SkyscraperCity banner

15541 - 15560 of 15576 Posts

·
Registered
3,019 Posts
Widzisz @Bartas2004, bo problem jest taki, że w przetargach na A1, czy S14 to wykonawcę rozlicza się też z zaawansowania prac, są jasno określone kamienie milowe i jest jawnie prowadzony dziennik inwestycji. W przypadku przetargów miejskich takich rzeczy nie ma. W momencie podpisania umowy, kolejnym punktem jest koniec inwestycji - nie ma żadnych punktów, które by określały, że jeśli zaawansowanie prac będzie X po czasie Y to będzie kara umowna. Jak się doda do tego znikomy nadzór nad inwestycją (w przypadku S14 i A1 robią to wyłonione firmy) to mamy przepis na bylejakość po łódzku.

·
Registered
2,157 Posts

·
Registered
1,724 Posts
Sądzę, że wykonawca ma w to wy.... znaczy nie obchodzi go to zbytnio. Dzisiaj tabliczki z nową nazwą ulicy już nie ma, więc chociaż to udało im się szybko zrobić ;) Przed 15 już nikogo na budowie nie było, oprócz przechadzającego się ochroniarza. Być może po końcu sezonie "zimowego" (nie to, żeby w tym roku zimy praktycznie nie było), czyli po 15 marca, jakieś prace się zaczną, bo to jest przecież tragedia.

·
Registered
120 Posts
W sumie inwestycja trwa, więc daję tutaj.
Na Rokicińskiej przed Malowniczą/ Józefiaka (w stronę Andrzejowa) namalowano na środkowym pasie strzałkę w prawo.
W związku z tym pewnie zostanie zlikwidowana możliwość warunkowego skrętu w prawo, ponieważ są dwa pasy do skrętu, tak likwidacje "zielonych strzałek" na Strykowskiej / Wojska Polskiego i Zielona / Zielona Kasprzaka uzasadniał ZDiT.
Korki pewnie powiększą się.
Ciekawe po co nowe malowanie, przecież ZDiT zapewniał od 1 sierpnia 2019 na Rokicińskiej mogą poruszać się autobusy, a innym pojazdom zostanie udostępniona za 2 tygodnie.
Mamy 11 marca 2020 i ...

Słabo wygląda też robienie kawałków i zostawianie reszty w tragicznym stanie.
Gajcego od Rokicińskiej do I przejazdu elegancko, ale od I przejazdu, od samych torów zaczyna się rów i wertepy do II przejazdu.

Na Jędrzejowskiej z Tomaszowską rondo gotowe, ale studzienka przed rondem już zapadła.
Odbiór inwestycji dodatkowo pogarsza kawałek wertepów między wybudowanym rondem a nową nawierzchnią przy magazynach.
Szkoda pisać, czekamy na zbiory pomidorów na Rydza, byle do wiosny.

·
Piotrkowianin
5,455 Posts
Widziałem wczoraj w ŁWD, że dookoła tego ronda ma powstać ścieżka rowerowa, więc to raczej tymczasowa zmiana na czas budowy.

·
Registered
1,724 Posts
No dobra, ja wrócę do jednego tematu, który jakiś czas temu poruszyłem. Ma ktoś może projekt, SIWZ albo o prostu wiedzę na temat tego, jakie oświetlenie będzie na ŚR? Bo tak jak mówiłem, wykonawca postawił już kilka słupów i nie są to LEDy. Oświetlenie chodnika owszem jest ledowe. W innych koncepcjach z TDŁ widziałem, że lampy mają być LEDowe, a tutaj albo wykonawca się pomylił, albo oprawy są tylko tymczasowe.

·
Registered
4,717 Posts
Dzisiaj Rokicińska. Cicho, bo na zakazach.... Ale się udało!
Ciężki telefon na kiepskim uchwycie, więc obraz trochę drży.

·
Registered
23,233 Posts
Po co te chodniki takie szerokie?

To kwestia ustawy jakieś czy po prostu ktoś w Łodzi tak sobie wymyślił? Bo dla mnie okej w centrum czy w okolicy zabudowy wielorodzinnej 2m chodnik ma sens to tam gdzie jest zabudowa jednorodzinna śmiało wystarczy 1,5m. Oczywiście mam tu na myśli szerokość chodnika bez ewentualnej opaski granitowej

15541 - 15560 of 15576 Posts