SkyscraperCity banner

1 - 20 of 165 Posts

·
Registered
28,940 Posts
Discussion Starter #1 (Edited by Moderator)
W poniedziałek pewnie będzie informacja, ale nie jest źle
No i umieścili

Pakiet nr 1 obejmujący następujące nieruchomości położone w Łodzi: ul. Piotrkowska 204a, 206, 208 (dz. 46/8,
47/3, 56/3, 57/24, 57/25, 57/26 w obrębie S-8);
Pakiet nr 2 obejmujący następujące nieruchomości w Łodzi: ul. Kościuszki 42 (fr. dz. 213/7, oraz dz. 213/3,
213/4, 213/5, 213/6 w obrębie S-6), ul. Wschodnia 62/64 (dz. 467, 533/1 w obrębie S-1), ul. Wschodnia 67
(dz. 399/3 w obrębie S-1) oraz ul. Tuwima 12 (dz. 133/25 w obrębie S-6), z tym zastrzeżeniem, że Podmiot
Publiczny dopuszcza złożenie przez Partnera Prywatnego oferty obejmującej trzy z ww. nieruchomości, tj.
położone w Łodzi przy ul. Kościuszki 42, ul. Wschodniej 62/64 i ul. Wschodniej 67 albo oferty obejmującej cztery
z ww. nieruchomości, tj. położone w Łodzi przy ul. Kościuszki 42, ul. Wschodniej 62/64, ul. Wschodniej 67 i ul.
Tuwima 12.

Pakiet nr 3 obejmujący następujące nieruchomości w Łodzi: ul. Nawrot 33 (dz. 411 w obrębie S-6);
Pakiet nr 4 obejmujący następujące nieruchomości w Łodzi: ul. Pomorska 12/14 (dz. 189/1, 189/2, 190/1
w obrębie S-1) oraz ul. Zachodnia 66/68 (dz. 313/3, 313/4, 314/1, 314/2, 555, 556 w obrębie S-1), z tym
zastrzeżeniem, że Podmiot Publiczny dopuszcza złożenie przez Partnera Prywatnego oferty obejmującej
jedną z ww. nieruchomości, tj. położoną w Łodzi przy ul. Pomorskiej 12/14 albo oferty obejmującej dwie z ww.
nieruchomości, tj. położone w Łodzi przy ul. Pomorskiej 12/14 i ul. Zachodniej 66/68;
Pakiet nr 5 obejmujący następujące nieruchomości w Łodzi: ul. Wólczańska 25/ul. Zielona 12 (dz. 208, 209 w
obrębie P-19) oraz ul. Wólczańska 98 (dz. 333/1 w obrębie S-6), z tym zastrzeżeniem, że Podmiot Publiczny
3 / 5
dopuszcza złożenie przez Partnera Prywatnego oferty obejmującej jedną z ww. nieruchomości, tj. położoną w
Łodzi przy ul. Wólczańskiej 25/ul. Zielonej 12 albo oferty obejmującej dwie z ww. nieruchomości, tj. położone w
Łodzi przy ul. Wólczańskiej 25/ul. Zielonej 12 i ul. Wólczańskiej 98;
Ciekawe, ze złożyli na ten sam Pakiet. Firmy raczej sensowne, wiec może faktycznie się uda

·
Władza l**u
9,051 Posts
Jakiś pomysł dlaczego akurat te lokalizacje cieszą się zainteresowaniem? Dwa parkingi na Wschodniej tuż obok siebie to według mnie wcale nie jakieś dobre miejsce. Znacznie lepiej brzmi pakiet 4 lub pakiet 5 (pod kątem tunelu średnicowego).

• Like
Reactions: Fau2020

·
Registered
444 Posts
dokładnie, szczególnie, że w pakiecie nr 5 jest wspaniała działka na Zachodniej...
ale niech już ktoś zacznie budować i przecierać szlaki, może faktycznie da się w tej formule to zrobić

• Like
Reactions: marzec

·
Registered
196 Posts
^^
Budowaaaaaać ! i to w PPP :eek: Rarytas :)
Jak cokolwiek zbudują Hencz będzie mógł wreszcie wrócić do tematu :lol:

·
Registered
4,234 Posts
dokładnie, szczególnie, że w pakiecie nr 5 jest wspaniała działka na Zachodniej...
ale niech już ktoś zacznie budować i przecierać szlaki, może faktycznie da się w tej formule to zrobić
A jak wygląda obłożenie miejsc parkingowych wokół tej mitycznej Zachodniej?

·
Live slow - Ride fast
3,315 Posts
[Łódź] Inwestycje (w tym biurowe)

^^ Nie ma szans wynająć miejsca na miesiąc, wszędzie komplet plus rezerwa paru miejsc na parkowanie na godziny..
Parking kubaturowy Zachodnia 66 niezbędny.

·
Registered
4,234 Posts
^^ Nie ma szans wynająć miejsca na miesiąc, wszędzie komplet plus rezerwa paru miejsc na parkowanie na godziny..
Parking kubaturowy Zachodnia 66 niezbędny.
Obserwując wypełnienie miejsc w SPP śmiem wątpić w finansowalność tego projektu.

·
Registered
28,940 Posts
Discussion Starter #8
^^A przed otwarciem ofert to byś powiedział że Wschodnia to dobry adres pod parking wielopoziomowy? Bo ja nie :) A tu dwa obok siebie

·
Live slow - Ride fast
3,315 Posts
^^
Moim zdaniem te parkingi bedą słuzyły bardziej jako garaże dla okolicznych mieszkańców (np te lokalizacje na Wschodniej mają w okolicy nowe inwestycje P44, P37, N23). Wynajem długoterminowy bardziej niż opcja godzinowa - mam nadzieję że będzie taka możliwość korzystania.

·
Władza l**u
9,051 Posts
^^
Budowaaaaaać ! i to w PPP :eek: Rarytas :)
Jak cokolwiek zbudują Hencz będzie mógł wreszcie wrócić do tematu :lol:
Kilkanaście dni temu napisał mi, że paniki z parkingami nie ma, bo Łódź już ma kilka P&R i kolejne będą powstawać, a to ważniejsze niż te w centrum. Pytałem o konkretne lokalizacje tych rzekomych parkingów, to wkleił mapkę chyba ze studium, gdzie są zaznaczone planowane miejsca i na tym skończył się temat.

Rzeczywistość alternatywna :nuts:

·
Registered
761 Posts
Z tymi parkingami to jak to rozumiecie, bo ja już sie pogubiłem: w ramach pakietu 2 mogą wykupić albo trzy albo cztery nieruchomosci?

·
Registered
396 Posts
Miejsca parkingowe to system naczyń połączonych. Jak nie ma miejsca pod biurem to parkujesz ulicę dalej. Gość z ulicy dalej parkuje na sąsiedniej itd.

Wszystkie 4 nieruchomości z drugiego pakietu znajdują się dokładnie pomiędzy obszarami, które już teraz wysysają miejsca parkingowe z okolicy, a wkrótce będą to robiły jeszcze mocniej.

·
Ziemia Obiecana
1,899 Posts
Tak w ogóle ciekawostka.

W jakimś 2014 na zajęciach terenowych gospodarki przestrzennej na EkSoc mieliśmy jako jeden z punktów zaliczenia chodzenie po wyznaczonych kwartałach w różnych godzinach i zapisywanie w mobilnej wersji jakiegoś programu gisowskiego każdego zaparkowanego auta (wraz z godziną, początkiem numeru rejestracji, dodatkowymi uwagami itp. itd.) a potem analiza przestrzenna już w QGis czy tam ArcGis gdzie najlepiej byłoby zlokalizować parkingi kubaturowe.

Teraz sobie zdałem sprawę, że te lokalizacje w przetargach wyjątkowo podejrzanie przypominają wyniki tych naszych analiz :D

Jako, że w swojej podgrupie zrobiłem 80% pracy sam to czy mogę teraz czuć się współodpowiedzialny za to? :D

·
Registered
312 Posts

·
Registered
5,495 Posts
Patrzyłem na mapę, gdzie ewentualnie można by zarobić na organizacji prywatnego parkingu, ale nie ma nawet za bardzo takiej działki.
Najbliżej można by coś sensownego ogarnąć na Krańcowej, o tutaj
Ale już widzę tych zadowolonych okolicznych mieszkańców, którym nagle pod domem stoi sznur samochodów przez cały weekend ;)

Ja jak byłem w Afrykarium to zaparkowałem na takim prywatnym parkingu 700 metrów od wejścia. U nas też coś takiego by się przydało.

·
Registered
1,500 Posts
Mi ostatnio zaświtało, że fajne miejsce na P&R jest na trójkącie między Zieloną, Legionów i Włókniarzy, tam gdzie jest pętla awaryjna. Z 3 stojących tam kamienic zamieszkała jest tylko jedna. Świetne miejsce na przesiadki na tramwaje i autobusy. I na Zdrowie w sumie też niedaleko.

·
Banned
13,122 Posts
Któryś z kolei raz czytam o tych prakingach, ze już mają być i zaraz będą. Ja pamietam, jak ostatnia taka akcja skończyła się dziadoparkingiem na Nawrot. Póki nie pojawią się maszyny budowlane trudno to traktować jak cokolwiek innego niż PRowy wrzut miasta by pokazać "że coś się dzieje".

1 - 20 of 165 Posts