SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 219 Posts

·
Z dystansu bez dystansu.
Joined
·
2,822 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Za: http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=13201597&postcount=425


Centrum Biurowe ZENIT Łódź , Śródmieście, ul. Sienkiewicza 82/84
Klasa A Termin oddania I kwartał 2008
Powierzchnia całkowita 4670,00 m2


Opis
Nieruchomość została wzniesiona na początku XX wieku. Stanowi przykład historycznej architektury tamtych lat. Położenie w centralnej części miasta, blisko dwukierunkowej arterii wielopasmowej umożliwia dogodny dojazd do wszystkich miejsc w Łodzi. Dojazd do portu lotniczego im. Władysława Reymonta zajmuje 10 minut, dojazd do dwóch głównych dworców PKP i PKS zajmuje zaledwie 5 minut.

W najbliższym sąsiedztwie znajdują się urzędy administracji miasta, centra biurowe, hotele, centra handlowe oraz wszelkie środki komunikacji miejskiej.

Projekt przebudowy budynku na Centrum Biurowe ZENIT zakłada maksymalne zachowanie walorów historycznych obiektu i uczynienie z nich jednego z głównych elementów decydujących o jego oryginalności.

Wystrój wnętrz ma łączyć w sobie historyczny charakter obiektu z nowoczesnością i elegancją. W wykończeniu będą użyte wysokiej jakości materiały - granit, stal nierdzewna, szkło w przestrzeniach centralnych. Budynek będzie miał ekskluzywny i komfortowy charakter. Wszystkie pomieszczenia zaprojektowano w systemie „open space”, który to pozwala na dowolną aranżację wnętrz i optymalną efektywność dostosowaną do wymagań użytkowników. Teren na dziedzińcu nieruchomości zostanie estetycznie zagospodarowany na ciągi komunikacyjne oraz na minimum 50 miejsc parkingowych.

Centrum Biurowe ZENIT poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań architektonicznych ma na celu sprostać najwyższym wymaganiom klientów.

 

·
Life in Rowerland
Joined
·
784 Posts
To widze kto tu jest forumowym decydentem :) ... Super, to zaczynamy nowy watek - oby byl konkretny, pelen pozytywnych wypowiedzi, bez zadnych klotni i chamskich wymian "zdan" ... i oczywiscie zilustrowany ladnymi fotorelacjami i wizualkami :)

Oby wiecej takich nowych watkow powstalo w dziale Lodz, Mazowsze i Podlasie ... gonmy konkurencje :)

To za kolejny nowy watek i nowa inwestycje w naszej "pieknej" Łódce :cheers:
 

·
Banned
Joined
·
4,029 Posts
To widze kto tu jest forumowym decydentem :) ... Super, to zaczynamy nowy watek - oby byl konkretny, pelen pozytywnych wypowiedzi, bez zadnych klotni i chamskich wymian "zdan" ... i oczywiscie zilustrowany ladnymi fotorelacjami i wizualkami :)

Oby wiecej takich nowych watkow powstalo w dziale Lodz, Mazowsze i Podlasie ... gonmy konkurencje :)

To za kolejny nowy watek i nowa inwestycje w naszej "pieknej" Łódce :cheers:
marzenie ,oby zostalo zrealizowane
:)
 

·
Łodzianin
Joined
·
1,017 Posts
Cieszy mnie niezmiernie, że będzie remont tego budynku. Fajnie, jakby wszystkie fabryczki z okolic odzyskały nowe życie. Na razie jest GW, teraz dojdzie Zenit.
 

·
wirtuoz offtopicu
Joined
·
670 Posts
hehe, widze ze po forum76, biurowcu na mickiewicza (cholera, zapomnialem juz czyj on jest) i GTC szykuje sie kolejny biurowiec, ktory sasiadowal bedzie bezposrednio z urokliwa stacyjka benzynowa :eek:hno: w przypadku zenita bedzie to o ile pamietam bardzo oldschoolowy cpnik. biurowiec+stacja benzynowa - zapowiada sie niezly element rozpoznawalny naszego miasta :p a moze to sa jakies nowe wymogi biur klasy A o ktorych nie slyszalem, ze budynek ma oferowac mozliwosc szybkiego zatankowania fury jakiegos bialego kolniezyka? :lol:
 

·
Z dystansu bez dystansu.
Joined
·
2,822 Posts
Discussion Starter · #6 ·

·
Live slow - Ride fast
Joined
·
3,650 Posts
wow pierwsze widze, to koło TV ToYa i koło JET tak?, kiedy powstanie?
Swoja drogą jakiś czas temu mieszkanie zaczęło się nazywać apartament, a teraz każdy budynek biurowy powstający w łodzi nazywa się Biurowcem Klasy A:)
 

·
mistrz kielni i patelni
Joined
·
638 Posts
biurowca klasy a to w łodzi długo nie będzie (w porywach philipsa można by pod to podciągnąć, bo ma podłogi podniesione). nawet gtc robi tylko b/b+.
 

·
made in poland
Joined
·
4,456 Posts
A Forum ??
 

·
Registered User
Joined
·
403 Posts
Planów budowy biurowców mamy sporo. To plus. Minusem jest fakt, że żaden z nich sie nie buduje, bo są kłopoty ze znalezieniem najemców. To fakt i minus zarazem. Ale rozchodzi się o to, żeby minusy nie przysłoniły nam plusów.
 

·
Registered User
Joined
·
403 Posts
"Istnieje także podział na klasy poszczególnych budynków . Aby budynek mógł zostać sklasyfikowany jako budynek klasy A, musi spełnić następujące warunki:
1. Doskonała jakość wykończenia wnętrz wraz z wszechstronnym serwisem technicznym;
2. Najlepsza lokalizacja na danym obszarze, z łatwą możliwością dojazdu oraz dobrym dostępem do środków komunikacji miejskiej;
3. Klimatyzacja;
4. Podwieszane sufity;
5. Wysokość pomieszczeń (od podłogi do sufitu) - minimum 2,70 m;
6. Możliwość dowolnej aranżacji wnętrz;
7. Trzy oddzielne okablowania strukturalne dla linii telefonicznych, elektrycznych i systemów komputerowych lub system podnoszonych podłóg;
8. Podwójne szyby niskoemisyjne;
9. Nowoczesne, szybkobieżne windy (maksymalny czas oczekiwania na windę - 30 sekund);
10. Dobrej jakości wykładziny podłogowe oraz wykończenie ścian;
11. W pełni wykończone wnętrza łazienek i kuchni;
12. Niezawodny system telekomunikacyjny;
13. Podwójne zasilanie lub awaryjny system podtrzymywania napięcia;
14. Kontrola wilgotności powietrza;
15. Parking strzeżony z miejscami przeznaczonymi dla najemców;
16. Odpowiednia liczba miejsc parkingowych na metr kwadratowy powierzchni wynajmowanej (współczynnik miejsc parkingowych) dla obiektów zlokalizowanych w centrum i poza centrum:
a) Ścisłe Centrum - 1/90 - 1/100 m2
b) Centrum - 1/70 m2
c) Poza Centrum - 1/25-1/30 m2 (dopuszczalne 1/50 m2 ).

Do klasy B zaliczono budynki, które nie spełniły wszystkich w/w standardów. Jednocześnie określono, że muszą być to budynki zbudowane po 1989 roku (z możliwością uwzględnienia budynków gruntownie przebudowanych i zmodernizowanych) i muszą spełniać poniższe warunki:
1. Jakość wykonania obiektu i jakość użytych przy jego budowie materiałów niższa niż w budynkach klasy A;
2. Ograniczona liczba usług;
3. Niepełny system klimatyzacji;
4. Wskaźnik liczby miejsc parkingowych (podziemnych/naziemnych) przypadających na odpowiednią ilość powierzchni niższy niż w przypadku obiektów klasy A;

Niektóre źródła rozróżniają również budynki sklasyfikowane jako B+. Są to budowle spełniające wszystkie kryteria charakteryzujące klasę A, poza pierwszym, tj. najlepszą możliwą lokalizacją, czyli takie, które nie znajdują się centrum miasta."


W dziale technologia na skyscraper jest wątek na ten temat. To czy biurowiec jest czy nie jest klasą A jest częściowo względne. Akurat Forum będzie z pewnością w grupie najnowocześniejszych biurowców w Łodzi i spokojnie można go sprzedawać jako klasa A.
 

·
mistrz kielni i patelni
Joined
·
638 Posts
to kwestia stawek czynszu i potencjalnego najemcy. jeśli znajdą firmy, które np. wynajmą po 2 piętra w całości to może i zrobią to w a. a jak będą chcieli wynajmować te klitki po 200m2 to raczej nie zdobędą forsiastego klienta.
 
1 - 20 of 219 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top