SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 37 Posts

·
City & Colour
Joined
·
13,605 Posts
Discussion Starter · #1 ·


22-piętrowy wieżowiec w centrum?
Okolice skrzyżowania ul. Żeromskiego z al. Mickiewicza zmienią się nie do poznania. Nowy budynek może mieć 22 piętra, ok. 70 m wysokości.
Chodzi o teren między ul. Żeromskiego i Gdańską, naprzeciwko Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - razem ponad 12 tys. mkw. w centrum. Użytkownikiem wieczystym jest tam firma Interkobo, importer i dystrybutor zabawek i artykułów sportowych. Chce sprzedać nieruchomość, ma już decyzję o warunkach zabudowy, przygotowała nawet projekt zagospodarowania działki.

Autorami koncepcji są Szymon Hofman i Robert Sobański, architekci i pracownicy Politechniki Łódzkiej.

Na działce ma stanąć 22-piętrowy gmach. Od strony ul. Żeromskiego - niemal 68 m wysokości, od Gdańskiej - niewiele ponad 72 m. Projekt obejmuje nie tylko nową zabudowę, ale również adaptację stojącej na działce kamienicy.

- Decyzja pozwala na postawienie budynku mieszkalno-usługowego - mówi Sławomir Bocianowski, członek zarządu Interkobo.

Możliwość wzniesienia tak wysokiego budynku potwierdza Jolanta Kubacka, zastępca dyrektora wydziału planowania przestrzennego urzędu miasta. - Decyzja, którą wydaliśmy, została uzgodniona z Urzędem Lotnictwa Cywilnego w Warszawie - informuje. Tłumaczy, że wysokość zabudowy dużej części Łodzi jest ograniczona wymogami bezpieczeństwa łódzkiego portu lotniczego im. Władysława Reymonta.

Interkobo prezentuje swoją ofertę nie tylko w prasie lokalnej i ogólnopolskiej, będzie ją przedstawiać także na targach.

Kto się nią zainteresuje? - Raczej inwestorzy komercyjni. Tych, którzy się z nami kontaktują, zaprosimy do negocjacji w sprawie sprzedaży nieruchomości. Sami nie zamierzamy realizować tej inwestycji - zapowiada Bocianowski.

- Każdy deweloper może się zainteresować tym terenem i wymyślić dla niego inne przeznaczenie - ocenia Krzysztof Szczepaniak, pośrednik w obrocie nieruchomościami z agencji Sukces. - Nie spotkałem się dotąd z transakcją na tak dużą działkę w centrum Łodzi - uzupełnia.

Projekt przygotowany przez Hofmana i Sobańskiego dla Interkobo nie jest wiążący dla przyszłego inwestora. Może on zaproponować inną zabudowę dla tej działki, ale zgodę będzie musiał dostać w magistracie.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
link :)
 

·
Moderator
Me at the RHC Convention
Joined
·
31,986 Posts
W bieżącym numerze Wprost jest ogłoszenie o chęci odsprzedaży inwestycji wraz z gotową wuzetką. Jest to ten długi, wąski wieżowiec pomiędzy Żeromskiego a Gdańską. Wyskość 70 metrów. Przeznaczenie: mieszkalno-biurowe. W ogłoszeniu pojawiają się wizualizacje, których jeszcze chyba nie było.

../
 

·
Live slow - Ride fast
Joined
·
3,657 Posts
Panowie Hoffman i Sobański wykładowcy Łódzkiej Politechnniki popełnili to g... :bash:. Mam nadzieje że to jakiś staroć i nigdy nie zaistnieje. Módlmy się.
 

·
mistrz kielni i patelni
Joined
·
638 Posts
oczywiście, że nie zaistnieje. w ogóle chore jest sprzedawanie działki z wz-ką, która i tak pójdzie do kosza.
 
1 - 20 of 37 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top