tomasz Piotrowski dodaje, że firma zainteresowana kupnem nieruchomości chce odbudować budynek z identyczną fasadą, jak miała wyburzona kamienica. - Teraz ruch jest po stronie PGE: zgodzi się sprzedać nieruchomość czy nie - dodaje Piotrowski. -Wizerunkowo sprawa kamienicy przy Piotrkowskiej 58 szkodzi PGE - szczególnie w kontekście ostatniej kampanii reklamowej firmy. Nie wiadomo jednak, czy PGE zgodzi się na warunki finansowe firmy zainteresowanej kupnem działki.

UMŁ może tylko apelować do PGE, które jest właścicielem terenu. Miejski Konserwator Zabytków złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury, ale sprawa została umorzona.
http://www.dzienniklodzki.pl/artyku...kiej-58-zostanie-odbudowana-zdjecia,id,t.html
 
461 - 480 of 570 Posts
Top