Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 304 Posts

·
Moderator
Joined
·
4,582 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Dziś zaprezentowano projekt inwestycji mieszkaniowej o nazwie "Diasfera Łódzka". 184 mieszkania przy ulicy Kilińskiego i nowej ulicy łączącej Targową z Kilińskiego niedaleko Orla. Inwestor: Duda Development

"To już oficjalne!
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w restauracji Farina Bianco uroczyście ogłosiliśmy rozpoczęcie prac nad nową inwestycją w sercu Łodzi. Zainspirowany okolicznymi kamienicami budynek Diasfera Łódzka, położony na rogu ulic Kilińskiego i Targowej, to 184 komfortowe mieszkania idealne dla osób, które pragną mieszkać blisko centrum. Budowa rusza już wkrótce!"Źródło wizualizacji: https://www.urbanity.pl/lodzkie/lodz/diasfera-lodzka,b15133# / materiały inwestora

Źródło tekstu: https://www.facebook.com/discoverlo...133245027827/2056983887676077/?type=3&theater
 

·
Registered
Joined
·
1,597 Posts
Może się nie interesowałem, ale nie wiedziałem o planach budowy takiej drogi, bo to oczywiście miasto? Trzeci pas jest tu wybitnie niepotrzebny :eek:hno:

Ale to tylko taka łyżka dziegciu, bo całość to zdecydowanie beczka miodu :) Rozumiem, że mimo fejbukowego "budowa ruszy wkrótce" pewnie musi być jakoś synchronizowana z budową samej drogi, wie ktoś jakie są plany?

MiBac, robiłeś jakiś czas temu zdjęcia jakieś inwestycji od Targowej, to inni inwestorzy, ale ich budowy będą na takiej samej wysokości?
 

·
"udaję niewinne zwierzę"
Joined
·
1,375 Posts
wyglada calkiem spoko...

^^ to jeszcze remont targowej od pilsudskiego do fabrycznej by sie tu przydał i generlane ucywilizowanie okolicy.. .ale to juz temat na inny watek... :/
 

·
Registered
Joined
·
34,399 Posts
^^To wygląda ŚWIETNIE.

Czy to będzie fragment Nowotargowej jednocześnie?

---
http://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/diasfera-lodzka-nowa-inwestycja-mieszkaniowa-w-centrum-lodzi-id19578/2018/4/12/
Diasfera Łódzka: nowa inwestycja mieszkaniowa w centrum Łodzi


W ścisłym centrum Łodzi, między ul. Kilińskiego i Targową, powstanie duża inwestycja mieszkaniowa. Wpisuje się ona w strategię miasta przyciągania inwestycji mieszkaniowych do śródmieścia i rewitalizacji centrum Łodzi.W pierwszym etapie inwestycji, w 7-kondygnacyjnym budynku nawiązującym wyglądem i proporcjami do typowych łódzkich kamienic, powstanie 184 mieszkań o powierzchni od 25 do 81 mkw., komórki lokatorskie oraz 84 miejsca w parkingu podziemnym. Inwestycja nosi nazwę Diasfera Łódzka i jest pierwszą realizowaną w Łodzi przez pochodzącą z Wielkopolski firmę Duda Development.

Inwestycja będzie zlokalizowana przy nowo powstałej drodze miejskiej łączącej ulicę Targową z Kilińskiego, która to będzie przedłużeniem istniejącej ulicy Orlej, miedzy ul. Kilińskiego i Targową. Choć będzie to nowoczesny budynek mieszkalny, wyposażony we wszystkie udogodnienia, jego fasada nawiązywać będzie do tradycyjnej łódzkiej zabudowy, zwłaszcza do tego, z czego Łódź znana jest najbardziej, czyli kamienic. Projekt budynku jest stylową, minimalistyczną wariacją na temat charakterystycznych kamienicznych elewacji, dzięki czemu nie tylko będzie cieszyć oko, lecz także harmonijnie wkomponuje się w otoczenie.

Ceny mieszkań w Diasferze zostaną podane już wkrótce. Zakończenie I etapu budowy (położonego bliżej ul. Targowej) planowane jest na 2020 rok. II etap, od strony ul. Kilińskiego zakończony zostanie dwa lata później.
 

·
Registered
Joined
·
34,399 Posts
^^Dla mnie to lepsze niż Profbud. W każdym razie też jestem zszokowany, ze fajne mieszkania w Łodzi zaczną powstawać. Wreszcie coś innego niż budynek wyglądający jak blok z PRLU po modernizacji...

Fajny pomysł z tym by dzielić budynek na kilka części, a nie robić jeden wielki z jednakową elewacją.


Widać, ze centrum staje się coraz bardziej atrakcyjne.
 

·
Registered
Joined
·
1,597 Posts
Okolicę ucywilizuje też fakt, że działka przy hotelu Ambasador ze znajdującą się tam restauracją Mekong w obleśnym parterowym pawilonie została zbyta przez miasto w zeszłym roku. Ktoś tu napisał przeciek, że ma tam być mieszkaniówka.
Diasfera Łódzka + kolejna mieszkaniówka w pierzei z Ambasadorem i ten fragment Kilińskiego wygląda jak... z przyszłości :banana:
 

·
Moderator
Joined
·
4,582 Posts
Discussion Starter · #16 ·
MiBac, robiłeś jakiś czas temu zdjęcia jakieś inwestycji od Targowej, to inni inwestorzy, ale ich budowy będą na takiej samej wysokości?
Chyba chodzi Ci o przebudowę i rozbudowę oficyny kamienicy przy Targowej 55. Tam gdzie kończy się nowy budynek bliżej Kilińskiego po jednej stronie tak mniej więcej zaczyna się ta przebudowana oficyna po drugiej stronie. Niestety po drugiej stronie wygląda to słabo bo to gładka ściana bez okien.
 

·
made in poland
Joined
·
4,349 Posts
Szkoda, że nie znikną dziury w zabudowie w śródmieściu, a zamiast tego powstanie nowa ulica żeby móc ją zabudować.
 
  • Like
Reactions: Depeche

·
Registered
Joined
·
7,748 Posts
Szkoda, że nie znikną dziury w zabudowie w śródmieściu, a zamiast tego powstanie nowa ulica żeby móc ją zabudować.
Dziury znikają swoją drogą. Nie można jednak zapominać o potrzebach dużych inwestorów. To jest kapitał w innej skali i inne są jego wymagania co do potencjalnych działek. On po prostu potrzebuje hektara na dzień dobry. Bez tego wielcy gracze nie są zainteresowani budową.

A nam się takie działki powoli kończą (w centrum oczywiście) - stąd idea przebijania olbrzymich łódzkich kwartałów i oferowania tej zamkniętej na inwestycje powierzchni wewnętrznej.

Widzimy jaki pozytywny efekt to może dać.
 
1 - 20 of 304 Posts
Top