SkyscraperCity banner

12761 - 12780 of 16660 Posts

·
Registered
4,206 Posts
Ozłociłbym każdego, kto podjąłby się umiejscowienia starych zdjęć w nowej przestrzeni i porobienia zestawień przed/po :)

PS: Ale te oznaczenia na pionowych słupkach to im poszły w trzy światy, ktoś zapomniał, że niektóre rzeczy powinny być obrócone o 90 stopni - zupełnie tak, jakby były projektowane do montażu poziomego.
Są specjaliści od tego typu działań, nawet tu na forum. :) Prędzej czy później na pewno się będą pojawiać refotografie. ;)

·
#StadionDlaŁKS
2,051 Posts
To chyba jakieś jaja.

Łódź Fabryczna: Kilka punktów handlowych już od otwarcia dworca

Spółka PKP SA zapewnia, że wbrew pojawiającym się od dłuższego czasu obawom już w najbliższą niedzielę podczas otwarcia dworca będzie można skorzystać z kawiarni czy saloniku prasowego.

(...)

Na placu przed budynkiem od strony zachodniej pojawią się natomiast food trucki, oferujące gorące posiłki - mówi Grzelak.
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadom...-handlowych-juz-od-otwarcia-dworca-79382.html

·
Registered
95 Posts
Mieszkam stosunkowo niedaleko dworca Widzew. W pojawieniu się ŁKA i budowie nowego dworca ŁF upatrywałem szansę szybszego dojazdu do pracy (szybszego niż samochód). Patrzę na rozkład, odjazdy rano z Widzewa wyglądają następująco:

7:25 ŁKA
7:35 Regio
7:46 IC
7:58 ŁKA
następnie jest dziura i dopiero:
8:41 Regio

Przynajmniej do tej 7:58 pozornie wygląda to fajnie (połączenie co ~10-12 minut) ale... nie wiem, na który zdążę bo to zależy jak mi dziecko w przedszkolu zmarudzi ;)
Trasa nie codziennie, więc bilety długookresowe średnio mi się kalkulują (są dni, gdzie samochodem wyjeżdżam w inne okolice). No i co najgorsze: Bilety do każdej z tych spółek inne, nawzajem nie honorowane :rant: a na IC dostaję informację w portalu, że zakup biletu niemożliwy bo zbyt krótka trasa...:picard:

Jak żyć? :?

Wiem, wygodny jestem...

I tak sobie myślę:
- ujednolicenie taryfy na tej trasie i honorowanie biletów (łącznie z MPK) powinno być priorytetem - tylko do kogo z tym uderzać? jak wygenerować odpowiednią "masę krytyczną" zwolenników takiego rozwiązania, żeby to przeszło? Nie znam się na polityce więc sobie mogę jedynie pogdybać...

- zmiana trasy linii 85 na Olechów/Janów na taką jak dawniej, z tym że w wariancie z pominięciem przystanków przy energetyce na Rokicińskiej i przy Solarze (taka "linia pośpieszna") mogłaby zapewnić całkiem świetne połączenie również mieszkańcom Olechowa/Janowa - tramwaj 10 nie jest tu rozwiązaniem bo a) wolno (czas na przystankach) b)jednak mało wygodne dojście z przystanku przed Rondem (i też czas...)

- druga strona torów (Lawinowa, Kosodrzewiny, cały Henryków, Mileszki) - to jest oczywiste, że powinna być skomunikowana, tyle, że to wymaga dość drogiej inwestycji w wiadukt zatem sprawa raczej długoterminowa w porównaniu do powyższych .

·
Registered
4,206 Posts
To zależy od wielu czynników, zaczynając od tego do którego wagonu wsiądziesz i gdzie stanie pociąg, na którym przystanku tramwajowym chcesz wsiąść i jak szybko chodzisz :D

·
Registered
3,226 Posts
Jak tak patrzę na te zdjęcia starego fabrycznego i porównuję do stanu obecnego, to powiem wam, że jak dla mnie to definitywnie skończyła się epoka lat '90 w Łodzi. :cheers: Jakbym wyjechał z miasta w roku 2010 i teraz wrócił, to bym się chyba dwa razy musiał zastanowić, czy dobrze trafiłem :p

·
Registered
612 Posts
Zaryzykuje bringa, ban czy inne ostrzeżenie, ale jak patrzę na powrót do przeszłości na usta cisną mi się tylko jedne słowa. Ja pierdolę, jaki syf. I przyznam się, że jak to "cudo" jeszcze stało nie zwracałem uwagi na ten burdel. Tak musiało być i tyle. Dziękuję wszystkim którzy choć trochę dołożyli się do powstania nowego dworca. A wszystkim którzy mówią o megalomanii - proszę zamilczcie.

·
Pijcie portera z BŁ!
18,206 Posts
^^ Gdyby to powstało, to już 150 lat temu mielibyśmy najładniejszy dworzec w PL. No ale w końcu się doczekaliśmy (oczywiście Wrocławia nie liczę, to nie były zabory).

·
Registered
78 Posts
W bardzo wielu miejscach jest niby niewielki, ale jednak powodujący chwilowe zawieszenie się, błędzik w układzie strzałek na słupach-drogowskazach. Nie taki, że ktoś tam zabłądzi i zginie na wieki, ale rzuca się w oczy i mam nadzieję, że ktoś to poprawi ostatecznie, bo to wygląda jak niedopatrzenie po prostu...
Spokojnie.
W razie czego wykorzysta się sprawdzony patent z Kaliskiego :)

·
Registered
27,899 Posts

·
Registered
10,510 Posts
Originally Posted by misiek-lodz View Post
W bardzo wielu miejscach jest niby niewielki, ale jednak powodujący chwilowe zawieszenie się, błędzik w układzie strzałek na słupach-drogowskazach. Nie taki, że ktoś tam zabłądzi i zginie na wieki, ale rzuca się w oczy i mam nadzieję, że ktoś to poprawi ostatecznie, bo to wygląda jak niedopatrzenie po prostu...
Słupki są dobre, tylko ktoś je postawił nie po tej stronie schodów.

·
Władza l**u
9,060 Posts
Po co w ogóle progi zwalniające na podjeździe? :)

Pytanie do bardziej zorientowanych: czy istnieje wyjazd z dworca autobusowego na Nowotargową? Autobusy i autokary jadąc do A1 ominą wtedy spory kawałek Narutowicza i Kilińskiego.

• Like
Reactions: jaruk and Camis

·
Registered
4,206 Posts
To nie jest podjazd tylko wyjazd ewakuacyjny. Z tej pochylni nikt nie będzie korzystał a jest ona wykonana na potrzeby chociażby straży pożarnej w czasie ewentualnego zagrożenia lub ewakuacyjnych wyjazdów autobusów. Autobusy dalekobieżne mają osobny od samochodowego wjazd / wyjazd rampami w ulicy Nowowęglowej.

12761 - 12780 of 16660 Posts