SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 1209 Posts

·
Registered
Joined
·
4,234 Posts
inwestor:skanska property polandpowierzchnia31000 m²projekt2009

Informacje ogólne

Green Horizon to nowoczesny budynek biurowy, zlokalizowany przy jednej z głównych arterii miasta Łodzi, w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego (tzw. Paragrafu) , doskonale widoczny z każdego miejsca Ronda Solidarności.
Świetna komunikacja (8 linii autobusowych oraz 2 tramwajowe) oraz usytuowanie przy wylocie z miasta w kierunku węzła autostradowego dodatkowo zwiększa atrakcyjność lokalizacji obiektu.

Budynek Green Horizon będzie miał 7 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne, powstanie w 2 fazach:
I - 14.000 m2 (ok. 2000 m2 na piętrze)
II - 18.000 m2 (ok. 3000 m2 na piętrze)

Budynek będzie posiadał:


 • HVAC zaprojektowany na 6 osób/m2
 • Sufit podwieszany
 • Podniesioną podłogę
 • Okablowanie kat. 5E w standardzie
 • Ograniczoną liczbę kolumn
 • Doskonały dostęp światła
 • 8 wind
 • Obciążenie podłóg do 10 kN/m2
 • 2 niezależne źródła zasilania- 100% gwarantowane

Dodatkowo:

 • parking rowerowy
 • prysznice
 • „zielony” program edukacyjny dla najemców
 • pełne udogodnienia
 • możliwość skorzystania z dodatkowego parkingu

Green Horizon to:

 • Jedyne nowe, zielone biuro klasy A dostarczone w 2012 roku z certyfikatem środowiskowym LEED (Gold)
 • Unikalny budynek zaawansowany technologicznie zgodnie z wymogami najemców (podnoszone podłogi itp.)
 • Elastyczność podziału powierzchni
 • Doskonała lokalizacja
 • Dostosowanie do konkretnych potrzeb najemców
 

·
Live slow - Ride fast
Joined
·
3,623 Posts
Rozumiem że jednym bokiem trzyma się Pomorskiej, ale od strony tzw. Alei Palki zostanie niestety sporo miejsca na 2 etap ;).
 

·
Projektant Szubienic
Joined
·
1,636 Posts
Jezeli ten budynek faktycznie zaczyna powstawac, to jest jedna z najlepszych wiadomosci dotyczacych inwestycji w Lodzi w tym roku. Wreszcie cos na poziomie - nie tylko architektonicznym ale i urbanistycznym (a to u nas rzadkosc wieksza niz zadbany trawnik)! Jeszcze tylko zaslonic czyms paragraf i wywalic ohydne miedziane drzewko ze srodka, a rondo Solidarnosci zacznie wygladac jakby faktycznie bylo w miescie, a nie gdzies na glebokiej prowincji...
 

·
made in poland
Joined
·
4,437 Posts
A od kiedy ten płot stoi ?
 

·
wirtuoz offtopicu
Joined
·
670 Posts
ale czy ktoś ma jakiś mocny dowód, że to właśnie to stawiają? czy tylko jaramy się wizualkami z pracowni architektonicznej?

bo w sumie to bym się nie zdziwił jakby się okazało, że grodzą dziadoparking 24h dla WPiA :D
 

·
I ♥ NY
Joined
·
191 Posts
Ciekawy jestem bardzo co z tego będzie,dzisiaj specjalnie pojechalem na miejsce żeby zobaczyć co tam się dzieje,teraz pozostaje tylko czekać na jakieś oficjalne info...
 

·
Banned
Joined
·
10,744 Posts
Oficjalne info, albo faktyczne prace ciężkim sprzętem dopiero będą pocieszające. Bo co prawda zgadzam się, że projekt jest świetny urbanistycznie i ciekawy architektonicznie, ale wiemy co tam rok temu się stało... to nie było goły prac. Dlatego napisałem "pocieszające". Oczywiście teraz nie zostaje nic lepszego niż wybudowanie tego biurowca.
 

·
Moderator
KACCCP
Joined
·
31,465 Posts
Też poczekam na oficjalne info. Przy Rondzie ONZ w Warszawie Skanska ogrodziła identycznym płotem budowę biurowca. Było to 14 lat temu. Płot stoi do dziś.

Skanska wyjątkowo nierychliwie buduje kolejne budynki.
 

·
Registered
Joined
·
278 Posts
Zielony Horyzont - nowy biurowiec w Łodzi

Express Ilustrowany (izj)

Dzisiaj 03:12:24
Około 30 tys. mkw. powierzchni biurowej znajdzie się w kompleksie, który powstanie na działce przy ul. Pomorskiej 106, przy rondzie Solidarności (w miejscu dawnego salonu samochodowego oraz wyburzonej fabryczki).

Aby wysłać zdjęcie musisz zgodzić się z poniższym warunkiem.

Dodając zdjęcie oświadczam, że mam prawo do dysponowania nim, zgadzam się na przetwarzanie danych w celu jego publikacji, oraz na nieodpłatne wykorzystanie zdjęć w serwisie naszemiasto.pl oraz innych serwisach i gazetach Grupy Polskapresse. Proszę o podpisanie autora zdjęcia w sposób podany w formularzu
Obiekt będzie się składał z dwóch 7-kondygnacyjnych budynków. Inwestorem jest firma Skanska.

- Pozwolenie na budowę już mamy - mówi Waldemar Olbryk, dyrektor regionu łódzkiego spółki. - Załatwiamy teraz ostatnie formalności, np. planujemy miejsca wjazdów i wyjazdów. Być może prace uda się rozpocząć jeszcze w tym roku. Od momentu rozpoczęcia budowy potrzebujemy 18 - 24 miesięcy na realizację inwestycji.

Nowe budynki kształtem nawiążą do powojennych budowli ulokowanych po przeciwnej stronie ronda. Podobnie jak one będą zaokrąglone. Kompleks będzie nazywał się Green Horizon, czyli Zielony Horyzont. Określenie to ma związek z ekologicznymi rozwiązaniami, jakie zostaną zastosowane w budynkach.

- Dzięki specjalnym systemom gmachy będą zużywały średnio 25 procent mniej energii w porównaniu z tradycyjnymi biurowcami - wyjaśnia Waldemar Olbryk.
http://img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/c5/ea/4cd215a8c7b3a_k5.jpg
 

·
BANED
Joined
·
3,734 Posts
to niezwykle ze prace tak szybko maja ruszyc od momentu ogloszenia zamiaru budowy i okazania wizualek. Niezwykle w skali kraju, nie tylko Lodzi. Niezwykle i pewno dlatego podejzane:)
 

·
Registered
Joined
·
14,954 Posts
to niezwykle ze prace tak szybko maja ruszyc od momentu ogloszenia zamiaru budowy i okazania wizualek. Niezwykle w skali kraju, nie tylko Lodzi. Niezwykle i pewno dlatego podejzane:)
Weź pod uwagę, że jak zaczęli czyścić działkę pod tą inwestycje, to się pojawiła masa obrońców stojących wtedy tam budynków. Może wolą szybko zrobić swoje i postawić biurowce, zamiast prowadzić jałowe dysputy na temat tego, czy fabryczka tam stojąca ma być odbudowana czy nie. China Town przy Piotrkowskiej do dziś jest na etapie takich dyskusji
 
1 - 20 of 1209 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top