SkyscraperCity banner

15781 - 15800 of 15833 Posts

·
Registered
354 Posts
Dziś na ŚR między Milionową i Przybyszewskiego pojawiła się pierwsza warstwa asfaltu. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będą już kończyć.
faktycznie na ŚR działają tak, jakby planowali skończyć układać asfalt w najbliższym tygodniu - na całym odcinku od Przybyszewskiego do wiaduktu brakuje już tylko warstwy ścieralnej nawierzchni, po drugiej stronie wiaduktu na tych 100m w kierunku Piłsudskiego leży już ta warstwa z zatopioną siatką. Gdzieniegdzie trzeba jeszcze uzupełnić krawężniki i ogarnąć studzienki.

·
Registered
1,783 Posts
Niedawno jechałem ŚR. Cóż, za Tymienieckiego przy stawie piękne rozlewisko na prawie całą szerokość jezdni. Ja rozumiem, że nie ma jeszcze ścieralnej i tak woda może tak jeszcze nie odpływa, no ale to było zdecydowanie za dużo wody. Chyba, że studzienki jeszcze "nieczynne" są ;) Tak jak poprzednik napisał, brakuje tylko ścieralnej, paru krawężników, barierek na wiadukcie i oświetlenia po zachodniej stronie jezdni (mniemam, że będzie). Potem tylko wprowadzić nową organizację ruchu i jazda.

·
Registered
24,612 Posts
^^ZIM na FB napisał, ze w połowie wakacji przerzucą ruch

Układamy ostatnią warstwę asfaltu. Ponad 16 tys. m2 nowej nawierzchni wypełni przebudowaną zachodnią nitkę al. Śmigłego-Rydza. To ostatni krok do zakończenia przebudowy. Na koniec malowanie pasów i montaż znaków. W połowie wakacji ulica zostanie oddana do ruchu i zabieramy się za przebudowę drugiej nitki Śmigłego-Rydza.

·
Registered
1,783 Posts
... Czyli miesiąc zajmie im ułożenie asfaltu i pomalowanie pasów, które przed rozpoczęciem remontu wymalowali w jeden dzień? I znowu zapowiedzi z początku czerwca, że prace zakończą się w ciągu miesiąca można włożyć między bajki.

·
Registered
866 Posts
Wróciłem właśnie z centrum. Robotnik stawia mi przed autem słupek z informacją, że tędy nie przejadę. Jadąc Kilińskiego w pewnym momencie niespodziewanie trafiasz na skrzyżowanie z dwoma zakazami wjazdu i zakazem ruchu. Teleportu brak. Gratuluje prowadzenia inwestycji w tym mieście. Nawet ludzie którzy tam pracują się gubią.
Do czytających pracowników ZDIT i ZIM: Śmiertelny ch*j wam w serce. Rychłej zmiany etatu życzę, bo do aktualnej pracy się nie nadajecie.

·
Registered
3,105 Posts
oczko+ w wykonaniu łodzi

To wynika z tego ze nie ma ostatniej warstwy asfaltu wiec studzienki są wysoko. Oczywiście może byś skopana sprawa, ale równie dobrze może być wszystko OK
No ale woda i tak jest raczej ponad poziom studzienki, więc nie powinno jej tam tyle być.
Byłem tam dzisiaj i woda była wypompowana, wydaje mi się, że problem powstał z innej przyczyny, gdyż odpływ przy kanale Jasienia był podmyty oraz cała skarpa przy DDR. Zaraz jak się kończy lewy dolny róg zdjęcia. Więc być może, woda nie była wstanie spływać. A równie dobrze, może być nowe miejsce z oczkiem wodnym na mapie Łodzi. :D

·
Registered
24,612 Posts
Ten krawężnik :p

1. Dąbrowskiego od spodu, jak widać, nie wygląda jak by miał Cię zabić :p
Ale widac fragmenty zbrojenia - tego nie trzeba zakryć?

Przyznam, ze po relacji ze ŚR też zaczynam się zastanawiać co będą robić przez miesiąc. To wygląda na praktycznie ukończone - max tydzień roboty

·
Registered
1,783 Posts
Albo błąd ze strony ZIM, albo faktycznie jakaś papierologia. No bo tylko barierki na wiadukcie, przygotowanie przystanków (na jednym zdjęciu widać już usypany piach), nie wiem czy będą w końcu te latarnie od strony chodnika no i wymalowanie pasów. Ja właśnie liczyłem, że tak od poniedziałku (no może końcówka przyszłego tygodnia) będą już ruch przerzucać. Ale zobaczymy.

·
Removed user
796 Posts
Nie widziałem nic o tym, więc wspomnę.
Na ul. Brzezińskiej przy skrzyżowaniu z ul. Kerna, planowane są pawilony handlowe, w których skład wchodzić będzie m.in. Biedronka. Jest to niedaleko M1, Brzezińska jeszcze jest o przekroju 2x2 z rezerwą pod trzeci pas.

Co więc się wydarzyło? Zabrano lewy pas, który za światłami kończył się po ok. 100m, jednak pozwalał na w miarę płynną jazdę i włączanie się do prawego pasa (jazda na suwak). Teraz lewy pas służy jako lewoskręt do niedokończonych jeszcze pawilonów (otwarcie planowane w okolicach 3 kwartału br.), a na prawym generują się gigantyczne korki, co mnie zmusza do objazdu przez M1, ul. Stokowską i ul. Chałubińskiego. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości ktoś pomyśli o tym, aby wykorzystać istniejącą rezerwę, albo chociaż zaorać prawoskręt i zrobić z niego przejazd na wprost, bo to jest po prostu jakieś kuriozum. To, że miasto nie wybudowało szerokiej Brzezińskiej do podłączenia się z autostradą to jest żart, a co dopiero to!

·
Registered
756 Posts

Remont sygnalizacji na Dołach
03.07.2020 9:19 Tomasz Andrzejewski / ZDiT
W poniedziałek 6 lipca wyłączona zostanie na ok. 10 dni sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Wojska Polskiego / Palki / Strykowska. Pojawią się ograniczenia w ruchu.

Stare przestarzałe okablowanie powoduje elektryczne usterki i braki w łączności ze skrzyżowaniem. Dlatego, aby zapewnić stały nadzór nad sygnalizacją i tym samym bezpieczeństwo uczestników ruchu zaplanowaliśmy remont sygnalizacji.
Sygnalizacja świetlna wyłączona zostanie w godzinach wieczornych w poniedziałek 6 lipca. Tym samym, aby zachować bezpieczny przejazd pojawią się ograniczenia w ruchu. Wygrodzone pasy dadzą azyl i miejsce do włączenia się dla skręcających kierowców i możliwość przeplotki na inne pasy ruchu, tak aby zachować jak najwięcej relacji.

Palki / Wojska Polskiego jadąc od centrum:
Tutaj pojedziemy na wprost dwoma prawymi pasami ruchu. Nie skręcimy w lewo w kierunku starego miasta. Wygrodzony będzie lewoskręt i lewy pas ruchu do jazdy na wprost.
Strykowska / Wojska Polskiego jadąc od centrum:
Na wprost będzie można pojechać dwoma lewymi pasami ruchu i skręcić w prawo w kierunku Nowosolnej z jednego prawego pasa. Lewy pas do jazdy na wprost i skrętu w prawo zostanie wygrodzony.
Strykowska / Wojska Polskiego jadąc od Strykowa:
Dostępny będzie pas do skrętu w lewo i dwa prawe pasy ruchu do jazdy na wprost. Wygrodzony będzie lewy pas do jazdy na wprost (drugi od lewej).
Palki / Wojska Polskiego jadąc od Strykowa:
Wygrodzony będzie prawy pas ruchu do jazdy na wprost (drugi od prawej). Możliwy będzie skręt w prawo w Wojska Polskiego w stronę starego miasta i przejazd na wprost dwoma lewymi pasami ruchu.
Wojska Polskiego / Strykowska jadąc z Nowosolnej:
Pozostanie jeden pas do skrętu w prawo w stronę Inflanckiej i jeden pas do skrętu w lewo do centrum. Wygrodzony będzie lewy pas do skrętu w lewo.
Wojska Polskiego / Palki jadąc od starego miasta:
Wygrodzony będzie lewy pas. Pozostanie jeden do skrętu w lewo na północ i jeden do skrętu w prawo w stronę ronda Solidarności.
Strykowska / Inflancka jadąc od centrum:
Na tym skrzyżowaniu ze względu na zawracające autobusy pozostanie tylko jeden pasa do skrętu w lewo. Skrajny lewy będzie wygrodzony.

Podczas prac zmienioną trasą pojadą autobusy linii 57 w kierunku Marysina i linii 70 w kierunku ronda Powstańców 1863 r. Od skrzyżowania Palki / Wojska Polskiego pojadą prosto Strykowską do Inflanckiej, gdzie zawrócą i ponownie dojadą do Wojska Polskiego gdzie wrócą na swoją trasę. Objazd obowiązuje tylko w jednym kierunku.

Policja obejmie nadzorem skrzyżowanie w trakcie remontu.

·
Registered
1,783 Posts
Chyba remontowany jest przejazd kolejowy na Edwarda. Szkoda tylko, że nie było żadnej informacji. Płyty torowe widziałem w trawie od kilku dni, ale nie miały na sobie daty zamknięcia.

15781 - 15800 of 15833 Posts