SkyscraperCity banner

15781 - 15800 of 15833 Posts

·
Registered
Joined
·
354 Posts
Dziś na ŚR między Milionową i Przybyszewskiego pojawiła się pierwsza warstwa asfaltu. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będą już kończyć.
faktycznie na ŚR działają tak, jakby planowali skończyć układać asfalt w najbliższym tygodniu - na całym odcinku od Przybyszewskiego do wiaduktu brakuje już tylko warstwy ścieralnej nawierzchni, po drugiej stronie wiaduktu na tych 100m w kierunku Piłsudskiego leży już ta warstwa z zatopioną siatką. Gdzieniegdzie trzeba jeszcze uzupełnić krawężniki i ogarnąć studzienki.
 

·
Registered
Joined
·
1,783 Posts
Niedawno jechałem ŚR. Cóż, za Tymienieckiego przy stawie piękne rozlewisko na prawie całą szerokość jezdni. Ja rozumiem, że nie ma jeszcze ścieralnej i tak woda może tak jeszcze nie odpływa, no ale to było zdecydowanie za dużo wody. Chyba, że studzienki jeszcze "nieczynne" są ;) Tak jak poprzednik napisał, brakuje tylko ścieralnej, paru krawężników, barierek na wiadukcie i oświetlenia po zachodniej stronie jezdni (mniemam, że będzie). Potem tylko wprowadzić nową organizację ruchu i jazda.
 

·
Registered
Joined
·
24,612 Posts
^^ZIM na FB napisał, ze w połowie wakacji przerzucą ruch

Układamy ostatnią warstwę asfaltu. Ponad 16 tys. m2 nowej nawierzchni wypełni przebudowaną zachodnią nitkę al. Śmigłego-Rydza. To ostatni krok do zakończenia przebudowy. Na koniec malowanie pasów i montaż znaków. W połowie wakacji ulica zostanie oddana do ruchu i zabieramy się za przebudowę drugiej nitki Śmigłego-Rydza.
 

·
Registered
Joined
·
1,783 Posts
... Czyli miesiąc zajmie im ułożenie asfaltu i pomalowanie pasów, które przed rozpoczęciem remontu wymalowali w jeden dzień? I znowu zapowiedzi z początku czerwca, że prace zakończą się w ciągu miesiąca można włożyć między bajki.
 

·
Registered
Joined
·
866 Posts
Wróciłem właśnie z centrum. Robotnik stawia mi przed autem słupek z informacją, że tędy nie przejadę. Jadąc Kilińskiego w pewnym momencie niespodziewanie trafiasz na skrzyżowanie z dwoma zakazami wjazdu i zakazem ruchu. Teleportu brak. Gratuluje prowadzenia inwestycji w tym mieście. Nawet ludzie którzy tam pracują się gubią.
Do czytających pracowników ZDIT i ZIM: Śmiertelny ch*j wam w serce. Rychłej zmiany etatu życzę, bo do aktualnej pracy się nie nadajecie.
 

·
Registered
Joined
·
3,105 Posts
oczko+ w wykonaniu łodziTo wynika z tego ze nie ma ostatniej warstwy asfaltu wiec studzienki są wysoko. Oczywiście może byś skopana sprawa, ale równie dobrze może być wszystko OK
No ale woda i tak jest raczej ponad poziom studzienki, więc nie powinno jej tam tyle być.
Byłem tam dzisiaj i woda była wypompowana, wydaje mi się, że problem powstał z innej przyczyny, gdyż odpływ przy kanale Jasienia był podmyty oraz cała skarpa przy DDR. Zaraz jak się kończy lewy dolny róg zdjęcia. Więc być może, woda nie była wstanie spływać. A równie dobrze, może być nowe miejsce z oczkiem wodnym na mapie Łodzi. :D
 

·
Registered
Joined
·
24,612 Posts
Ten krawężnik :p

1. Dąbrowskiego od spodu, jak widać, nie wygląda jak by miał Cię zabić :p
Ale widac fragmenty zbrojenia - tego nie trzeba zakryć?Przyznam, ze po relacji ze ŚR też zaczynam się zastanawiać co będą robić przez miesiąc. To wygląda na praktycznie ukończone - max tydzień roboty
 

·
Registered
Joined
·
1,783 Posts
Albo błąd ze strony ZIM, albo faktycznie jakaś papierologia. No bo tylko barierki na wiadukcie, przygotowanie przystanków (na jednym zdjęciu widać już usypany piach), nie wiem czy będą w końcu te latarnie od strony chodnika no i wymalowanie pasów. Ja właśnie liczyłem, że tak od poniedziałku (no może końcówka przyszłego tygodnia) będą już ruch przerzucać. Ale zobaczymy.
 

·
Removed user
Joined
·
796 Posts
Nie widziałem nic o tym, więc wspomnę.
Na ul. Brzezińskiej przy skrzyżowaniu z ul. Kerna, planowane są pawilony handlowe, w których skład wchodzić będzie m.in. Biedronka. Jest to niedaleko M1, Brzezińska jeszcze jest o przekroju 2x2 z rezerwą pod trzeci pas.

Co więc się wydarzyło? Zabrano lewy pas, który za światłami kończył się po ok. 100m, jednak pozwalał na w miarę płynną jazdę i włączanie się do prawego pasa (jazda na suwak). Teraz lewy pas służy jako lewoskręt do niedokończonych jeszcze pawilonów (otwarcie planowane w okolicach 3 kwartału br.), a na prawym generują się gigantyczne korki, co mnie zmusza do objazdu przez M1, ul. Stokowską i ul. Chałubińskiego. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości ktoś pomyśli o tym, aby wykorzystać istniejącą rezerwę, albo chociaż zaorać prawoskręt i zrobić z niego przejazd na wprost, bo to jest po prostu jakieś kuriozum. To, że miasto nie wybudowało szerokiej Brzezińskiej do podłączenia się z autostradą to jest żart, a co dopiero to!
 

·
Registered
Joined
·
756 Posts

Remont sygnalizacji na Dołach
03.07.2020 9:19 Tomasz Andrzejewski / ZDiT
W poniedziałek 6 lipca wyłączona zostanie na ok. 10 dni sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Wojska Polskiego / Palki / Strykowska. Pojawią się ograniczenia w ruchu.Stare przestarzałe okablowanie powoduje elektryczne usterki i braki w łączności ze skrzyżowaniem. Dlatego, aby zapewnić stały nadzór nad sygnalizacją i tym samym bezpieczeństwo uczestników ruchu zaplanowaliśmy remont sygnalizacji.
Sygnalizacja świetlna wyłączona zostanie w godzinach wieczornych w poniedziałek 6 lipca. Tym samym, aby zachować bezpieczny przejazd pojawią się ograniczenia w ruchu. Wygrodzone pasy dadzą azyl i miejsce do włączenia się dla skręcających kierowców i możliwość przeplotki na inne pasy ruchu, tak aby zachować jak najwięcej relacji.


Palki / Wojska Polskiego jadąc od centrum:
Tutaj pojedziemy na wprost dwoma prawymi pasami ruchu. Nie skręcimy w lewo w kierunku starego miasta. Wygrodzony będzie lewoskręt i lewy pas ruchu do jazdy na wprost.
Strykowska / Wojska Polskiego jadąc od centrum:
Na wprost będzie można pojechać dwoma lewymi pasami ruchu i skręcić w prawo w kierunku Nowosolnej z jednego prawego pasa. Lewy pas do jazdy na wprost i skrętu w prawo zostanie wygrodzony.
Strykowska / Wojska Polskiego jadąc od Strykowa:
Dostępny będzie pas do skrętu w lewo i dwa prawe pasy ruchu do jazdy na wprost. Wygrodzony będzie lewy pas do jazdy na wprost (drugi od lewej).
Palki / Wojska Polskiego jadąc od Strykowa:
Wygrodzony będzie prawy pas ruchu do jazdy na wprost (drugi od prawej). Możliwy będzie skręt w prawo w Wojska Polskiego w stronę starego miasta i przejazd na wprost dwoma lewymi pasami ruchu.
Wojska Polskiego / Strykowska jadąc z Nowosolnej:
Pozostanie jeden pas do skrętu w prawo w stronę Inflanckiej i jeden pas do skrętu w lewo do centrum. Wygrodzony będzie lewy pas do skrętu w lewo.
Wojska Polskiego / Palki jadąc od starego miasta:
Wygrodzony będzie lewy pas. Pozostanie jeden do skrętu w lewo na północ i jeden do skrętu w prawo w stronę ronda Solidarności.
Strykowska / Inflancka jadąc od centrum:
Na tym skrzyżowaniu ze względu na zawracające autobusy pozostanie tylko jeden pasa do skrętu w lewo. Skrajny lewy będzie wygrodzony.

Podczas prac zmienioną trasą pojadą autobusy linii 57 w kierunku Marysina i linii 70 w kierunku ronda Powstańców 1863 r. Od skrzyżowania Palki / Wojska Polskiego pojadą prosto Strykowską do Inflanckiej, gdzie zawrócą i ponownie dojadą do Wojska Polskiego gdzie wrócą na swoją trasę. Objazd obowiązuje tylko w jednym kierunku.

Policja obejmie nadzorem skrzyżowanie w trakcie remontu.
 

·
Registered
Joined
·
1,783 Posts
Chyba remontowany jest przejazd kolejowy na Edwarda. Szkoda tylko, że nie było żadnej informacji. Płyty torowe widziałem w trawie od kilku dni, ale nie miały na sobie daty zamknięcia.
 
15781 - 15800 of 15833 Posts
Top