SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1198 Posts

·
Pijcie portera z BŁ!
18,206 Posts
Discussion Starter #3
Nie wiem co to znaczy zrewitalizowany ;), w każdym razie wygląda na to, że jak zwykle dostaniemy architektoniczny odpad.

·
Registered
29,251 Posts
Uff torchę pocieszyłeś, ale mimo wszystko czuję, że wyjdzie byle jak - Łódź nie ma szczęścia do dobrych projektów niestety.
Albo Łodzi się nie traktuje poważnie albo po prostu architektom trudno połączyć nowoczesność z fabrykami i pałacami

BTW Widzę, ze na głównej Wyborczej będzie artykuł pana Wasiaka - ciekawe jakie błedy związane z nazwami ulic zrobi. Ja obstawiam, ze będzie róg Piłsudskiego i Mickiewicza :)

90 Posts
A zza winkla nieśmiało wygląda pierwsza wizualizacja Puro:

To będzie piąty hotel tej sieci w Polsce. W czwartek uprawomocnił się wynik przetargu na sprzedaż terenu przed pałacem Poznańskich. Firma ma cztery lata na oddanie budynku do użytku i przyjęcie pierwszych gości
Hotel stanie na rogu skrzyżowania ul. Zachodniej z Ogrodową, dokładnie naprzeciwko pałacu Poznańskich. Wspaniały łódzki zabytek będzie odbijał się w elewacji nowego hotelu, bo ta będzie przeszklona.

To był jeden z warunków przetargu zorganizowanego przez miasto. Magistrat miał konkretne oczekiwania wobec nowego właściciela terenu. - Wymogi ze strony miasta były dość restrykcyjne, zobowiązaliśmy się do otwarcia hotelu w ciągu czterech lat. To sporo czasu. Będziemy obserwować rynek, mamy nadzieję na konsekwentny rozwój miasta wraz z kolejnymi inwestycjami infrastrukturalnymi - mówi Przemysław Wieczorek, dyrektor ds. inwestycji w Puro Hotels.

Dla Puro będzie to piąta inwestycja w Polsce. O zainwestowaniu właśnie w Łodzi zdecydowały sprzyjające okoliczności. - W Łodzi znaleźliśmy idealną działkę pod nasz hotel. Budujemy sieć w największych miastach w kraju. Mamy już hotele w Krakowie i Wrocławiu, a w Poznaniu i Gdańsku otworzymy w przyszłym roku nowe obiekty. To ścisłe centra miast - mówi Wieczorek.

Teren, na którym stanie nowy obiekt Puro, ma kształt litery L i jakby oplata kamienicę przy ul. Zachodniej 53. Firma, poza wybudowaniem hotelu, zobowiązała się także do zaaranżowania przed nim niewielkiego placu w samym narożniku skrzyżowania. Oferta sieci będzie nowością na łódzkim rynku, na którym nie ma jeszcze hotelu butikowego. Kto wybiera tego typu hotele? - To goście zarówno biznesowi, jak i turyści, którzy oprócz wysokiej jakości usług oczekują przyjaznej, mniej formalnej atmosfery w nowoczesnym opakowaniu, zarówno jeśli chodzi o architekturę, jak i design wnętrz - mówi dyrektor.

Zarząd sieci ma świadomość, że Łódź jest trudnym rynkiem, ale ma nadzieję, że miasto wykorzysta swój potencjał, centralne położenie na przecięciu autostrad, przyszłe dobre połączenie kolejowe ze stolicą oraz akademicki charakter. - Rozwój Łodzi będzie zapewne wieloletnim procesem, mamy nadzieję, że konsekwentnym. Planowane inwestycje, jak Nowe Centrum Łodzi czy Brama Miasta, budzą podziw i zmienią sposób postrzegania miasta - mówi Przemysław Wieczorek.

Źródło: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,14888424,Tylko_u_nas__Nowy_hotel_przed_palacem_Poznanskich.html
Co o tym myślicie? Mówiąc szczerze mam trochę mieszane uczucia.

·
made in poland
4,468 Posts
Taki hotel można wybudować w max 2 lata więc przez dwa lata nic się nie będzie działo, a potem zobaczymy.
A co do projektu...nie urywa.

·
Registered
Łódź
3,724 Posts
Szczerze, to spodziewałem się czegoś lepszego od Puro, no ale to tylko wstępna koncepcja.

·
Live slow - Ride fast
3,290 Posts
Do Wrocławskiego podobny, tylko wizka tekturowa. Byle placyk fajnie zagospodarowali i będzie ok. Tam i tak dominuje PP.

·
Yanush Goldman Onionstein
7,264 Posts
Dawno nie widziałem bardziej żałosnego projektu.

Klocek z kwadracikami. Brawo.

·
Registered
5,496 Posts
Ja się cieszę, że zniknie jedna z największych ścian ogłoszeniowych w mieście. Co do projektu hotelu raczej nie będę się wypowiadał. W Łodzi wszystkim nigdy się nie dogodzi, więc co by tu miało nie stanąć to zawsze będzie duże grono marudzicieli, że "nie takie jak powinno być". Martwmy się żeby to w ogóle powstało ;)
A co do "nic się nie będzie działo przez dwa lata", to pamiętajmy, że w umowie miał być zapis o rozpoczęciu budowy w ciągu roku (o ile się nie mylę) - oczywiście rozpoczęcie budowy, a zakończenie to dwie różne sprawy ale przynajmniej możemy sobie powiedzieć, że za rok o tej porze powinien już tam stać płot i toy toy :p

·
Registered
Łódź
3,724 Posts
Też myślę, że to tylko "wolna wizja" tego co może tam powstać. Firma poważna raczej, to gniota nie postawią :)

·
Yanush Goldman Onionstein
7,264 Posts
Szczerze mówiąc wolę ten bloczek, bo mimo brzydoty wpasowuje się w okoliczne "piękne" budynki manhattanu.
A obok pałacu mogli by się postarać chociaż minimalnie... ;/

1 - 20 of 1198 Posts