SkyscraperCity banner

261 - 280 of 1216 Posts

·
Registered
219 Posts
będę miał co oglądać codziennie jak jadę do szkoły idę na ten przystanek obok:)

·
mistrz kielni i patelni
638 Posts
Jak zwykle. Hilton był 2 razy za niski, a to jest 2 razy za wysokie :lol:

W niczym "Forum" nie ustępuje wg mnie temu spod linka. Dałem co prawda tamtemu 10/10, ale cieszę się, że w Łodzi jednak będzie właśnie ten łódzki.
no a mnie się nie podoba - jest strasznie rozwalony przestrzennie, nie ma jakiegoś jednego, wspólnego pomysłu na architekturę tylko jest takie naćkanie różności. tu se jebniemy szkiełko, tu kamień a tu może jakiś łuczek i attykę pofalujemy, bo to przecież łódź. całe szczęście że nie dowalili jeszcze cegły, bo bym się chyba chlasnął w kiblu.

·
"udaję niewinne zwierzę"
1,367 Posts
yo man... wyluzuj troche... doceniam twoje informacje - sa naprawde ciekawe itd, ale nie obrazaj innych uzytkownikow nie zgadzajacych sie z twoimi opiniami. jakub napisal chyba, ze nie studiuje architektury a krytykuje/wraza opinie o budynkach dlatego, ze temu to forum sluzy. o gustach sie nie dyskutuje a teksty o "wyjmowaniu glowy z dupska" obnizaja poziom dyskusji na ssc. jestes jednym z niewielu architektow na tym forum - reszta (jak ja) to raczej entuzjasci, ktorzy wyrazaja tutaj swoje obiektywne, nie zawsze sluszne opinie. pamietaj o tym.

pozdrawiam,
ja,

·
mistrz kielni i patelni
638 Posts
cóż, w tym kraju widocznie wszyscy znają się na wszystkim. a tego, czego brakuje jakubowi to zdecydowanie pokory. jakoś inni na forum mogą być normalni.

·
Registered
12,634 Posts
yo man... wyluzuj troche... doceniam twoje informacje - sa naprawde ciekawe itd, ale nie obrazaj innych uzytkownikow nie zgadzajacych sie z twoimi opiniami. jakub napisal chyba, ze nie studiuje architektury a krytykuje/wraza opinie o budynkach dlatego, ze temu to forum sluzy. o gustach sie nie dyskutuje a teksty o "wyjmowaniu glowy z dupska" obnizaja poziom dyskusji na ssc. jestes jednym z niewielu architektow na tym forum - reszta (jak ja) to raczej entuzjasci, ktorzy wyrazaja tutaj swoje obiektywne, nie zawsze sluszne opinie. pamietaj o tym.

pozdrawiam,
ja,
Popieram. Architekci maja budowac dla ludzi a nie dla siebie. Jezeli wymysla cos ekstra modnego, ich zdaniem fajnego, co dostanie kupe nagrod od innych architektow a to bedzie sie po prostu przecietnemu czlowiekowi nie podobac, to znaczy, ze mimo iz ktos skonczyl iles fakultetow, dostal iles nagrod to mimo to zrobil kiche. I odwrotnie, jezeli cos bedzie zjechane od gory do dolu przez architektow, ale ludzie to zaakceptuja i bedzie im sie to podobac to oznacza, ze to cos mimo ze nie jest moze merytorycznie idealne albo ma spore niedociagniecia, jest strzalem w 10tke (przyklad to chocby Manufaktura czy "rzezby" Tuwima i innych na Piotrkowskiej). To forum nie jest zarezerwoane dla architektow, kazdyma prawo wyrazic swoja opinie a architekci nie powinni sie na to obrazac itp. tylko wyciagac wnioski.

Co do samego forum 76, smiem sie przychylac do opini specjalisty, a wiec vizcorne, ciesze sie ze budynek powstaje, to sa nowe miejsca pracy, i to nie w montowniach, to zastapienie starych komunistycznych magazynow czyms nowszym, lepszym, ale zeby wpadac w zachwyt nad samym projektem, to nie :eek:hno: Ot w miare solidny budynek, ktory niewwatpliwie moglby byc lepszy, dla mnie moze troche lepszy od Philipsa (duzy plus za podziemny parking), ale mam nadzieje ze wkrotce zostanie przycmiony przen nowe duzo lepsze realizacje (zreszta GTC z Kopcinskiego tez oceniam podobnie)

·
Banned
4,029 Posts
zawsze moze być lepiej choćby o 30 m wyżej ;) nieprzesadzajmy z tą jakością .Ważne ze jest ,zniknie mało zagospodarowany teren .Powstanie coś co będzie żywe .Kolejny biurowiec się przyda :)

·
mistrz kielni i patelni
638 Posts
dla sprostowania - cieszę się każdą dużą inwestycją w Łodzi. architektonicznie część mi się podoba, część nie. ale niech się budują. nigdzie nie ma tak, że powstają same zajebiste budynki. forum 76 na pewno nim nie jest.

·
mistrz kielni i patelni
638 Posts
mam info, że pozwolenie na budowę jest, a budowa ma ruszyć w czerwcu.

·
made in poland
4,452 Posts
:cheers: :banana: :cheers: :banana:
Wielkie dzięki za info Vizcorne, fajanie że jest ktoś kto jest dobrym źródłm inf.także absolutnie się nie zrażaj tym co piszą inni tylko dalej dostarczaj nam dorbych wiadomości :)

·
Life in Rowerland
784 Posts
A cos mi sie kojarzy, ze mieli zaczac lipiec-sierpien od wyburzania tego sklepu... chyba, ze zaczna w czerwcu od wyburzania tego budynku obok, zaczna kopac etc., a pozniej skocza na Polmos. Niech lepiej zamkna ten sklep przed rozpoczeciem budowy, bo jak sie zejda budowlancy to robota padnie jak i oni od wodeczki :lol:

·
mistrz kielni i patelni
638 Posts
indeed :lol:

·
Banned
4,029 Posts
podobno najtanszą wódke w miescie sprzedają ! powyzej 50 butelek sadze ze 50 butelek to będzie akurat :)

·
Registered
1,646 Posts
:cheers: :banana: :cheers: :banana:
Wielkie dzięki za info Vizcorne, fajanie że jest ktoś kto jest dobrym źródłm inf.także absolutnie się nie zrażaj tym co piszą inni tylko dalej dostarczaj nam dorbych wiadomości :)
popieram przedmowce, dzieki za cenne informacje.
Wszystko wiedzacych filozofkow - ignoruj :)

·
Banned
10,752 Posts
cóż, w tym kraju widocznie wszyscy znają się na wszystkim. a tego, czego brakuje jakubowi to zdecydowanie pokory. jakoś inni na forum mogą być normalni.
Nie bardzo rozumiem, wobec czego mam być pokorny. Jestem pokorny... wobec swojego własnego zapotrzebowania estetycznego. Na pewno nie jest pokorny wobec czegoś, co jest antytezą ekspresji uzdolnień artystycznych -> zawodostwa "artystycznego", które jako "architekt" reprezentujesz. Do szkoły idzie się po wiedzę, ale nie można iść do szkoły po uzdolnienia. A tylko naturalne, niezamordowane wpojonymi wzorami i schematami artystycznymi uzdolnienia są dla mnie warte uznania. Taki pogląd prezentuję jako artysta (malarz, rysownik, projektant przestrzeni wnętrz i miesjkich) i co najwyżej możesz się zarżnąć z nienawiści wobec takiej rzeczywistości, mnie natomiast nie zmienisz.

Kłaniam się Panu Architektowi (swoją drogą rzeczywiście... niesamowity poziom "kultury" Pan Architekt prezentuje na forum, pozdrawiam moderatora).

zawsze moze być lepiej choćby o 30 m wyżej ;) nieprzesadzajmy z tą jakością .Ważne ze jest ,zniknie mało zagospodarowany teren .Powstanie coś co będzie żywe .Kolejny biurowiec się przyda :)
W przypadku Łodzi należałoby się cieszyć, że jest cokolwiek, że budują i chociaż TEGO jednego projektu nie zmienią na znacznie gorszy jak w przypadku Cross Point. Dlatego informacja Pana Architekta bardzo mnie raduje -> że zaczynają już to, co widzieliśmy.

·
mistrz kielni i patelni
638 Posts
artysto, malarzu, rysowniku, projektancie przestrzeni -:master: :hahaha: you just made my day

·
Live slow - Ride fast
3,233 Posts
^^
:lol: już wojujemy, no nie poznaje kolegi cicha woda
mnie sie podoba wszystko cokolwiek powstaje w tym mieście bo fakt że powstaje to jest sukces tutaj niestety nadal...

·
mistrz kielni i patelni
638 Posts
ta, ostatnio jakoś tak zmężniałem :lol:

261 - 280 of 1216 Posts