SkyscraperCity banner
1 - 20 of 62 Posts

·
Registered
4,353 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Folwark jak nowy
Dawny folwark Scheiblera przy ul. Tymienieckiego już niedługo zmieni swoje oblicze. Inwestor i projektanci nowego obiektu otrzymali właśnie pozwolenie na budowę. W dawnych zabudowaniach gospodarskich i spichlerzach powstaną ekskluzywne lofty oraz zaplecze usługowe.

- Te tereny są niezwykle atrakcyjne, ponieważ przylegają do obszarów zielonych – powiedział wiceprezydent Marek Michalik. Obok obiektów historycznych, które zostaną zrewitalizowane i zachowane, powstaną także nowoczesne budynki. Prace mają się zakończyć w przyszłym roku. (J.Cz.)

http://www.uml.lodz.pl/?str=1200&id=13754

-----------------------

(...) Wkrótce rozpocznie się budowa Folwarku Scheiblera przy ul. Tymienieckiego - powiedzieli włodarze Łodzi. W dawnych oborach i spichlerzach znajdą się punkty usługowe i ekskluzywne lofty. Prace zakończą się za rok. Na terenie pojawią się też nowoczesne budynki wśród zabytkowych.

http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/853792.html

-----------------------

"Folwark Scheiblera"-ul. Tymienieckiego 33 i 33a Łódź

Wizualizacje:

http://www.mwarch.pl/projekty.php?cat=1&subcat=112

·
Projektant Szubienic
1,575 Posts
Oj, przydalyby sie jakies fotki - to kolejny (az wstyd sie przyznac) zabytek Lodzi poprzemyslowej, ktorego kompletnie nie kojarze... Adaptacja zapowiada sie jak na razie calkiem niezle - na wskros wspolczesnie, ale z zachowaniem industrialnego charakteru.

·
..........MODE
10,448 Posts
Co to za dziura pod tym budynkiem? Czyżby jakaś dętka pod spodem przebiegała?

·
Live slow - Ride fast
3,382 Posts
Wy..ebka :) Jest różnica klas w stosunku do "scheiblera 2" ciekawe czy cenowo też. Ciekawie byłoby obejrzec rzucik bo słabo kumam jak w tym sie będzie zamieszkiwać.

·
ŁÓDŹ - moje miasto
2,000 Posts
Bardzo ładne :) Ciekawy pomysł z tym kanałem pod budynkiem.

·
..........MODE
10,448 Posts
Z tym kanałem to może i ciekawe, ale czy sensowne? Schodzisz schodkami, dochodzisz do kanału i masz do dyspozycji metr w lewo, metr w prawo. Stajesz, popatrzysz w tą syfną wodę i co? Ryb nie połapiesz, nóg nie wymoczysz.... Trochę tego nie rozumiem.

·
Z dystansu bez dystansu.
2,822 Posts
Z tym kanałem to może i ciekawe, ale czy sensowne? Schodzisz schodkami, dochodzisz do kanału i masz do dyspozycji metr w lewo, metr w prawo. Stajesz, popatrzysz w tą syfną wodę i co? Ryb nie połapiesz, nóg nie wymoczysz.... Trochę tego nie rozumiem.
No to zapraszam nad Regent's Canal w Londynie. Na pierwszy rzut oka do niczego, ale ilosc mieszkań z widokiem na niego powstaje w dużym tempie :)

·
..........MODE
10,448 Posts
Dziękuję, nie skorzystam. Ty mi pokaż coś tu i teraz co ma odniesienie, a nie z Londynem wyjeżdżasz. Odniesienie i uzasadnienie.

Poważnie tego Regent's Canal też niecałe dwa metry widać?
Ale poza tym to mi się bardzo podoba. Tym bardziej niepotrzebne to udziwnienie, bo teren naprawdę sam w sobię atrakcyjny, pracuję niedaleko, to wiem, stawik obok bardzo klimatyczny.

·
Moderator
WHAT ELSE IS OUT THERE?
26,429 Posts
^^ no, dwa metry :lol:

·
Moderator
WHAT ELSE IS OUT THERE?
26,429 Posts
^^ no fajnie fajnie, tyle ze my mowimy o tym:

Te schodki powinny byc w encyklopedii obok hasła: brak sensu. A garb dziwnawy.

W ogole to jestem zadowolony z tej inwestycji - nawet bardzo.

1 - 20 of 62 Posts