Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 31 Posts

·
Registered
Joined
·
2,521 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
https://projektinwestor.pl/aktualnosc/lodz-w-centrum-miasta-stanie-bbb-house

Przy ul. Pomorskiej 9 powstanie budynek biurowy BBB House. Obiekt będzie miał pięć kondygnacji naziemnych oraz trzypoziomowy garaż podziemny

Narożnikowa działka u zbiegu ulic Pomorskiej i Wschodniej, w ścisłym centrum Łodzi, zostanie zagospodarowania. Inwestor - spółka BBB House, należąca do łódzkiego przedsiębiorcy Krzysztofa Bednarka, zamierza zrealizować w tym miejscu budynek biurowy kl. A.

Biurowiec będzie miał pięć kondygnacji naziemnych i kształt litery „L”. Powierzchnia użytkowa wyniesie 2562 mkw. Potrzeby parkingowe zapewni trzykondygnacyjny parking podziemny, w którym zaplanowano 49 miejsc postojowych.
Projekt architektoniczny powstał w pracowni Romana Staszewskiego. Architekci zaprojektowali elewacje z kamienia naturalnego o ciepłym ubarwieniu, użyta zostanie również blacha aluminiowa w kolorze ciemnobrązowym. Ostatnia kondygnacja zostanie wycofana względem linii zabudowy, w narożniku budynku pojawi się taras i szklane balustrady. Z kolei na parterze zastosowane zostaną podcienie, które umożliwią swobodne przejście wzdłuż budynku. Całość, od strony ul. Pomorskiej, uzupełni reprezentacyjny hol wejściowy, który będzie dwukondygnacyjny i przeszklony. Na parterze przewidziano miejsce na lokale handlowo-usługowe, których łączna powierzchnia wyniesie ok. 390 mkw.
W chwili obecnej inwestor oczekuje pozwolenia na budowę.

W miejscu dzisiejszego dziadoparkingu i straganu: https://www.google.com/maps/@51.777...4!1sl4heT8V63-iFQtP42CCFoA!2e0!7i13312!8i6656

Strona inwestora: http://www.bbbhouse.pl/

Więcej zdjęć 

·
"udaję niewinne zwierzę"
Joined
·
1,375 Posts
rewelacja.
nie chodzi nawet o porawną architekturę, ale: świetna lokalizacja, zapowiadane są dobre materiały, parking podziemny no i łódzki biznes :)
 

·
Registered
Joined
·
2,521 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
^^ parking 3 poziomowy
http://www.bbbhouse.pl/garaz

Zdjęcia:

chociaz widze ze zdjęcia ze strony inwestora miewają pewne problemy z załadowaniem (prznajmniej u mnie)

Zobaczymy jeszcze co z tego wyjdzie bo 3 poziomowy parkig podziemny to naprawde sporo.
 
  • Like
Reactions: nowy1212

·
Władza l**u
Joined
·
9,344 Posts
Niesamowite. Osobiście nie wierzę, że to powstanie, ale jeśli tak to :cheers: No i nadal pozostaną dwa narożniki na tym skrzyżowaniu do ogarnięcia :)

Poza tym to kolejny dowód, że miejskie plany rewitalizacyjne zachęcają inwestorów, a nie ich odpychają. Czas w końcu na remont pl. Wolności, Legionów, Ogrodowej i Północnej! :) Nie zmarnujmy tej szansy.
 
  • Like
Reactions: takiataki

·
Banned
Joined
·
398 Posts
Nice :eek:kay:

wykop na 3-kondygnacyjny parking podziemny przy szczytowych ścianach sąsiednich budynków? - do odważnych świat należy :D
 

·
Registered
Joined
·
2,521 Posts
Discussion Starter · #12 ·

·
Łodzianin
Joined
·
9,188 Posts
W centrum Łodzi powstanie kolejny biurowiec. I to przy Wschodniej
Szymon Bujalski

BBB House - tak nazywa się najnowszy projekt biurowy w centrum Łodzi. Obiekt ma powstać w miejscu, które do tej pory inwestorzy omijali. Czyli przy ul. Wschodniej.

Wschodnia to jedna z ulic w Śródmieściu, która nie cieszy się dobrą sławą. Podobnie jak w przypadku innych jej oblicze ma się jednak zmienić. A raczej już się zmienia, bo Veolia niedawno skończyła kłaść ciepłociąg. Remontu doczeka się także sama ulica oraz znajdujące się przy niej budynki komunalne. Zmiany dotyczą też większości obszaru w niedalekim otoczeniu Wschodniej – rewitalizacja obejmie tereny od Starego Rynku aż po Nowe Centrum Łodzi.

BBB House, czyli...
I powoli zaczyna dostrzegać to biznes. Najnowszym tego przykładem jest biurowiec BBB House, który ma powstać właśnie na rogu ul. Wschodniej i Pomorskiej. Dziś działka ta służy za dziadoparking.


Wkrótce może się na niej pojawić pięciokondygnacyjny biurowiec klasy A o powierzchni użytkowej przekraczającej 2,5 tys. mkw. W parterze budynku przewidziano blisko 400 mkw. pod usługi (np. kawiarenkę i salon kosmetyczny). Pod ziemią znajdzie się zaś trzypoziomowy garaż z 49 miejscami dla samochodów.

Budynek powstanie w kształcie litery „L”, wypełniając lukę między kamienicami przy Pomorskiej 7 i Wschodniej 23. Inwestor przekonuje, że biurowiec będzie miał odpowiednią architekturę dla tej części miasta, stanowiąc połączenie nowoczesności z nawiązaniem do tradycji. Dlatego z jednej strony będzie dużo szkła, z drugiej zaś ostatnie piętro nawiąże kolorystycznie do ceglanej historii miasta. Biurowiec w parterze będzie miał podcienia, a na najwyższym, nieco wycofanym piętrze – szklane balustrady.

Inwestorem jest spółka BBB House, którą powołał Krzysztof Bednarek – prezes łódzkiej firmy Ocmer zajmującej się budową stalowych hal. Nazwa założonej w 2016 r. spółki i biurowca nie wzięła się z przypadku, bo Bednarek ma trójkę dzieci. Każda z literek „B” przypada więc na jedno z nich. Biurowiec z jednej strony ma być sposobem na dywersyfikację przychodów, a z drugiej – czymś trwałym, co łódzki biznesmen pozostawi po sobie dzieciom.Najpierw najemca, potem budowa
Kiedy powstanie biurowiec? Dokładnych dat rozpoczęcia i zakończenia budowy na razie nie znamy. Bednarek w rozmowie z „Wyborczą” tłumaczy, że – w przeciwieństwie do wielkich deweloperów – nie może sobie pozwolić na rozpoczęcie prac bez gwarancji posiadania najemców (a najlepiej jednego, który wynajmie wszystkie cztery piętra). – Dzięki rozpoczęciu budowy po podpisaniu umowy najemca będzie mógł mieć również wpływ na układ przestrzeni w środku – podkreśla inwestor.

Zanim nadejdzie pora poważnych negocjacji, najpierw trzeba jednak załatwić formalności. Wniosek o pozwolenie na budowę został już złożony i czeka na uprawomocnienie. – Z takim konkretnym dokumentem w ręku będzie można zacząć rozmowy z potencjalnymi najemcami. Gdy dojdzie do podpisania umowy, biurowiec powinien powstać w ciągu 12-18 miesięcy – deklaruje Bednarek.

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,3513...iec-i-to-przy-wschodniej.html#Z_BoxLokLodzImg
 

·
Registered
Joined
·
479 Posts
pojawiło się ogrodzenie placu na rogu Pomorska i Wschodnia.
Miejmy nadzieję, że budowa powoli będzie się zaczynać. Nie kojarzę, żeby pozwolenie na budowę już się pojawiło a jeśli tak, to wg inwestora budowa miała iść szybko :)

No to za piąteczek :cheers::cheers:
 

·
Registered
Joined
·
479 Posts
no na 100% nie wiem, może ktoś będzie w pobliżu to znajdzie jakąś tablicę.
Nadzieja jest :p

a jako zaplecze to mieli chyba inne kąty zagospodarowane przez tyle czasu, no i jakby nie patrzeć są tam bliżej końca, choć wiadomo, tempo iście szybkie...
 

·
Registered
Joined
·
1,662 Posts
Oby LodzSpot miał rację. Pomorska na tym odcinku i Wschodnia to dla mnie jedne z najbrzydszych (w sensie zaniedbanych, bo przecież są tam piękne kamienice) ulic w Łodzi (obok Zachodniej i Kilińskiego). Ten budynek znacznie zmieni odbiór okolicy.
 
1 - 20 of 31 Posts
Top