SkyscraperCity banner

12921 - 12940 of 16648 Posts

·
Registered
962 Posts
Witam, kolegów z Łodzi i gratuluje realizacji pięknej inwestycji, my w Lublinie mieliśmy swoje święto w piątek (otwarcie zachodniej obwodnicy) dziś pora na święto w Łodzi. Mam kilka pytań laika odnośnie inwestycji:
- czy będą tam zatrzymywać się wszystkie pociągi daleko bieżne i regionalne, czy układ kolejowy Łodzi na to nie pozwala?
- co to za tunel z tytułu wątku?
- gdzieś w internecie przeczytałem, że będzie się tam zatrzymywać 125 pociągów dziennie podejrzewam, że to kaczka dziennikarska bo średnio 5 pociągów na godzinę to by było za mało jak na takiego giganta. Ile ich będzie?

·
Registered
27,733 Posts
Relacja tvp.info:

http://www.tvp.info/28181857/rozpoczyna-sie-nowa-lodz-obiecana-lodzianie-powitali-nowy-dworzec

Nie ma antyłódzkiej ani anty-PO narracji, nawet wspomnieli o Zdanowskiej i zacytowali jej wypowiedź. Ale ogólnie akurat swój portal informacyjny TVP prowadzi w sposób całkiem rzetelny i obiektywny. Ciekawe, co będzie w Wiadomościach, bo to zazwyczaj jest już tuba propagandowa.

Nie jest to news nr 1, ale na tvn24.pl też nie jest. Ani na gazeta.pl. Widać doskonale warszawocentryzm polskich mediów.

W ogóle wstępy do artykułów na tvp.info i na tvn24.pl są prawie identyczne.

·
Registered
27,733 Posts
Witam, kolegów z Łodzi i gratuluje realizacji pięknej inwestycji, my w Lublinie mieliśmy swoje święto w piątek (otwarcie zachodniej obwodnicy) dziś pora na święto w Łodzi. Mam kilka pytań laika odnośnie inwestycji:
- czy będą tam zatrzymywać się wszystkie pociągi daleko bieżne i regionalne, czy układ kolejowy Łodzi na to nie pozwala?
- co to za tunel z tytułu wątku?
- gdzieś w internecie przeczytałem, że będzie się tam zatrzymywać 125 pociągów dziennie podejrzewam, że to kaczka dziennikarska bo średnio 5 pociągów na godzinę to by było za mało jak na takiego giganta. Ile ich będzie?
Na wszystkie pytania odpowiedź jest w zasadzie ta sama. Na razie wszystkie pociągi zatrzymywać się tam nie mogą, bo układ kolejowy Łodzi na to nie pozwala. Mogą w zasadzie jedynie te rozpoczynające kursy z Łodzi w kierunku Koluszek, a tych nie ma tak dużo. Rozwiązaniem tego problemu będzie właśnie tytułowy tunel, na budowę którego już ruszył przetarg i który będzie budowany przez kilka najbliższych lat. Będzie tunel, będzie dużo więcej pociągów, rozmiary dworca nabiorą sensu.

·
Registered
27,733 Posts
Wesoły Romek;137104605 said:
Wątek dot. tunelu dla wszystkich nowicjuszy w temacie udrożnienia łódzkiego węzła kolejowego

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1483922&page=1

Można wrzucić na pierwszą stronę.
Tylko ten pierwszy post jest już mało aktualny. Traktuje w dużej części o tunelu KDP, a nie o tym który będzie budowany teraz. No i końcówka: "nie będzie stacji pod Manufakturą", "Zdaniem specjalistów PKP i projektantów tunelu, utworzenie stacji przy Zachodniej niemożliwe" - a obie stacje w rzeczywistości będą.

·
Registered
4,011 Posts
Można by sporo ponarzekać w kontekście 100 lat planowania dla tego dworca z naciskiem na jego tylną część, ze wskazaniem na różne różności, nie zawsze udane, na betonową pustynię, brak zieleni, fosę w koło z dziwnymi mostkami......
Mimo wszystko zmiana miejsca wręcz świetlna, kosmiczna i to jeszcze nie koniec. Gratuluje.:cheers:

·
Registered
4,219 Posts
TVP właśnie nagrywa rozmowę z Tomaszewskim (wiadomo co to znaczy), wcześniej widziałem też Kropę, równocześnie w drugiej części hali wschodniej gra łowicki zespół, a jeszcze w innym miejscu tłum otacza HZ i skanduje Murem za Hanką! Normalnie komedia :D

·
Registered
27,903 Posts
TVP właśnie nagrywa rozmowę z Tomaszewskim (wiadomo co to znaczy), wcześniej widziałem też Kropę, równocześnie w drugiej części hali wschodniej gra łowicki zespół, a jeszcze w innym miejscu tłum otacza HZ i skanduje Murem za Hanką! Normalnie komedia :D
Ta no już wolałbym by TVP rozmawiała z Kropiwnickim niz z Tomaszewskim. Ale cóż nic się nie proadzi...

Tłumy na dworcu są tak ogromne, jakby już Expo było :D Już wiadomo po co był budowany na 200 tysięcy :p
Paradoksalnie pogoda pomogła, bo brzydko to ludzie przebywają głównie w środku.
Ja się wybieram jutro albo pojutrze :)

Sporo osób jedzie Nowowęglową wzdłuż dworca licząc chyba, że dojadą do Kilińskiego. Ciekawe czy konieczność skrętu w POW spowoduje, że będą jednak omijać ten fragment.
A czy tam nie miało być zakazu ruchu z wyłączeniem MPK i docelowych wjazdów?
Myslę, ze póki co to sporo w ogóle jest ciekawskich i chce zobaczyć dworzec, a ze pada to lepiej przejechać się autem. A póki co myslę, ze zakazu nei am co dawac - poczekajmy trochę az się zobaczy jakimi trasami jeżdżą kierowcy i wtedy ewentualnie będzie można ustawić odpowiednie znaki.

·
Registered
3,034 Posts

·
Registered
3,702 Posts
No to od jutra
[Łódź] NCŁ: Dworzec Fabryczny - budowa
powinien się chyba zmienić na
[Łódź] NCŁ: Dworzec Fabryczny - eksploatacja

12921 - 12940 of 16648 Posts