SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 117 Posts

·
Registered
Joined
·
21,267 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
RUSZA VI EDYCJA BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Od poniedziałku można zgłaszać projekty do VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Wystarczy pomysł i poparcie minimum 15 mieszkańców. Wnioski będą przyjmowane przez miesiąc.

http://tvtoya.pl/news/show/18321,1
=========================

Budżet Obywatelski 2018/2019 – wnioski od 12 lutego

Przed nami VI edycja budżetu obywatelskiego. Wnioski z propozycjami zadań do tegorocznej edycji BO będzie można składać już od 12 lutego.
Już po raz szósty łodzianie mogą składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego. Tak jak w latach ubiegłych, tak i teraz, łodzianie mogą złożyć propozycje zadań zarówno o charakterze osiedlowym jak i ponadosiedlowym. Z kwoty 40 mln zł przeznaczonej na budżet obywatelski 2018/2019, na zadania osiedlowe przeznaczone jest 30 mln 10 tys. zł, a na zadania ponadosiedlowe 9 mln 990 tys. zł.

Wnioski z propozycją zadań można składać osobiście w 9 punktach Urzędu Miasta Łodzi (lista poniżej), drogą pocztową (na adres – Kancelaria Urzędu Miasta Łodzi, Piotrkowska 104, 90-926 Łódź) lub elektronicznie na adres [email protected].

Lista punktów, w których można składać wnioski z propozycją zadań do Budżetu Obywatelskiego 2018/2019:

ul. Zachodnia 47
al. Politechniki 32
ul. Krzemieniecka 2b
al. Piłsudskiego 100
ul. Piotrkowska 104
ul. Piotrkowska 110
ul. Piotrkowska 153
ul. Piotrkowska 175
ul. Sienkiewicza 5

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Łodzi do składania wniosków w tegorocznej edycji. Należy pamiętać, że nie ma ograniczenia wiekowego – jeśli chodzi o etap składania wniosków. Projekt może stworzyć i złożyć każdy mieszkaniec Łodzi. Napisanie wniosku zajmuje 15-20 min, warto więc poświęcić ten czas, by zmienić swoje najbliższe otoczenie. Po napisaniu wniosku należy pamiętać o zebranie minimum 15 podpisów osób, które popierają pomysł.

Aby złożyć propozycje zadań osiedlowych i ponadosiedlowych do budżetu obywatelskiego, należy posłużyć się formularzem zgłoszeniowym, który będzie dostępny:

w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Łodzi (http://bip.uml.lodz.pl/),
na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi (www.lodz.pl/bo),
w Biurze ds. Partycypacji Społecznej w Departamencie Partycypacji Społecznej i Kultury Urzędu Miasta Łodzi, ul Piotrkowska 115, lewa oficyna, II piętro,
w punktach informacyjnych w Oddziale ds. Informacyjno-Kancelaryjnej Obsługi Mieszkańców w Wydziale Zarządzania Kontaktami z Mieszkańcami w Departamencie Obsługi i Administracji Urzędu Miasta Łodzi w lokalizacjach: ul. Zachodnia 47, al. Politechniki 32, ul. Krzemieniecka 2b, al. Piłsudskiego 100, ul. Piotrkowska 110, ul. Piotrkowska 153.

Przypomnijmy, że pierwszy budżet obywatelski w Łodzi przeprowadzony został w 2013 roku. Wówczas wpłynęło 908 wniosków, spośród których łodzianie wybrali 106 zadań do realizacji. W ostatniej edycji BO (2017/2018) złożonych zostało 1132 wniosków, spośród których aż 233 projekty zostaną zrealizowane w 2018 roku.

http://uml.lodz.pl/aktualnosci/arty...182019-wnioski-od-12-lutego-id18211/2018/2/8/
 

·
Registered
Joined
·
2,556 Posts

·
Banned
Joined
·
2,756 Posts
Oddam za darmo pomysł na zasypanie 2 przejść podziemnych na ulicy Zgierskiej, gdyż i tak są tam światła, a wygląd tych przejść tak na powierzchni jak i pod ziemią woła o pomstę do nieba - od lat nikt nie ma pomysłu co z tym dramatem wizualnym zrobić.
 

·
Władza l**u
Joined
·
9,628 Posts
Znam już wyniki: powstaną 4 zamknięte dla mieszkańców boiska przy szkołach, wyremontowane zostaną 2 korytarze i 3 kible w losowych przychodniach, dołożymy też trochę na utrzymanie ZOO. Wygra też sporo projektów rowerowych i związanych z zielenią, ale ZIM o połowie projektów zapomni, a resztę negatywnie zaopiniuje policja.


Gdzie się podziały te Budżety Obywatelskie w których wygrywały i w kilka miesięcy były realizowane np. woonerfy (6 Sierpnia)... i to mimo sprzeciwu miasta. Nostalgia mocno :eek:hno:
 

·
Registered
Joined
·
37,883 Posts
Wygra też sporo projektów rowerowych
Ostatnio ich prawie nie było, a bez ŁRP to w ogóle nie będzie wniosków rowerowych, bo będą negatywne opinie...

Idea była dobra, ale z roku na rok coraz gorzej i już się nie bawie w BO. Uwagi jakie zgłosiłem zostały zignorowane, więc też mam czyste sumienie, bo co mogłem zrobiłem.
 

·
Registered
Joined
·
21,267 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Kamil Maćkowiak promuje łódzki budżet obywatelski [FILM]

Aktor, w specjalnym filmie promocyjnym Urzędu Miasta, zachęca do składania wniosków do budżetu i głosowania w nim.

Kamil Maćkowiak na potrzeby klipu wcielił się w postać ze sztuki "Diva Show, czyli monorewia osobowości borderline", w której występuje.

- Przyznaje, że miałem wątpliwości, przecież Diva nie jest moim naturalnym wcieleniem. Jeżeli to przymróżenie oka do kogoś trafi i go rozbawi, a przy okazji zachęci do wzięcia udziału w głosowaniu, to znaczy, że osiągnęliśmy cel.

Do 12 marca można jeszcze składać wnioski do tegorocznego budżetu obywatelskiego Łodzi. - Nie jest to trudne. wszyscy wiemy czego potrzebujemy w naszym najbliższym otoczeniu. Zachęcam też do sprawdzenia propozycji z ubiegłych lat. Jest jeszcze czas na zastanowienie się i konsultacje pomysłów - mówi Grzegorz Justyński z biura partycypacji społecznej. Informacje na temat budżetu obywatelskiego i sposobu składania wniosków można uzyskać na stronie Urzędu Miasta.

W tym roku na budżet obywatelski miasto przeznaczyło 40 mln zł.

https://www.radiolodz.pl/posts/42642-kamil-mackowiak-promuje-lodzki-budzet-obywatelski-film

 

·
Registered
Joined
·
37,883 Posts
^^No nie wiem. Pewno specjalnie nie wrzucają by potem zrobić konferencję i się pochwalić ile ostatecznie jest wniosków.
Choć trzymam kciuki by BO legł w gruzach. Niedawno byłe zwolennikiem BO i za tym by budżet był 80mln, a obecnie uważam, ze z 20mln by wystarczyło, bo urzędnicy zniszczyli sens BO.
Pierwsza edycja była super, druga też, a dalej już coraz gorzej i coraz więcej niedasizmu.
 

·
Władza l**u
Joined
·
9,628 Posts
Na Starym Polesiu jest 6 projektów. Jak coś odrzucą to nie będzie potrzebne głosowanie. Kompromitacja... Do tego w ogólnych mamy np. kolejną próbę ustawienia priorytetu dla KM. Żeby kwota nie wynosiła 0 zł wymyślono jakieś plakaty za parę tysięcy. Wygląda to raczej jak zabawa w kotka i myszkę z urzędnikami, a nie słuchanie potrzeb mieszkańców :)
 

·
Registered
Joined
·
2,556 Posts
https://lodz.onet.pl/budzet-obywatelski-lodzi-przedluzono-termin-skladania-wnioskow/06bl4vz

Urzędnicy zdecydowali o przedłużeniu terminu składania wniosków do budżetu obywatelskiego Łodzi. Jak informuje "Gazeta Wyborcza"
do tej pory wpłynęło 340 projektów, co jest o prawie 100 lepszym wynikiem niż w ubiegłym roku.
Zaintrygowało mnie to więc znalazłem też źródło: https://uml.lodz.pl/aktualnosci/art...ydluzono-czas-ich-skladania-id18857/2018/3/9/

Rok temu:Trochę "zakłamują" rzeczywistość. 340 > 1131 ??

żeby nie było rok temu można było składać wnioski od 13 lutego do 13 marca

http://www.dzienniklodzki.pl/wiadom...i-na-2018-rok-mozna-skladac-wnioski,11787874/

W tym roku miał to być 12 marca czyli TEN poniedziałek.
Więc nie przesadzają że NA TYM ETAPIE może być ich więcej bo co roku ludzie rzucają sie na ostatni dzień.
Pewnie jednak boją sie że wniosków może być mniej niż by chcięli. Dlatego przedłużyli termin i w razie czego gdyby ludziom naprawdę nie chciało sie juz aktywnie uczestniczyc w BO "zatrudnią" do wymyślania wniosków swoich ludzi.
 
1 - 20 of 117 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top