SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 36 Posts

·
Registered
Joined
·
18,206 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Airport Business Park

Łódź, Polesie (Retkinia/Lublinek)
ul. gen. Maczka / ul. Pienista

Opis budynku

Airport Business Park to nowoczesny kompleks biurowy składający się z ośmiu budynków o łącznej powierzchni najmu około 40 000 m2. W standardzie wykończeń powierzchni biurowych znajdą się m.in.: klimatyzacja, podwieszane sufity, podnoszone podłogi, czujniki dymu, wykładzina oraz podział powierzchni ściankami. Prestiż obiektu podkreślać będą nowoczesna architektura, eleganckie wykończenie powierzchni wspólnych oraz zieleń harmonijnie wkomponowana w całość kompleksu.

Opis lokalizacji

Airport Business Park będzie zlokalizowany na zbiegu ulic Pienistej i Generała Maczka, w pobliżu Portu Lotniczego Łódź. Od centrum miasta obiekt dzielić będzie jedyne 10 minut jazdy samochodem. Zaletą lokalizacji są dogodne połączenia komunikacyjne, w tym połączenia lotnicze międzynarodowe.

Lokalizacja na Google Maps.

Informacje o budynku

Status budynku planowany
Całkowita powierzchnia budynku 40 000 m²
Całkowita powierzchnia biurowa netto w budynku 40 000 m²
Data zakończenia budowy 18 miesięcy
Powierzchnia typowego piętra 1 259 m²
Współczynnik powierzchni wspólnych w budynku Do potwierdzenia
Liczba miejsc parkingowych naziemnych Do ustalenia
Współczynnik miejsc parkingowych Do ustalenia

Dostępne powierzchnie

Budynek całkowicie wynajęty. [Według strony źródłowej; informacja do potwierdzenia - berger.m]

Wizualizacja i plan piętra

Zdjęcia miejsca inwestycji (widok z ul. gen. Maczka) z początku czerwca 2012 roku

fotki banera na Maczka przy Pienistej:tak kępa drzew na fotce poniżej to prawdopodobnie lasek na środku duzej wizki
Kontakt - na stronie źródłowej.

Źródło: www.bazabiur.pl.
 

·
Registered
Joined
·
20,238 Posts
^^ W wątku o inwestycjach cytowałem Cieślika. Było to w BPO.

Cieslak w Toyi dzisiaj mowil ze w branzy BPO beda z niedlugim czasie jeszcze kolejne dobre wiadomosci.
:banana::banana::banana:
Kolejna firma IT w Łodzi

Czterdzieści nowych miejsc pracy do końca 2012 roku i kolejnych czterdzieści rok później, to założenia spółki Sii, która w lipcu otworzy oddział w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 89. Outsourcingowa firma IT zdecydowała się na nasze miasto ze względu na rozwijającą się współpracę z jej łódzkimi klientami i zainteresowanie tym typem usług na lokalnym rynku.Łódzki zespół budowany jest od podstaw. Sii poszukuje przede wszystkim programistów z zakresu java i net oraz administratorów systemu i analityków IT. Oferty pracy znajdą także specjaliści biurowi np. w dziale HR i administracji.- Jestem łodzianinem, tu się urodziłem, wychowałem i studiowałem. Niestety, za pracą musiałem jechać gdzie indziej, ale mam takie marzenie i cel, by do Łodzi ściągnąć z powrotem moich znajomych, którzy kiedyś znaleźli się w takiej samej sytuacji - powiedział Maciej Topczewski, dyrektor regionalny firmy.Nieprzypadkowa jest też lokalizacja łódzkiego oddziału. Jak wyjaśnił Maciej Topczewski, dla wszystkich, z którymi rozmawiał w firmie, to właśnie ulica Piotrkowska jest symbolem Łodzi i dlatego zdecydowano się na wynajem części kamienicy pod numerem 89.- Podpisanie umowy z firmą Sii to kolejny przykład na to, że jesteśmy na dobrej drodze, by rywalizować z Wrocławiem o przyciągnięcie inwestorów do Łodzi. Obecnie trwają rozmowy z kilkunastoma innymi znanymi firmami - powiedział wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak.Sii Sp.z. o.o. powstała w 2006 roku w Warszawie. Firma posiada sześć oddziałów, oprócz łódzkiego i stołecznego także: krakowski, wrocławski, gdański i poznański. Zatrudnia blisko 1000 osób.
http://www.bpo.lodz.pl/aktualnosc/139/1/1
Dyrektor od razu mi się spodobał :)

Jesteśmy coraz bardziej zauważani:

Spory sukces programu Łódź; Center of Opportunities

:banana2: i za Piotrkowską :cheers:
* Zmieniłem pogrubienie.
 

·
Since 1910
Joined
·
1,526 Posts
Miasteczko lotnisko: na początek 40 tys. m kw. biur

Aleksandra Hac
Na początek 40 tys. m kw. biur najwyższej klasy. Do tego część rekreacyjna, usługowa, parking i możliwe, że również hotel. Wokoło Portu Lotniczego im. Reymonta może powstać dzielnica biznesowo-usługowa


Tak ma wyglądać pierwsza część projektu firmy St. Pauls Developments Polska przy łódzkim lotnisku. Koncepcję Airport Business Park przygotowała łódzka pracownia Marciniak & Witasiak
Ktoś mógłby powiedzieć, że to tylko kolejny biurowiec, ale ten będzie wyjątkowy. To pierwsza tego typu inwestycja koło łódzkiego lotniska, które dzisiaj otaczają jednorodzinne domy, pola i lasy, a dalej - wielorodzinna zabudowa Retkini.

Airport Business Park - to robocza nazwa najnowszego projektu firmy St. Pauls Developments Polska, właściciela biurowca Textorial Park na Księżym Młynie. Deweloper zainwestował w teren tuż obok Portu Lotniczego im. Reymonta, w 20 hektarów terenu u zbiegu ul. Pienistej i Maczka. W pierwszej kolejności planuje wznieść tam 40 tys. m kw. nowoczesnych biur.

- Mamy już pozwolenie na realizację pierwszej fazy projektu. Wiosną chcielibyśmy rozpocząć budowę pierwszego biurowca o powierzchni 5 tys. m kw. Wstępna koncepcja całej inwestycji zakłada wzniesienie w sumie ośmiu biurowców, ale projekt jest elastyczny i dopasujemy go do potrzeb przyszłych klientów - mówi Radosław Kozubski, prezes St. Pauls Developments Polska.

Dzisiaj teren, na którym ma powstać ABP, porastają trawa, krzaki i drzewa. Pole ma się z czasem zamienić w lotnicze miasteczko. - To światowy trend rozwojowy, który wkracza również do Polski. Takie miasteczko powstanie koło Okęcia, a zespół biurowców jest też w Gdańsku. Łódź mogłaby być trzecim takim miastem - uważa Kozubski.

Warszawskie lotnisko chwaliło się w tym roku swoim projektem na największych na świecie targach nieruchomości - MIPIM organizowanych w Cannes. Stołeczna inwestycja ma być warta nawet miliard złotych. Projekt ma zostać ukończony w 2022 roku.

Łódzki Airport Business Park będzie częścią większego projektu. - Na dwudziestu hektarach terenu, które posiadamy, powstanie dużo przestrzeni rekreacyjnej. Niedaleko znajduje się uroczysko Lublinek, które miasto w ostatnich latach zagospodarowało, obok powstają kolejne projekty mieszkaniowe, nasz park biurowy z usługami i dużą powierzchnią zieloną będzie służył też okolicznym mieszkańcom. Patrzymy na tę inwestycję długofalowo - opowiada prezes firmy deweloperskiej.

Pomysł dewelopera podoba się władzom łódzkiego lotniska. - Im więcej się dzieje dokoła lotniska, tym lepiej. Pojawienie się firm oznacza też nasz rozwój. Odkąd otworzyliśmy terminal cargo, zgłaszają się do nas chętni do jego obsługi, szukają powierzchni biurowych, więc projekty się wzajemnie wspierają - mówi Mariusz Jachimek, wiceprezes Portu Lotniczego im. Reymonta.

Jako przykład synergii biznesu i komunikacji lotniczej wskazuje Katowice. - Kiedy zwiększył się ruch w tamtejszym porcie wokoło zaczęły powstawać hotele, powierzchnie biurowe, restauracje. Inwestycje zaczęły się "rozkręcać" - mówi Jachimek.

Dla rozwoju i lotniska i miasteczka, które miałoby koło niego powstać, ważna będzie dobra komunikacja. Tę może poprawić urząd marszałkowski, który planuje doprowadzić do portu kolej. - Realizujemy unijny projekt, który zakłada budowę nowej nitki z Łodzi Kaliskiej. Pierwszym etapem tego projektu była modernizacja torów z Łodzi do Łowicza, i to już zrobiliśmy. Drugi etap to właśnie budowa wspomnianej nitki. W tej chwili ustalamy jej przebieg. Projekt zakłada, że koszt budowy wyniesie 70 mln zł. Inwestycja będzie dofinansowana z unijnych funduszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Prace zakończą się w 2016 roku - zapowiada Witold Stępień, marszałek województwa.

W rozwoju terenów wokół lotniska pomoże też plan zagospodarowania przestrzennego. - Rozmawiamy o tym z miastem. Dzięki planowi mogłyby powstać kolejne elementy infrastruktury: hotele, parkingi czy centrum konferencyjne - mówi Kozubski. http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,11995545,Miasteczko_lotnisko__na_poczatek_40_tys__m_kw__biur.html
 

·
Registered
szczepion zabijaka
Joined
·
2,894 Posts
Świetne! Budować! Budować jak najszybciej! :banana:

Porządnych biurowców nigdy nie za wiele, a i architektura jest znakomita. Do tej pory był tam kompletny ugór. Lublinek jednak coś daje.
Tylko pośrodku jakieś drzewa posadzą i będzie ok.
 
1 - 20 of 36 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top