SkyscraperCity banner

15741 - 15760 of 15833 Posts

·
Padawan entropii
Joined
·
3,095 Posts
Wczoraj na Wróblewskiego działali. Nawieźli krawężników, płyt chodnikowych czy betonu w innym kształcie. Kopareczka kopała, co najmniej 6 chłopa pracowało. Niestety zdjęć brak.

NCŁ - Budowa podziemnej drogi

Czy to wysokie zbrojenie jest pod zapory przeciwczołgowe? Wygląda jakby było przygotowane pod murki okalające część w wykopie.
 

·
Yanush Goldman Onionstein
Joined
·
7,224 Posts
W sobotę przejechałem Rokicińską pomiędzy granicami miasta a Malowniczą i żeby puścić ruch wystarczy chyba tylko dobra wola.

Do dokończenia pozostały znaki, w kilku miejscach domalować pasy i linie na jezdni.
 

·
Registered
Joined
·
1,783 Posts
Na Rokicińskiej między Bartoka a Rondem Inwalidów na prawym pasie została naprawiona nawierzchnia. Elegancko wycięte wadliwe fragmenty i położony nowy asfalt. Co prawda mogli wymienić asfalt jeszcze w paru miejscach bliżej R.I., ale i tak jest znacznie lepiej.
 

·
Registered
Joined
·
1,783 Posts
Jak jechałem z dwa tygodnie temu, to było coś szprajem poznaznaczane, więc być może tam też już wymienili.
No niestety u nas to rzadkość, miasto woli, żeby ekipa wrzuciła tonę asfaltu w dziurę. Dziury nie ma, ale jest nierówno. Też dziwię się, że na Edwarda nie naprawili nawierzchni, zwłaszcza, że tam są tylko trzy-cztery takie punkty.
 

·
Registered
Joined
·
12,327 Posts
Tak jak już ktoś pisał, może na tym odwlekaniu przetargów zyskamy bardzo dużo.
Na razie to kupę straciliśmy bo ceny ciągle rosną.... No ale kiedyś zaczna spadac i będzie "zysk"
 
  • Like
Reactions: Darek Yoker

·
Registered
Joined
·
24,612 Posts
Na razie to kupę straciliśmy bo ceny ciągle rosną.... No ale kiedyś zaczna spadac i będzie "zysk"
Ceny spadają i to mocno i wiem bo obserwuję przetargi.

Prawda jest taka że miało być finansowo beznadziejnie, ale władzom Łodzi sprzyja szczęście i ceny mocno zleciały. Nie ma tu powodu by chwalić UMŁ za przeciąganie przetargów na ostatnią chwilę, ale no szczęście sprzyda UMŁ I jako miasto wyjdziemy na tym dobrze
 

·
Registered
Joined
·
24,612 Posts
PLAN DLA OSIEDLI
Jeszcze w czerwcu ruszy remont ulicy Mierzejowej. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą i przekazało mu teren pod budowę. To będzie jedna z największych tegorocznych inwestycji w ramach tzw. planu dla osiedli.

---
PROJEKTOWA WPADKA?
Nie wiadomo jeszcze czy błąd popełnił projektant czy wykonawca; wiadomo, że nie jest dobrze. Wystający na jezdnię krawężnik niepokoi, a limit wpadek na Śmigłego-Rydza rośnie. Oby to była już ta ostatnia.
Ciekawe o co chodzi, czekamy do 17...
 

·
Registered
Joined
·
76 Posts
Łódź buduje ul. Traktorową
Osiem firm złożyło oferty w przetargu na przebudowę ul. Traktorowej. Najlepszą ofertę wybierzemy w drodze aukcji.
To już drugi przetarg na przebudowę ulicy, w którym Łódź wykorzysta mechanizm aukcji. Podobne rozwiązanie w przypadku ul. Obywatelskiej przyniosło 6 milionów złotych oszczędności.

Prace na ul. Traktorowej to wspólny projekt prowadzony przez Zarząd Inwestycji Miejskich i Łódzką Spółkę Infrastrukturalną. ŁSI w swoim zakresie zrealizuje na ul. Traktorowej przebudowę sieci wodociągowej o przekroju 300 mm wraz przyłączami wodociągowymi.

Po weryfikacji złożonych ofert i dopełnieniu formalności, spełniające wymagania firmy, zaprosimy do aukcji, podczas której będziemy mogli uzyskać najlepszą dla miasta kwotę za wykonanie przebudowy drogi. Prace przy przebudowie rozpoczną się w wakacje. Przebudowa realizowana jest w ramach Planu dla Osiedli.

Przebudowa obejmuje odcinek ulicy między Aleksandrowską, a Rojną. Przebudowa to nie tylko nowa nawierzchnia, ale kompleksowe zmiany dla poprawy komfortu mieszkańców.

Między Aleksandrowską, a Bielicową powstanie nowy przystanek autobusowy w kierunku osiedla, który ułatwi przesiadkę z tramwaju i skróci odległość do sklepów. W ten sposób powstanie para przystanków przy skrzyżowaniu Aleksandrowskiej i Traktorowej. W miejscu obecnych zatok autobusowych, przy blokach, powstaną miejsca parkingowe.

Natomiast, aby zwiększyć dostęp do transportu zbiorowego, powstaną w obu kierunkach przystanki przy skrzyżowaniu z ul. Łanową. Dzięki nim z komunikacji miejskiej bliżej będzie do mieszkań przy ul. Łanowej i centrum medycznego oraz apteki.

Ponadto na skrzyżowaniu z ul. Łanową powstanie nowe rondo, które ułatwi przejazd i zorganizuje przejazd we wszystkich kierunkach. Idąc dalej na wysokości al. ojca Jana Wszędyrównego powstanie przejście dla pieszych z azylem na środku jezdni, aby zwiększyć bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

Cała inwestycja połączy się z już zrealizowanym rondem przy ul. Traktorowej i uzupełni szereg zmodernizowanych ulic na Teofilowie.


najniższa oferta 1mln powyżej kosztorysu.
 
15741 - 15760 of 15833 Posts
Top