SkyscraperCity Forum banner
501 - 520 of 570 Posts

·
Registered
Joined
·
2,234 Posts
Odpowiedź na moje zapytanie dot. kamienicy:

Damian, dziękujemy za pytanie. Niestety nadal nie mamy żadnych konkretnych informacji odnośnie ustaleń związanych z kamienicą przy ul. Piotrkowskiej 58. Jak tylko będziemy mieli jakiekolwiek informacje, na pewno poinformujemy o tym na naszym fanpage'u. Pozdrawiamy!

Jak zwykle bla bla bla
 

·
Registered
Joined
·
18,205 Posts
^^ Przedstawiciel PGE powiedział, że wszystkie organy spółki wyraziły już zgodę na sprzedaż działki. Miejska konserwator zabytków powiedziała, że nowy inwestor będzie musiał odbudować kamienicę, nic innego nie może tam powstać. Powiedziano, że w tym roku rozpocznie się remont kamienicy i pałacu Fischera przy ul. Piotrkowskiej 54 i ul. Narutowicza 1 i miasto liczy, że uczyni to działkę "porzuconą" przez PGE atrakcykniejszą dla inwestorów.
 

·
Registered
Joined
·
37,881 Posts
10 najlepszych działek w Łodzi, które stoją puste [ZDJĘCIA]PGE burzy i czeka Jest w Łodzi wiele działek, które są działkami z odzysku, powstałymi na skutek wyburzeń. Jedna jednak historia wybija się ponad inne, bo dotyczy kamienicy w reprezentacyjnej części ulicy Piotrkowskiej, pod numerem 58. Siedem lat temu budynek ten kupił koncern energetyczny PGE z zamiarem rewitalizacji. Dość gruntownej, trzeba przyznać - w 2009 roku kamienicę rozebrano do poziomu chodnika. Miała być odbudowana w sposób nawiązujący do historii, ale nic takiego się nie stało. Choć koncern poniósł straty wizerunkowe, do odbudowy nie przystąpił - nieoficjalnie mówiono, że po zmianie struktury firmy nowi decydenci nie poczuwają się do odpowiedzialności za zobowiązania poprzedników. Jesienią 2013 roku w eter poszła informacja o inwestorze, który mógłby kamienicę odkupić, przerywając pat. Firmą tą okazał się Budomal. Jednak właściciel spółki Rafał Leśniak mówi, że z tamtych rozmów nic nie wyszło, a dziś ze strony PGE nie ma żadnych sygnałów, by do rozmów można było powrócić na warunkach z zeszłego roku.


Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artyku...k-w-lodzi-ktore-stoja-puste-zdjecia,id,t.html
To tyle w temacie :(


\/To dorzucam tylko link do sprzedaży http://zelt.pl/osd/index.php?id=9&idd=309
 

·
Registered
Joined
·
14,922 Posts
Patrzcie dziadów. Na marketing, kampanie promocyjne w sieci, reklamy w TV mają miliony złotych, głupiej kamienicy odbudować nie mogą, choć kosztowałoby to ich ułamek tego, co wydają na marketing a pieniądze by mogli odzyskać sprzedając potem lokale w tej kamienicy. Że na takich nie ma mocnych.
 
  • Like
Reactions: tomasz2519

·
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Joined
·
8,117 Posts

·
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Joined
·
8,117 Posts
PGE współpracuje przy rewitalizacji :lol:

http://tvtoya.pl/news/show/10042,1


P.S. Tak wiem, że chodzi o media, ale zabawnie to brzmi.

Na szczęście mądry dziennikarz z Radia Łódź spytał brylującego dzisiaj p. Łęskiego o odbudowę:

Rozmowy w tej sprawie są już zaawansowane – zapewnia Stanisław Łęski, dyrektor generalny PGE dystrybucja SA oddział Łódź – Miasto. - Zamierzamy zbyć cały obiekt przy Piotrkowskiej 58. W najbliższym czasie do takiej transakcji powinno dojść.

PGE od dłuższego czasu już chce sprzedać teren po kamienicy. W transakcji pomóc miało miasto, jednak negocjacje z potencjalnym klientem zakończyły się fiaskiem. - Kilka miesięcy temu aktywnie zaangażowaliśmy się w proces sprzedaży tej działki. Niestety nie doszło do zawarcia transakcji. Nie znamy przyczyn, ale mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda się ją sfinalizować – przypomina dyrektor biura prezydenta miasta Tomasz Piotrowski.
https://www.radiolodz.pl/posts/1372...a-przy-piotrkowskiej-sprawa-trwa-od-2007-roku
 

·
Registered
Joined
·
4,045 Posts
"jesteśmy od prądu a nie budowy"

wlasnie pojawiła się informacja, ze ten szkodnik dla estetyki najładniejszej ulicy w Polsce został sponsorem tytularnym naszego narodowego stadionu piłkarskiego "to największa tego typu umowa"
 
501 - 520 of 570 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top