SkyscraperCity banner

1161 - 1180 of 1198 Posts

·
Registered
Joined
·
2,037 Posts
To jest stan umysłu. Tego nie wyleczysz.
Tu jakiś architekt walczył zaciekle, żeby nie było zbyt wysokich drzewek na placu przed hotelem, a jednocześnie pozwolił na gwałt na tkance miejskiej!
Ja się pytam - gdzie moralność tych decydentów?!

Takie akcje trzeba regulować z poziomu Rady Miasta, ale... wszystkim pasuje taka sytuacja jak widać. ;)
 

·
Registered
Joined
·
1,413 Posts
Nie wiem, czy koledzy widzieli, ale plac przed Puro szczelnie ogrodzony słupkami. Mysz ani "ałtko" się nie prześlizgną ;).

(przepraszam za jakość zdjęcia)

DSC_0236.JPG
 

·
Władza l**u
Joined
·
9,066 Posts
Tam mogliby usunąć co drugi słupek i przestawić je na prawą część placu oraz przy przejściach dla pieszych.
 
  • Like
Reactions: lukoo

·
Registered
Joined
·
29,251 Posts
Tam też zależy od dnia. Jednego dnia jedziesz i pusto, a innego jedziesz i pełno aut. Pewno jak wjedzie 2-3 to reszta kierowców naśladuje, jak nie wjeżdżają to inni też nie
 

·
Registered
Joined
·
2,470 Posts
Postępująca degrengolada:

 

·
Registered
Joined
·
405 Posts
zima przyszła, śnieg wreszcie napadał i plac przykrył.....panie - nie ma problemu przecież. aż miło jak czasem samochód tam wjedzie, to łatwiej przejść po ugniecionym śniegu....
 
  • Like
Reactions: px33

·
Registered
Joined
·
1,031 Posts
To jest przerażające :/ Ten plac powinien być wizytówką Łodzi z racji swojej lokalizacji, a nie przyczyną wstydu. Śmiem zaryzykować twierdzenie, że ma on w tym momencie bardziej istotne znaczenie, niż plac Dąbrowskiego, ze względu na ogromny generator ruchu, jakim jest Manufaktura.
Zamiast postawić na zieleń i ciekawą formę architektoniczną placu, zachęcającą do spędzania tam czasu, "ozdobiono" go czterema granitowymi nagrobkami, dopełniającymi obraz posępnego betonowego parkingowiska. Dopóki w UMŁ rządził będzie rządził dogmat Pana Janiaka (którego skądinąd dawniej niezwykle ceniłem za forsowanie m.in. zwężania ulic, sprzeciw wobec rozbiórki frontowych kamienic, likwidację lewo/prawoskrętów + odbudowę narożników, stawianie na dogęszczanie centrum, które to pomysły zostały wprowadzone za kadencji PHZ w życie i zmieniły w istotny sposób wygląd centrum), polegający na uwielbieniu dla betonizmu/granitozy pod płaszczykiem "nie zasłaniania ważnych obiektów", możemy spodziewać się niestety marnowania kolejnych cennych przestrzeni publicznych.
Szkoda potencjału miejsc takich jak to, zwłaszcza jeśli zestawimy je z przestrzeniami publicznymi innych miast w Polsce.
Jeśli osoby z UMŁ, w tym nowy wiceprezydent Pan Pustelnik, czytają ten wątek, zwracam się do nich jako zwolennik obecnej opcji, rozczarowany ogólną bylejakością i niedbalstwem jeśli chodzi łódzkie remonty: zróbcie coś z tym placem.
 

·
Władza l**u
Joined
·
9,066 Posts
Tak na dobrą sprawę to niech to drewno zdejmą w cholerę i zostawią sam granit - będzie taniej i ładniej.

Przy okazji mogliby dosadzić drzewa :)
 
  • Like
Reactions: Lad

·
Łodzianin
Joined
·
1,401 Posts
TO JUŻ OFICJALNE.
Dzisiaj widziałem znaki 'P' ustawione na placu, więc nareszcie będzie można tam legalnie parkować i nie zawracać dupy straży miejskiej swoim biadoleniem, że bogatsi od nas stoją przed hotelem. Tak to się żyje w tym chlewie.
Kto postawił tam te znaki, w którym miejscu one się znajdują? Można zawsze skrobnąć szybkie pisemko do ZDiTu, czy to legalne.
 
1161 - 1180 of 1198 Posts
Top