SkyscraperCity Forum banner
81 - 100 of 570 Posts

· Buja mnie Łódź ;-)
Joined
·
10,227 Posts
Też nie wierzyłem w tą inwestycję ale nie lubię się w takich momentach nie mylić. DAAAAAMMMMMMMMMM YYYYYYYYYTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!
Powtarzam raz jeszcze. Inwestycję przy Piotrkowskiej 58 realizuje nie PGE z siedzibą w Warszawie, ale PGE Łódź Teren z siedzibą przy... Piotrkowskiej 58.
 

· Registered
Joined
·
10,054 Posts
Jak ktoś ma czas i chęć:

PGE Dystrybucja Łódź - Teren S.A.
90-105 Łódź, ul. Piotrkowska 58
tel.: (+48) 042 675 20 00
fax: (+48) 042 675 20 01
e-mail:[email protected]
www: www.zelt.pl

Rzecznik prasowy PGE Dystrybucja Łódź-Teren S.A. - Bartosz Wiśniewski
tel. kom. 695 894 408
e-mail: [email protected]


NIP: 725-00-30-626

Sąd Rejonowy dla Łodzi - Śródmieście w Łodzi
XX Wydział KRS; Nr KRS 0000040237 z dnia 15.12.2008 r.


Od dnia 19 stycznia 2007r. 85% akcji PGE Dystrybucja Łódź-Teren S.A. należy do firmy PGE Energia S.A., natomiast 15% akcji, na podstawie art. 36 ustawy z dnia 30 sierpnia 1996r. o komercjalizacji i prywatyzacji oraz par. 12 ust. 2 rozporzadzenia Ministra Skarbu Państwa z dnia 29 stycznia 2003r. w sprawie szczegółowych zasad podziału pracowników na grupy, ustalenia liczby akcji przypadajacych na każdą z tych grup oraz trybu zbywania akcji przez uprawnionych pracowników, podlega procesowi nieodpłatnego udostępniania akcji pracownikom Spółki. Proces udostępniania akcji zostanie zakończony 21 kwietnia 2008r.

Zgodnie z Kodeksem spółek handlowych władzami spółki jest Walne Zgromadzenie, Rada Nadzorcza oraz Zarząd.


* Walne Zgromadzenie
* Rada Nadzorcza:
*
Przewodniczący Rady Nadzorczej Stefan Czerwiński
Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej Aneta Fałek
Członek Rady Nadzorczej Kamilla Biernikowicz
Członek Rady Nadzorczej Paweł Szymański
Członek Rady Nadzorczej Krzysztof Szwed


* Zarząd
Prezes Zarządu
Dyrektor Naczelny
Rafał Kuźniak
Członek Zarządu
Dyrektor ds. Dystrybucji

Członek Zarządu

Leszek Plich

Waldemar Kaczerski
 

· Ja jestem Miasto
Joined
·
4,591 Posts
Jaką zabawę?

Spółka jest częścią większej grupy, która właśnie wyprowadza się do Bełchatowa, a ona sama powstała na bazie Zakładu Energetycznego Łódź-Teren, obejmującego zasięgiem działania dawne województwa sieradzkie, piotrkowskie i skierniewickie - ale nie łódzkie. Jakie są przeciwskazania żeby taka spółka przeprowadziła się do Bełchatowa razem z centralą, skoro w samej Łodzi praktycznie nic jej nie trzyma?
 

· łódź cannot into airport
Joined
·
7,747 Posts
Poza tym nawet jakby PGE Łódź-Teren pozostała w Łodzi to czemu miałaby budować tę kamienicę? Uzyskają masę wolnej przestrzeni biurowej po zwolnieniach w obecnym budynku, rozbudowa nie będzie potrzebna.
 

· Moderator
Me at the RHC Convention
Joined
·
63,208 Posts
PGE robi konsolidację, o tym wiadomo. Nie wiem, czy odbudują czy nie odbudują, tak czy owak 5 milionów co roku w kasie miasta oddanych Warszawie szkoda.
 

· Buja mnie Łódź ;-)
Joined
·
10,227 Posts
PGE robi konsolidację, o tym wiadomo. Nie wiem, czy odbudują czy nie odbudują, tak czy owak 5 milionów co roku w kasie miasta oddanych Warszawie szkoda.
Mają powstać dwie ogólnopolskie firmy - PGE Dystrybucja i PGE Obrót. Pierwsza ma siedzibę w Lublinie, druga w Rzeszowie.

Moim zdaniem zrobienie jednej wielkiej ogólnopolskiej centrali to dopiero następny krok w strategii PGE. A Łódź winna walczyć, by centrala ta mieściła się u nas
 

· jestem Ott'em tego czatu
I'll sing the blues if I want
Joined
·
29,506 Posts
PGE jako całość miało mieć siedzibę w Lublinie, ale decydenci uznali, że jednak fajniej jest w Warszawie, więc Lublin ostatecznie dostał PGE Dystrybucję.

Co ciekawe, Dotychczas kierownictwo zakładało, że osiem spółek dystrybucyjnych należących do PGE zintegruje mieszcząca się w Łodzi spółka PGE Dystrybucja Łódź-Teren. Jej siedziba miała zostać przy okazji przeniesiona do Lublina. Jednak chociaż PGE o niczym wcześniej rynku nie poinformowała, ta część planu do skutku nie dojdzie. Jak ustaliliśmy, powołano już zupełnie nową spółkę. Nazywa się PGE Lublin Dystrybucja i jest w pełni kontrolowana przez PGE. Jej kapitał zakładowy wynosi 5 mln zł. I to do niej wniesione zostaną firmy zajmujące się dystrybucją energii elektrycznej.

W Łodzi były/są siedziby: PGE Górnictwo i Energetyka, dawnego BOT-u (co było czapą dla trzech elektrowni z kopalniami), dwóch spółek dystrybucyjnych i dwóch obrotowych (powstałych po podziale spółek skomercjalizowanych zakładów energetycznych: łódzkiego i łódzkiego terenowego).

Teraz konsolidacja ma objąć skupieniu w jednej spółce poszczególnych dziedzin działalności, w sektorze górnictwa i wytwarzania konsoliduje elektrownia Bełchatów, więc w Łodzi nie zostanie siedziba żadnej spółki.

Zresztą tak przy okazji, widzimy na tym prostym przykładzie, że system konsolidacji energetyki w tym kraju był trochę porypany.
 

· Moderator
Me at the RHC Convention
Joined
·
63,208 Posts
A Łódź winna walczyć, by centrala ta mieściła się u nas
... i w powstaniu listopadowym. A, to już było. No ale walczyć powinna... była. No bo to też już było. Jedno i drugie przegrane.

@ Adolf - nie w Bełchatowie, a w Rogowcu. Poza tym większość w Warszawie, na czele z energetyką pozawęglową. Choć istotnie większość kompetencji łódzkiej spółki przejdzie do Lublina, to większość wpływów do Warszawy.
 

· City & Colour
Joined
·
16,826 Posts
Discussion Starter · #93 ·
Zburzyli zabytek. Odbudują, ale później, niż planowali

Rekonstrukcja kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 58 miała się rozpocząć w kwietniu. Ale robotników na placu nie widać, a dziura po budynku nadal straszy przechodniów


Właścicielem nieruchomości jest PGE Dystrybucja Łódź-Teren. Pod koniec stycznia firma wyburzyła trzypiętrową kamienicę. - Budynek był w złym stanie technicznym i remont byłby nieopłacalny - tłumaczyli przedstawiciele PGE. Na rozbiórkę zgodzili się magistrat i wojewódzki urząd ochrony zabytków, a inwestor musi odbudować dom w oryginalnym kształcie.

Prace powinny się rozpocząć w kwietniu, a budynek w stanie surowym mieliśmy zobaczyć przed końcem roku. Terminów jednak nie udało się dotrzymać. Przy ul. Piotrkowskiej nadal straszy dziura po wyburzonej kamienicy. Jedynie po frontowym budynku została ściana parteru, służąca za płot.

- To nie jest celowa opieszałość z naszej strony. Projekt wymagał konsultacji, pod koniec kwietnia złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę. Chcemy rozpocząć prace we wrześniu - mówi Bartosz Wiśniewski, rzecznik PGE Dystrybucja Łódź-Teren.

Firmę czeka jeszcze wybranie w przetargu wykonawcy. Budowa ma się zakończyć razem z 2011 rokiem i wtedy też PGE będzie mogło zacząć przyjmować klientów w nowej siedzibie.

Po odbudowie budynek należący do PGE znowu będzie miał pięć kondygnacji - ostatnia zostanie zwieńczona mansardowym dachem z lukarnami. Fasadę ozdobią balkony, bonia i sztukaterie. We wnętrzach znajdą się zachowane elementy oryginalnego wyposażenia, m.in. odrestaurowana klatka schodowa, która będzie w tym samym miejscu co pierwotnie. Firma zadba też o pozostałe nielicznie detale, np. płytki terakotowe w podestach.

PGE kupiło nieruchomość od gminy dwa lata temu. Za zabytek zapłacił mieszkaniami o wartości 1 mln 925 tys. 800 zł. Dodatkowo w gotówce wyłożył 3 mln 151 tys. 200 zł. Była to pierwsza tego typu transakcja - miasto zyskało dzięki sprzedaży mieszkania komunalnego.

[email protected]

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
 

· Pijcie portera z BŁ!
Joined
·
26,194 Posts
Taa, a świstak siedzi...

'Chcemy rozpocząć' :lol:

Zobaczycie, będzie parking. Lepiej módlcie się żeby mafia rozbiórkowa Barlickiego nie dopadła, bo jego to już na pewno nie odbudujom :)
 

· Pijcie portera z BŁ!
Joined
·
26,194 Posts
Czy możecie odpowiedzieć mi na pytanie, po co Wy tak pieprz****??
Lepiej Wam od tego? Bo ani to dowcipne, ani mądre, ani potrzebne... :|
Pożartować sobie nie można? Widzę, że u kolegi kiepsko z poczuciem humoru.
A to, że w każdym żarcie jest conajmniej ziarnko prawdy...
 
81 - 100 of 570 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top