SkyscraperCity banner

561 - 566 of 566 Posts

·
Padawan entropii
3,048 Posts
Rozmawiamy sobie o froncie (moim zdaniem gdyby odjąć wszystkie "nowoczesne" dodatki, przenieść styl z prawej na lewą i zmienić kolor budynek byłby całkiem ok)
natomiast co sądzicie o tyle tzn architekturze od podwórka?
Ja tam w sumie nie mam zastrzeżeń ponieważ to co wygląda od frontu na klasyczne wcale w środku nie musi nim być.
To samo zresztą się tyczy materiałów. To co wygląda na kamienicę wcale nie musi nią być.
Budynek z klasyczną fasadą kamienicy może być przecież zbudowany również z pustaka, bloczka a nawet z prefabrykatów betonowych.
Znaczy się, że coś w tym stylu na co PGE ma już projekt budowlany (o ile mnie pamięć nie myli)?
Czy posiada ktoś z Was tę wizualizację frontu w wyższej rozdzielczości?:

·
Registered
2,157 Posts
No. I to jest nawet fajne i będzie tam pasować.
Czyli tamten projekt to była wariacja na temat wizki PGE. Nie wiedziałem.

·
Padawan entropii
3,048 Posts
Nie tylko "będzie pasować" co już kiedyś pasowało:

źródło

Historia degradacji pokrótce.
Niemcy ucięli czwarte piętro z mansardami w ramach tworzenia modelowego kwartału i znaczną część zdobień. Za PRL skuto resztę sypiących się zdobień. Na koniec przydarzyło się PGE, które zrobiło dziurkę i nadzieję, że coś kiedyś będzie.

·
Lodzermensch
3,896 Posts
Szczerze, jakby ten projekt był po prostu nowym budynkiem, plombą gdzieś na bocznej ulicy, to nawet by mógł być. Tyle, że tu stała zabytkowa kamienica, która musi zostać odbudowana jak najwierniej się da oryginału. Nie potrzebujemy tu jakichś pseudo-nowoczesnych wariacji jeśli wiemy dokładnie co tu stało.

·
Registered
12,013 Posts
Ale o czym ta dyskusja? Przeciez rozwiązanie problemu nie ruszyło się o krok. Kamienicy nie było nie ma i na dziś nic nie wskazuje by tam cokollwiek było w najbliższym czasie budowane. Poza plakacikiem PR miasta nie spodziewajmy się czegokolwiek tutaj

561 - 566 of 566 Posts