Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 227 Posts

·
Registered
1,035 Posts
W związku z kolejnymi ruchami HB Reavis w Łodzi wokół działki przy Targowej, zakładam odrębny wątek.

Na propertynews.pl ukazał się wywiad z Grzegorzem Strutyńskim, dyrektorem handlowym i członkiem zarządu HB Reavis:

W końcówce ubiegłego roku nabyliśmy działkę w Łodzi, to będzie nasza pierwsza inwestycja poza Warszawą i mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli ujawnić szczegóły projektu - mówi Grzegorz Strutyński, dyrektor handlowy i członek zarządu HB Reavis.

Na terenie nieruchomości znajdują się elementy podlegające ochronie konserwatorskiej, które mają być zaadaptowane do nowych funkcji, m.in. biurowej, handlowo-usługowej i ewentualnie hotelowej.

- Obecnie kontynuujemy budowę Varso Place, obiektu, który powstaje przy Dworcu Centralnym w Warszawie o powierzchni 140 tys. mkw. Znajda się tam biura, hotele, powierzchnie rozrywkowe, platforma widokowa z tarasem, który będzie najwyżej położonym tarasem w Warszawie. Znajdzie się tam także miejsce dla kilku restauracji. To jest obiekt, który będzie oddawany etapami od 2019 do 2020 roku. Jesteśmy także w przygotowaniu inwestycji na Burakowskiej w Warszawie. Kolejny projekt, który będzie miał kilka funkcji, takich jak właśnie biura, co-working, powierzchnie handlowe, rekreacyjne, rozrywkowe - mówi Grzegorz Strutyński.

Wypowiedź została nagrana podczas debaty podsumowującej rozwój rynku biurowego w Polsce w 2017 r., zorganizowanej przez międzynarodową firmę doradczą Cushman&Wakefield.
Źródło: http://www.propertynews.pl/biura/hb-reavis-coraz-blizej-inwestycji-w-lodzi,61231.html

EDIT: Lokalizacja inwestycji na mapce (czerwony)

HB Reavis Łódź działka - takie tam spojrzenie z wyższej perspektywy. ;)

·
Registered
196 Posts
Hmmm. Obawa moja jest taka, że będzie tam zero mieszkaniówki :-( Chyba, że HB kupi także działki sąsiadujące (w kierunku Tuwima i dworca) - obie zaraz na przetargu...

·
Registered
3,908 Posts
Na działce Płytoleksu/Enkevu co podlega ochronie, te zakrzywione magazyny i kamienica/dawne biura?

·
Registered
7,469 Posts
^^

A ten zakrzywiony budynek to jest element imperium barona Heinzla rozciągajcego się od Pałacu na Piotrkowskiej przez fabtykę, budynki gospodarcze, Dom Gheliga (mąż córki papy), famułę robotników na Tuwima i wspomniane magazyny. Imperium mniej czytelnego od założeń Poznańskiego czy Scheiblera ale nie mniej okazałego.

Były to pierwsze magazyny na wynajem w Polsce i położone w granicach naszego portu - czyli dworca i stacji kolejowej. Taki odpowiednik dzisiejszych parków logistycznych Panattoniego czy Goodmana przy skrzyżowaniach autostrad i wylotówkach. Gdyby nie kolejka histotycznych ciosów jakie otrzymało nasze miasto to mielibyśmy teraz w Europie także parki logistyczne Heinzlów.

·
Registered
1,024 Posts
Z tego co się orientuję te magazyny podlegają ochronie zabytków. A zakrzywione bo odwzorowują ślad bocznicy kolejowej

·
Registered
265 Posts

·
Registered
167 Posts
Ktoś jakieś przecieki co idzie pod kilof?
Jak dla mnie to wszystko by moglo isc pod kilof. Ta kamienica, co ponoc jest chroniona przez naszego kustosza nie ma dla mnie wielkich walorow estetycznych. Jesli mialaby byc wkomponowana w jakikolwiek projekt, to bylaby piatym kolem u wozu, wcisnietym na sile kawalkiem kiepskiej architektury, ktora wydaje mi sie nikomu do szczescia niezbedna nie jest. Zakrzywiony magazyn (za ktrego przyblizenie historii dziekuje Ronaldowi) jest umiejscowiony tak, ze bardzo ogranicza zabudowe. Generalnie warto porobic dobre zdjecia, nawet cale archiwum jak sie komus podoba, ale jesli cos fajnego HB Reavis ma tam postawic, to te budynki najpierw ida do likwidacji.

Jesli chodzi o to, co sie dzieje- to HB Reavis ostatnio sie jasno okreslilo. Nabyli dzialke w Lodzi i bedzie to ich pierwsza inwestycja poza Warszawa, ale to wlasnie na Varso sie skupiaja. Dla mnie to sygnal, ze dzialke po Enkavie wykupili z zamiarami budowy w nieokreslonej przyszlosci, a mozliwe ze dopiero jak zakoncza warszawski wysokosciowiec.

1 - 20 of 227 Posts