SkyscraperCity banner

12801 - 12820 of 16660 Posts

·
Registered
Joined
·
742 Posts
No dobra to baterie naładowane, karta gotowa, obiektywy wyczyszczone. Do zobaczenia jutro albo na widzewie albo będę pstrykał jak wszyscy będą wjeżdżać na peron :) :)
 

·
log off
Joined
·
274 Posts
nie ma wjazdu dla autobusów na Nowotargową.Czy teraz pół roku poprawek i będzie gotowe ;)
PS: jakbym wrócił na tunel to pełnymi garściami będę sypał defetyzmem ;)
PS2: ciekawe ile teraz osób dostanie wypowiedzenie w konsorcjum, w końcu są niepotrzebni bo skończone :D
 

·
Banned
Joined
·
3,388 Posts
Wesoły Romek;137087880 said:
Karol, a ten dzień otwarty co miał być dzisiaj, to jednak przepadł?
Pewnie jak to zwykle przy pośpiechu wyszły jakieś konieczne poprawki. Trzeba było nie robić takiej szopki i ogłosić CZĘŚCIOWE otwarcie. Częściowe też się da pozytywnie sprzedać w mediach - prezent na święta - super hasło....
 

·
Registered
Joined
·
406 Posts
Nie ma bo taki nie został zaplanowany, zaprojektowany i wybudowany - nie istnieje wyjazd dla autobusów na Nowotargową. Jest tylko jeden wjazd/wyjazd na wschód na Nowowęglową i wyjazd "ewakuacyjny" na zachód na Nowoskładową.
 

·
Registered
Joined
·
2,716 Posts
Nie ma bo taki nie został zaplanowany, zaprojektowany i wybudowany - nie istnieje wyjazd dla autobusów na Nowotargową. Jest tylko jeden wjazd/wyjazd na wschód na Nowowęglową i wyjazd "ewakuacyjny" na zachód na Nowoskładową.
na szczęście mamy tutaj tylko rozsądne osoby na forum, które już lata temu przeczytały specyfikację, przejrzały wizki i nikt nie jest teraz zaskoczony :D :cheers::banana:
 

·
Władza l**u
Joined
·
9,070 Posts
Dworzec spowity ciepłym światłem nocy czeka na pasażerów.

Można na słodko:Można na gorzko:
Można kulturalnie:

To tak na stałe czy tylko tymczasowo? O ile Dunkin Donuts i kawiarnia (?) wyglądają jeszcze znośnie, to ta budka Relay jest dramatyczna :(
 

·
Registered
Joined
·
27,915 Posts
Powspominajmy budowę!

3 października 2011. Tydzień przed zamknięciem. Z nieco innej perspektywy.
14 października 2011. Dzień przed zamknięciem. Przygotowania do uruchomienia tymczasowego dworca PKS (z krańcówką MPK)... który i tak po niedługim czasie został pochłonięty przez plac budowy.


17 października 2011. Dwa dni po zamknięciu. Dworzec już praktycznie opustoszał. Na parkingu, na którym jeszcze kilka dni wcześniej wolne miejsce można było znaleźć tylko wcześnie rano i późnym wieczorem, stoi kilka samochodów. Część to porzucone wraki, stojące tu od lat.

A tymczasowy dworzec autobusowy... zaczął działać. Był on jednak nie innym obrazem nędzy i rozpaczy, jak stary Fabryczny.
4 czerwca 2012. Tego dnia zakończyła się historia tymczasowego dworca autobusowego. Nie bez problemów. To w zasadzie tę datę należałoby uznać za koniec starego Fabrycznego.

Dworzec jest zamknięty... ale i tak odjeżdżają z niego autobusy, i działa na nim kasa biletowa. Kasa biletowa działała tam, w ogóle, jeszcze przez kilka dni.Te zdjęcia zrobiłem około 13:30. Wieczorem dworzec już nie działał. A do autobusu, który miał stamtąd odjechać, wsiadłem na... skrzyżowaniu POW ze Składową. Gdzie na ten autobus natrafiłem przypadkiem.


13 czerwca 2012. Wyburzanie starego budynku dworca.
12 października 2012. Prawie rok po zamknięciu dworca. A spora część terenu jest nadal bez problemu dostępna. Widoczna tu wygrodzona z placu budowy ulica - to dojazd do słynnego "domku z czerwonym dachem". Budowa trwała, a on - stał. Uparcie. I opierał się postępom budowy.Ostatnie tchnienie starych kamienic.


23 stycznia 2013. Plac budowy rośnie, kamienice powoli poddają się sprzętowi do wyburzeń."Domek z czerwonym dachem" trwa... Ale już niedługo... Widać na zdjęciu tuż obok niego, co go czeka. Już kilka dni po zrobieniu tego zdjęcia nie było i jego.No i kolejna kamienica. Której już nie ma.Przez niemal dwa lata w śledzeniu postępów pomagała nam kamera na budynku hotelu Centrum. Odeszła, razem z hotelem, na zasłużoną emeryturę. Jutro pewnie posypie się tu timelapse'ami z całej budowy - ale że hotel do końca budowy dworca nie dotrwał, to i timelapse tego końca akurat w tym przypadku nie sięga.


To już nie jest ta sama Łódź.
 
12801 - 12820 of 16660 Posts
Top