SkyscraperCity banner

16641 - 16660 of 16660 Posts

·
Władza l**u
9,069 Posts
Ponieważ mój pociąg powrotny dojeżdża na Łódź Widzew. Taki mamy układ kolejowy i połączenia :)

Dlatego wcześniej:
- Rano autem na Fabryczny (10 minut), wieczorem powrót na Widzew, 15 minut oczekiwania na pociąg na Fabryczny i powrót autem (10 minut).

Teraz:
- Rano autem na Widzew (20 minut), wieczorem powrót na Widzew, powrót autem do domu (25 minut)

Latem z pewnością przesiadam się na rower, hulajnogę czy własne nogi, ale zimą przy -18*C lub 0*C i błocie - wybaczcie :) Odpowiadając też na pytania dlaczego nie rozważam dojazdu KM: bo zajęłoby mi to niewiele krócej niż pójście pieszo na Fabryczny, czyli ok. 25 minut. Próbowałem, zrezygnowałem. Mieszkając w centrum zdążyłem zauważyć, że o ile dojazd komunikacją gdziekolwiek dalej jest bardzo wygodny, to do poruszania się w obrębie samego centrum niestety niewygodny i niefunkcjonalny.

·
Registered
13,045 Posts
i opłaca ci się to finansowo/czasowo bardziej, niż dojazd tramwajem/autobusem na Fabryczny?
Dojazd ode mnie kM miejską na fabryczny to prawie godzina, czwórka wlokąca się niemiłosiernie, Wszytsko w komforcie starego Konstala lub smierdzącego GT8N. I jeszcze troche jest do dojścia z buta. Więc wiesz, pytanie jest z kosmosu, bo w teorii KM jest fajny, "lepszy" w praktyce dwa razy dłuzej jakimś kompletnym złomem. I tylko cena może być argumentem. No ale jak się robi taryfy na P+R takie, że parkowanie długoterminowe kompletnie się nie opłaca "by zachęcić do zbiorkomu" to pewnie jakiś odsetek dojeżdżających wcześniej autem i tam zostawiających samochód skusi sie na KM, tyle że pewnie jeszcze więcej osób po prostu zrezygnuje z pociągu. Dla mnie po wprowadzeiu tych debilnych opłat na farbycznym ten dworzec ponownie nie istnieje. Słaba oferta, słaby dojazd, kosmicznie drogie parkowanie

·
Registered
3,854 Posts
Ale pytanie nie było do Ciebie, więc śrdenio mnie interesuje czy Twoim zdaniem było z kosmosu. Poza tym 4 od dawna już nie jeździ, więc nawet nie masz pojęcia jak wygląda dojazd KM do dworca :)

·
Registered
13,045 Posts
Ale pytanie nie było do Ciebie, więc śrdenio mnie interesuje czy Twoim zdaniem było z kosmosu. Poza tym 4 od dawna już nie jeździ, więc nawet nie masz pojęcia jak wygląda dojazd KM do dworca :)
A powinno skoro uważasz, że jest teraz ok i ludzie mogą dojeżdżać KM na DŁF.

Bo choćby po moim przykładzie widać że w Łodzi nie ma polityki zachęcania do KM tylko raczej do zmuszania do niego za wszelką cenę. No chyba że uważasz, że ci , którzy uważają że KM jest ok to są fajni a reszta do głąby co i tak muszą się dostosować.

Dojazd na dworzec z dojściem na tramwaj to było koło godziny, autem rano koło 30 minut, czasami 20 czasami 40. Więc jak mam tracić na sam dojazd do dworca godzinę, spędzać go w łodzkim tramwaju, najczęściej marki Konstal, wlekącym się przez środek miasta, "bo musi być blisko do przystanku", by dojechać np. na Okęcie, to sorry, ale wsiadam w auto i jadę na Okęcie skoro nie da się zaparkować samochodu wygodnie na Fabrycznym bo jakiś .......... wprowadził system wymuszający rotację samochodów na P+R

·
Registered
317 Posts
A gdzie napisałem, że tak uważam? Zadałem pytanie innemu użytkownikowi, czy mu się to opłaca. Przestań sobie tworzyć w głowie alternatywną rzeczywistość. Albo zacznij czytać ze zrozumieniem.
Na tym polega forum, że udział w dyskusji biorą wszyscy.
Prywatne pytania można wysyłać na priv.
Peace!

·
Registered
29,333 Posts
^^Prawde mówiąc to wydaje mi się, choć reki sobie nie dam uciac, że dach jeszcze nie był ani razu myty od czasu otwarcia... Jakbyś gdzies natrafił na zdjęcia z lata 2020 to tez byś zobaczył, ze dach jest brudny, niestety. Oczywiście to zadanie dla PKP

·
Registered
29,333 Posts
Kto tu narzekał na puste lokale na Fabrycznym. Przyznac się! PKP we Wrocławiu znalazlo rozwiązanie hehe

400-metrowy lokal od PKP za darmo dla kościelnej kawiarni i sklepu. "Bo nikt inny nie był zainteresowany"

Kościelne stowarzyszenie nie płaci ani złotówki za 400-metrowy lokal na dworcu Wrocław Główny. PKP tłumaczy, że nikt inny nie był nim zainteresowany.
[...]
Chcieliście to macie - to teraz pisemko do PKP tylko niech ktoś wyśle i zaraz się wynajmie ;)

·
Registered
29,333 Posts
PKP Stwierdziło, ze próbowali wynająć, ale nie było chetnych, bo lokal ma dziwny kształt i wysokosć. Ja tam nie wiem, ale wiem jedno - za darmo to by się zgłosiła cała masa firm :)

O kurna teraz doczytałem cos lepszego:
Jest tu już przecież kaplica na piętrze, w której od Środy Popielcowej trwa całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu.
Ehh PKP w Łodzi nie myśli - ja bym we wschodniej czesci zrobił kościół! Jest spora hala, klimatyczne wnętrze, dostawic kilka elementów i mozna odprawiac msze! W niedzielę ruch pasazerski mało (najwyżej wieczorem) to hałasu dużego nie będzie :D

16641 - 16660 of 16660 Posts