SkyscraperCity banner

15561 - 15576 of 15576 Posts

·
Registered
Joined
·
40 Posts
A dokładniej:

Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych said:
Szerokość chodnika usytuowanego bezpośrednio przy jezdni, pasie postojowym lub zatoce postojowej nie powinna być mniejsza niż 2,00 m, a w przypadku przebudowy drogi, wyłącznie w miejscu występowania przeszkody, dopuszcza się zmniejszenie tej szerokości do 1,25 m.
 

·
Registered
Joined
·
327 Posts
Przetarg na przebudowę dwóch miejsc:
Modernizacja dróg na terenie dzielnic: Widzew i Polesie w Łodzi – dwie części
https://zim.lodz.bip-e.pl/zim/zamowienia-publiczne/10157,Modernizacja-drog-na-terenie-dzielnic-Widzew-i-Polesie-w-Lodzi-dwie-czesci.html


Część I – Przebudowa przejścia dla pieszych na ulicy Srebrzyńskiej, na przedłużeniu
asfaltowej alei Parku Piłsudskiego.


Część II – Przebudowa skrzyżowania ulicy Karkonoskiej z ulicą Brzezińską wraz
z dojściem do przystanków autobusowych i ich oświetleniem.
 

·
Registered
Joined
·
1,724 Posts
Może właśnie wyjmowali je. Na FB Łodzi na zdjęciach jest raptem jedna koparka, więc raczej zbytnio się nie poprawiło, jeżeli chodzi o zaangażowanie. Byle jakoś to dokończyli, bo to już się nudne robi.
 

·
Registered
Joined
·
23,233 Posts

[...]
Które ulice są remontowane?
Obecnie w Łodzi remontowana jest ul. Sienkiewicza od al. Piłsudskiego do ul. Tuwima (w wakacje prace przeniosą się na odcinek od ul. Tuwima do ul. Narutowicza). W wakacje lub po wakacjach zakończyć się mają remonty ulic: Wschodniej ul. Północnej do ul. Jaracza, odcinków ulic Próchnika i Rewolucji 1905 r. pomiędzy ulicami Zachodnią a Wschodnią, al. 1 Maja od ul. Gdańskiej do ul. Żeromskiego. W okresie wakacji planowane jest zakończenie remontu ul. Rokicińskiej od ul. Malowniczej do granic miasta.


Prace na al. Śmigłego – Rydza od skrzyżowania marszałków do ul. Przybyszewskiego zakończą się w przyszłym roku, a remont wiaduktu na ul. Dąbrowskiego pod koniec tego roku. Czy wszystkie te inwestycje uda się wykonać w terminie, a robotnicy zdołają ustrzec się przed koronawirusem? Oby.
Co z przetargami?
Przetargi na remonty łódzkich ulic pomimo epidemii koronawirusa mają być ogłaszane. Jak podkreślają urzędnicy, czas pokaże, czy będą zgłaszać się chętni wykonawcy oraz co dalej, jeśli trzeba będzie spotkać się, aby podpisać umowę z wykonawcą.
Co do ŚR to ostatnio często przejeżdżam, wiec powiem tak - kilka osób na budowie, czyli czy jest wirus czy nie tempo prac jest takie samo...
 

·
Registered
Joined
·
10,166 Posts

·
Registered
Joined
·
23,233 Posts
Na tyle na ile widzę to zlikwidowali te wbijane w ziemię metalowe elementy (w większości) i grunt widać, ze wymieniony pod torowiskiem i to by było na tyle, z resztą jak na budowie kilka osób tp za dużo się nie może zmienić. Tymczasem na budowie CrossPoint ruch spory
 

·
Registered
Joined
·
6 Posts
Na ŚR przez cały tydzień od poniedziałku do soboty włącznie w okolicach wiaduktu codziennie widziałem koło 20 osób więc o jakieś 18 więcej niż przez ostanie 8-10 miesięcy. Widać pandemia ich zmobilizowała do pracy.
Edit:
Niedziela a na ŚR ekipa około 20 osób przystępuje do paracy.
 

·
Registered
Joined
·
26,437 Posts
Teraz poza pracą nie wolno z domu wychodzić, to może możliwość wyjścia z domu mobilizuje tych robotników do pracy.

Przynajmniej pracują w takiej branży, że nie da się zdalnie – co za szczęście dla nich.
 
15561 - 15576 of 15576 Posts
Top