Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 51 Posts

·
The Promised Land
469 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Przyjemna pogoda i wolny czas w Święta nakłonił do wykonania serii fotek.

Widok z Widzewa:

Okolice Alei Piłsudskiego:

Bronx :) - okolice Wólczańskiej:

Piotrkowska:

Rokicie:

Aleja Kościuszki:

Aleja Politechniki:

Ulica Tuwima:

·
BANED
3,734 Posts
Duza czesc zdjec to bloki, nie wiem czemu Okapi sie tak uwziales na nie:)
a te wszedzie sa identyczne..zdjecia z centrum sa rozpoznawalne a poza centrum to rowniez jak wszedzie. Tym bardziej ze nie ma tutaj zdjec naprawde interesujacych obiektow. Na wyroznienie zasluguje 'wiezowiec"? nie wiem jak to nazwac...to cos pistacjowe..jest na przedmiesciach i jest wielkie...gigant.:) Przez lata byl symbolem wiecznie nie skonczonej budowli..tak jak szkieletor w Krakowie stal przez lata tylko jako konstrukcja..Pare lat temu zrobili mu fasade i z tego co wiem uruchamiaja kolejne pietra.

·
nec temere nec timide
2,535 Posts
myśle że dobrze zrobił :cheers:
Ile można oglądać Kamienice na Piotrkowskiej (które są zresztą bardzo ładne), Łódz to nie tylko jedna ulica. A że reszta miasta jest jaka jest... no cóż :)

·
BANED
3,734 Posts
eee.marudzicie..pofoce niedlugo...a ja tez mysle ze Piotrkowska juz dobrze zostala obfotografowana, ale nie ma w Lodzi tylko blokow poza Piotrkowska:)

·
Registered
4,027 Posts
Frankenstein said:
Gdyby nie bylo napisane ze to Lodz to myslalbym ze to Katowice. Nie ma nic co byloby charakterystyczne dla miasta .
Ale znawca z Ciebie, charakterystyczne to właśnie "Manhattan” czyli SDM,y ehh ale co tam, Bre Bank, Orion to są same charakterystyczne budynki dla Łodzi. Każdy kto chociaż odrobinę zainteresowany jest forum a co za tym idzie wieżowcami, wiedział by od zaraz że to Łódź.

Z reszta musze sie zgodzić Łodź nie jest piękna, bo jest zaniedbana bardzo mocno.

PS: ładne fotki

·
Registered
1,645 Posts
delfin_pl said:
Bloki w Łodzi sa w fatalnym stanie, zawsze jak przejezdzam to jestem w szoku, widac tylko gdzie niegdzie pojedyncze odmalowane reszta to tragedia
to stwierdzenie to duza przesada. Dla przykladu na 100 tysiecznej retkinii wiekszosc blokow jest odmalowana i prezentuje sie bardzo przyzwoicie, na Widzewie jest troche gorzej, ale np juz mrowkowce na Balutach (d. os. Stefana), okolice Inflanckiej - rowniez wiekszosc blokow jest odmalowanych.

Z moich obserwacji wynika, ze w Lodzi jest wiecej odnowionych blokow niz w innych miastach. Musze jednak zaznaczyc, ze ze zdjec w tym threadzie oczywiscie to nie wynika. Sfotografowane zostaly bowiem glownie bloki nieodnowione...

·
Я.
6,308 Posts
eh z Lodzią to jest tak, ze im pozniej cos powstało tym bardziej tragicznie wygląda. Przedwojenna zabudowa- super klimatyczna, bloki- paskudne. Ale to co teraz sie wciska pomiedzy te bloki (z baaardzo drobnymi wyjątkami) to po prostu az zal patrzec:((

Miejmy nadzieje ze ta tendencja sie zmieni, bo jesli nie to za 10 lat bedzie sie budowac szałasy i baraki tylko.

·
Registered
1,645 Posts
kotbehemot said:
eh z Lodzią to jest tak, ze im pozniej cos powstało tym bardziej tragicznie wygląda. Przedwojenna zabudowa- super klimatyczna, bloki- paskudne. Ale to co teraz sie wciska pomiedzy te bloki (z baaardzo drobnymi wyjątkami) to po prostu az zal patrzec:((

Miejmy nadzieje ze ta tendencja sie zmieni, bo jesli nie to za 10 lat bedzie sie budowac szałasy i baraki tylko.
masz racje, mnie jednak boli najbardziej gdy współcześnie stawia sie koszmarki (lub tez modernizuje tak ze wygladaja gorzej niz przed).
Czlowiek kibicuje - super, bedzie modernizacja, a pozniej zalamuje ręce. Gdy cos jest stare i zniszczone - jest nadzieja, ze niedlugo sie to zmieni, ale jesli cos jest nowe lub odnowione i jest juz na starcie paskudne to juz jest koszmar.

Odnosnie blokow, mam nadzieje ze ktos wstawi odpowiednie zdjecia np Retkinii. Narazie musisz mi uwierzyc na slowo, ze sa dzielnice, ktore prezentuja sie po modernizacjach bardzo fajnie.
Oczywiscie wszystko jest kwestia gustu. Np. na Retkinii na wiekszosci blokow sa malowidla np. piramida i sloneczko na tle niebieskiego nieba, najczczesciej jednak roznokolorowe wzory - wszystko w pastelowych kolorach - wyglada nienajgorzej. Pewnie troche kicz, ale chociaz czysto i kolorowo.

pozdrowki

·
Registered
16,400 Posts
dajcie sobie spokój :)
chyba nie chcecie zniszczyc sojuszu łódzko-wrocławskiego? ;)
Swoją drogą niektórzy forumowicze z Łodzi potrafia zrobic tak zdjecia zeby pokazac jak najgorsza strone Łodzi.Poprzednio zrobił to bodajze miki pkazujac jakies bloki w deszczowy dzien.
Z kolei Pan Tomas robi swietne zdjecia!

·
Inwestor
2,635 Posts
Panowie po co ta gorąca atmosfera ? Czy jest powód ? Ja widzę , że jednak nie możecie normalnie rozmawiać , bo od razu z grubej rury - dowalić przeciwnikowi .
Off topicowe posty skasowano .

Znajomy z Łodzi opowiadał mi ( który mieszka w tym bloku z Media czyli SDM na 3 piętrze ) , że na ostatnim piętrze tego bloku jakiś kasiasty gość wykupił trzy mieszkania i zrobił tam penthause z najlepszym widokiem na miasto . Podobno chciał wawalić ściany zewnętrzne tak by okna sięgały od sufitu do podłogi , ale nie dali mu zgody :) .

·
Я.
6,308 Posts
Rafis said:
dajcie sobie spokój :)
chyba nie chcecie zniszczyc sojuszu łódzko-wrocławskiego? ;)
Jesli to bylo do mnie-odpowiedz brzmi nie ;)
Ja Lodz uwielbiam za jej atmosfera, uwielbiam tam robic zdjecia i lazic po tych starych magazynach/fabrykach. Uwielbiam takze filmową atmosfere lodzi. Niemniej jednak, to co sie tam teraz dzieje zakrawa na barbarzynstwo. Ostatnio zobaczylem jakies podworko wyremontowane na wrzeszczący kanarkowy, zalamac sie mozna..

1 - 20 of 51 Posts