SkyscraperCity Forum banner
541 - 560 of 570 Posts

·
Registered
534 Posts
A na jakiej podstawie miałoby te kary nałożyć?
Na takiej jak w przypadku Puro czy Hi155
Tylko umowa Miasto <-> PGE powinna zawierać stosowny punkt o tym, że w przypadku wyburzenia / remontu itd. powinna wrócić do pierwotnego stanu (po konsultacji z konserwatorem zabytków) w innym przypadku po upływie danego czasu od ustania prac rozbiórkowych / remontowych itd. zostanie nałożona na kupującego kara umowna w wysokości takiej i takiej...

Umowy z kupującymi działki w NCŁ od miasta też mają zawarte takie punkty o rozpoczęciu prac w jakimś terminie pod groźbą kary umownej.

·
Registered
14,922 Posts
^^
Najpierw to w ogóle jakakolwiek umowa powinna być żeby tych kar dochodzić. W tym przypadku żadnej umowy nie było... i stąd w połączeniu ze zmianami spółek wygląda to jak wygląda od tylu lat.
Ale tam zapis to chyba nawet był, ale byle jak napisany i dało sie go obejść. Poza tym PGE to spółka państwowa, wydająca majątek na PR, a nie prywaciarz, a więc kuriozalnym jest że się nie dogadali. No a tutaj bierność władz miasta się kłania. Nie robili nic, mistrzowie PR i konferencji prasowych, tutaj działali jak dziecko we mgle, albo po prostu kompletnie im na tym nie zależało. Mało się mówiło, dla mediów to też co najwyżej ogórkowy temat, więc wazniejsze były inne głupoty

• Like
Reactions: smu

·
Registered
2,556 Posts
ja tam (niestety) przywykłem

·
Registered
19,031 Posts
A na jakiej podstawie miałoby te kary nałożyć?
W ustawie o rewitalizacji chyba miało być że w obszarze rewitalizacji można dać specjalne stawki podatku od nieruchomości jeśli ta nieruchomość jest niezabudowana. Walnąć taki podatek na gigantycznym poziomie i tyle.

Chyba że nie weszło to do wersji ostatecznej.

·
Registered
96 Posts
W ustawie o rewitalizacji chyba miało być że w obszarze rewitalizacji można dać specjalne stawki podatku od nieruchomości jeśli ta nieruchomość jest niezabudowana. Walnąć taki podatek na gigantycznym poziomie i tyle.

Chyba że nie weszło to do wersji ostatecznej.
Tak się składa, że po drugiej stronie jest podmiot z sakiewką bez dna.

·
Registered
2,556 Posts
^^ Gdyby tylko lewa strona była taka jak prawa.
Taka ekstrawagancja jakoś mi nie leży. ps. To jest siatka? Siatki źle mi sie kojarzą.

·
Registered
2,556 Posts
jakość estetyczna to jedna sprawa a druga to czy dany styl/design tam pasuje

·
Registered
6,681 Posts
W ww. przypadku ani jakość ani tam pasuje. Smutne że tak studenci widzą architekturę. A można czasem zerknąć co na to i owo prof Stelmach z Lublina np. i można bliżej. Koszmar sorry, katastrofa

·
Registered
2,556 Posts
Rozmawiamy sobie o froncie (moim zdaniem gdyby odjąć wszystkie "nowoczesne" dodatki, przenieść styl z prawej na lewą i zmienić kolor budynek byłby całkiem ok)
natomiast co sądzicie o tyle tzn architekturze od podwórka?
Ja tam w sumie nie mam zastrzeżeń ponieważ to co wygląda od frontu na klasyczne wcale w środku nie musi nim być.
To samo zresztą się tyczy materiałów. To co wygląda na kamienicę wcale nie musi nią być.
Budynek z klasyczną fasadą kamienicy może być przecież zbudowany również z pustaka, bloczka a nawet z prefabrykatów betonowych.

541 - 560 of 570 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.