SkyscraperCity banner

15521 - 15540 of 15576 Posts

·
Registered
2,839 Posts
Wiecie, najbardziej boli mnie myśl, że kij tam że opóźnienia, że nie robią, ale widząc co się dzieję rok temu jak nie więcej można już było wykopać wykonawcę i rozpisać przetarg od nowa, a nawet podzielić na 2 części dla większej pewności Rydza - Przybysza/Dąbrowskiego i dalej..... A tak, mamy to co mamy, czyli S14 chyba powstanie szybciej :lol: (A może nawet Tunel?)

·
Registered
324 Posts
Niestety, ale to jest problem zapisów w przetargach i tego, że wiele firm robi wszystko za pomocą podwykonawców. Dlatego brakuje potem ludzi na budowie bo podwykonawca uciekł na inną lepiej płatną robotę. Moim zdaniem powinno się punktować w przetargach firmy które zadeklarują wykonanie przynajmniej 50% robót własnymi siłami, a czym więcej zadeklarują tym więcej punktów dostają. Wiem, że specjalistyczny sprzęt trzeba wynająć, ale podstawowy to taka firma startująca w przetargu powinno posiadać.

·
Registered
23,233 Posts
^^^^Niestety przetarg był tak rozpisany, że nie ma na to szans, bo nie można na wykonawcy niczego wymusić...

^^Tylko ze pewno wtedy cena będzie wyższa, a Miasto mając do wyboru mniejsze utrudnienia dla mieszkańców i wyższa cenę vs duże utrudnienia i niska cenę bez wahania wybierze to drugie zwłaszcza w momencie gdy wszystkie koszty poszły w górę, a budżet już napięty.

·
Registered
3,019 Posts
Dodatkowo mogliby zrobić Milionową od RŚ do Przedzalnianej w ramach rekompensaty
A ten odcinek przypadkiem nie jest w ramach przetargu?

·
Registered
797 Posts
Ja już wolę, żeby Łódź nic nie remontowała - bo to blokuje ulice na długie lata.
A tak nawet jak Pomorska czy Wiączyńska się rozpadną, to będzie można po gruncie przejechać jakimś 4x4.

·
Registered
26,437 Posts
A co z odcinkiem od Gryfa Pomorskiego do miejsca, gdzie zaczyna się wymieniona nawierzchnia (chyba okolice pierwszego zakrętu jadąc od Nowosolnej – rejon Śródziemnomorskiej)?

On jest, obok tego od Rynku Nowosolna do Gryfa, w zdecydowanie najgorszym stanie, a akurat od Mileszek do Juhasowej nawierzchnia jest jeszcze całkiem znośna.

Obecnie wprowadzono ruch wahadłowy w rejonie Mileszek – pomiędzy ul. Mileszki a OSP. Z powodu jakichś prac ZWiK-u. Niestety powoduje to zatory.

·
Registered
77 Posts
Też jestem zdania, że to własnie ten odcinek na Pomorskiej do zakrętu do Gryfa powinien być wyremontowany a nie ten od rynku. (tutaj jeszcze w miarę możliwości można jechać)
Podobno miasto zastanawia się, żeby zrobić jednocześnie i ten odcinek.

·
Registered
26,437 Posts
Moim zdaniem nad całą resztą absolutny priorytet powinien mieć odcinek od Rynku Nowosolna do pierwszego zakrętu. Od zakrętu do kolejnego zakrętu (przed Mileszkami) jest nowa nawierzchnia, a dalej – owszem, jest problem, głównie za sprawą poprzecznych spękań nawierzchni, i to trzeba naprawić – ale jest to problem podczas jazdy dużo mniej uciążliwy i jego rozwiązanie można zostawić na później.

·
Registered
1,724 Posts
Co do Pomorskiej, to jeżdżę głównie od Krokusowej do Frezjowej jak już, ale ten odcinek Mileszki-Juhasowa jest też bardzo kiepski. Mimo wszystko, gorszy jest ten od Krokusowej do Juhasowej, ale momentami jest podobnie.

Co do ŚR, to wczoraj przy jednym słupie trakcyjnym pracowało 6 osób, 4 samochody i jedna koparka... Nie wiem kiedy te 20 osób było, ale raczej nic konkretnego nie zrobili.

·
Registered
12,017 Posts
Jakby nie patrzeć - budowa drogi... - podziemnej ;)

ARCHITEKT WNĘTRZ ŁÓDŹ
www.optionstudio.pl
No cóż, inwestycje leżą i kwiczą, odkłąda sie na święty nigdy inwestycje które powinny być na wczoraj, a jedną z najdroższych inwestycji jaką obecnie robi miasto jest droga na parking do biurowca, który nawet nie wiadomo czy powstanie. UMŁ powoli pokazuje że chce zawstydzić Misia w swoich absurdach planowania i budowania.

Niestety, ale to jest problem zapisów w przetargach i tego, że wiele firm robi wszystko za pomocą podwykonawców. Dlatego brakuje potem ludzi na budowie bo podwykonawca uciekł na inną lepiej płatną robotę. Moim zdaniem powinno się punktować w przetargach firmy które zadeklarują wykonanie przynajmniej 50% robót własnymi siłami, a czym więcej zadeklarują tym więcej punktów dostają. Wiem, że specjalistyczny sprzęt trzeba wynająć, ale podstawowy to taka firma startująca w przetargu powinno posiadać.
Co za farmazony, jakoś gdzie indziej nie ma aż takich problemów by kluczowe drogi były w ten sposób budowane. Popatrz co jest na A1 czy nawet S14. Tam jakoś ten "problem w łodzi nie do rozwiązania" rozwiązują. Nie tłumaczmy typowej łodzkiej bylejakości i nieudolności władz jakimiś nadzwyczajnymi okolicznościami.

15521 - 15540 of 15576 Posts